Stiinta vs. Dumnezeu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

In ce credeti ?

Stiinta
20
36%
Dumnezeu
36
64%
 
Total votes: 56
saitek1312
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 04 Sep 2015, 15:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Sep 2015, 00:36

Mai frate, asta de deasupra mea,am si eu niste intrebari pentru tine.

Te-ai gandit vreodata ca , CREDINTA ta, dumnezeul tau, este dat(a) de zona geografica in care te-ai nascut?

Esti crestin,pentru ca esti nascut pe teritoriul romaniei unde sunt majoritari crestinii. Daca te nasteai in turcia, erai musulman.

Explica-mi si mie cum dumnezeul tau, a creat miliarde de galaxii, stele complexe , sori, s.a.m.d si nu este in stare sa opreasca niste dezastre naturale.

Te-ai gandit vreodata ca data viitoare cand iti rupi vreun os, sa nu te mai duci la spital ci sa te rogi zeului tau? Sa vedem efectele.
RoyalServer 2
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

21 Sep 2015, 01:23

Hmm.Sunt ATEU si sa incepem.
Religia e data de zona geografica.
1. Creștinismul
2. Islamul
3. Budismul
4. Hinduismul
5. Iudaismul
6. Ateismul(Nu are legatura cu religia).
Noi fiind nascuit pe teritoriul Romaniei suntem Crestini.Inca de mici copiii suntem obligati sa fim supusi unei religii pe care nu ne-am ales-o noi.La fel ca si Islamul.Ei il veneraza pe Allah in timp ce noi il veneram pe Dumnezeu sau Iisus.
Numele Iisus e schimbat peste tot.
Nasterea lui.
Cati dintre voi stiti cu adevarat ce este data de 25 Decembrie?Nu are nicio legatura cu nasterea lui.Aceea data este pusa dupa solstitiul de iarna.Ehh...As putea povesti multe dar majoritatea nu ar citi....
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

25 Sep 2015, 13:56

imi place cum comparati stiinta cu dumnezo, ambele niste lucruri pe care anumiti oameni va face sa credeti despre ele cum vor ei. sunteti usor de manipulat, credeti in ce zic altii. de 2000 de ani lumea inca crede ca exista dumnezo, doar pentru a nu ajunge in iad ca nu accepta pur si simplu ca dupa moarte nu e nimic. va uitati la pamant in loc sa priviti stelele, acolo unde trebuie sa ajungem.
Bunicu Magic wrote:INTOTDEAUAN ATEII VIN DOAR CU ARGUMENTE PE BAZA UNOR POVESTI DAR TOT EI SUNT CEI CE URLA SI ZIC CA NU EXISTA DUMNEZEU EI CRED DOAR STIINTA EXACTA , CUM **** MEA MA DACA VOI CREDETI TEORI ?

EVOLUTIA = ***** E DEMONSTRAT SI CERTIFICAT DE OAMENI DE TOP IN BIOLOGIE


Voi strigati mereu ca aveti dreptate niciodata nu aduceti argumente si dovezi doar vorbe in vant...si va dati si intelectuali corigentilor
vorbesti de atei ca vin cu argumente pe baza unor povesti dar intregul crestinism e bazat pe povesti. spui ca noi credem teorii, dar si tu crezi in niste teorii despre dumnezo, ai fost ceva de genul "vreau sa ti-o trag tie mai intai, apoi mi-o voi trage singur"
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

27 Sep 2015, 10:44

Tepari amandoi :troll
Mai ales stiinta, din nou au amanat sf. lumii :-w
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

27 Sep 2015, 19:55

k i n g wrote:Tepari amandoi :troll
Mai ales stiinta, din nou au amanat sf. lumii :-w
vrei sa zici ca mass-media a amanat iar, stiinta nu are nici o treaba..nasa a negat toata treaba
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information