Stiinta VS. Religie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

20 Aug 2014, 16:00

Ciudat este faptul ca prin biblie s-au facut 25.000 descoperiri + Arca lui Noe
Ce mi se mai pare ciudat este faptul ca Teoria Evolutiei a fost SPULBERATA de cei mai buni oameni de stiinta din lume , Documentul semnat de ei este postat pe net :meme :meme :meme

F A I L
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
xNeTu =DD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 27 Sep 2013, 14:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

20 Aug 2014, 16:01

Adventx wrote:Ba ateilor, toti oamenii de stiinta au semnat un document precum ca teoria evolutiei omului si a pamantului nu are inceput, pricepeti sau nu, sunteti voi spalati pe creer ca va uitati prea mult la televizor, calculator, si ascultati toti idiotii ce spun, nu aveti o parere proprie, daca cineva va citeste un rahat de teorie la televizor sau la pc ca Dumnezeu nu exista si voi credeti, veniti aici pe extreamcs si faceti topicuri de genu si intrebati, apai atunci cine e spalat pe creer? Daca ati avea ceva cenusa in creerul ala si ati gandi putin nu ati crede in toti nenorocitii cara va baga porcarii in cap, daca toti sunteti asa increzuti in stiinta apai raspundetim-mi si mie la o intrebare?

Code: Select all

Cum a aparut Pamantul?
Stiinta asta inca nu a dovedit, si asa ca nu va mai stricati la cap si va face-ti de ras in fata la lume.
Nu sunt ateu, sunt evreu.
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 16:02

Bunicu Magic wrote:Ciudat este faptul ca prin biblie s-au facut 25.000 descoperiri + Arca lui Noe
Ce mi se mai pare ciudat este faptul ca Teoria Evolutiei a fost SPULBERATA de cei mai buni oameni de stiinta din lume , Documentul semnat de ei este postat pe net :meme :meme :meme

F A I L
o fii ei oameni de stiinta, dar ii bate logica si pe ei. ma rog, fiecare cu parerea lui.
User avatar
xNeTu =DD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 27 Sep 2013, 14:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

20 Aug 2014, 16:03

123qwe wrote:cum poti sa creezi ca un barbos te-a creat din lut ? cum poti sa creezi ca a creat femeia dintr-o coasta, ca zeul vostru perfect, a ramas fara idei ? cum sa creezi prostia asta, ca dupa ce mori ajungi ori in iad ori in rai, stand pe un norisor si cantand pe vecie ? ba, voi, va auziti umpic ? de evolutie ati auzit ? cum poti sa creezi ca el a creat lumina, si apoi soarele, care este sursa luminii ? daca ne spune de crearea pamantului, ce facem cu restul universului, celelalte planete, si galaxii, etc ? cum poti sa creezi ca Noe in 7 zile a luat cate 2 exemplare din fiecare specie de animal, planta si pasari, fara ajutorul lui dumnezeu? pai nici cu avionul, in zilele noastre, nu faci in 7 zile o rotatie a pamantului. cum poti sa creezi ca arca lui noe, care era facuta din lemn, a rezistat la apa aia ? pai daca lasi lemnul mai mult timp in apa, putrezeste. cum puteti credeti asa ceva ? daca ii spui unui copil de 5 ani, te va crede, jur. cum puteti spune ca dumnezeu este perfect? daca era perfect, nu dadea un potop. hai, doamne ajuta, in p.l.m.

Repet: poti sa fii ateu si sa faci bine. nu neaparat crestin.

LE: bate logica ce spuneti voi fratilor, chiar o bate grav.
Viata omului e ca viata gandacilor, ei de ce nu au zeu sau rege sau alta porcarie ?
Nu prea au de ce sa manipuleze ceilalti gandaci ca nu au moneda :) cum e la noi $
Last edited by xNeTu =DD on 20 Aug 2014, 16:04, edited 1 time in total.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

20 Aug 2014, 16:04

Adventx wrote:Ba ateilor, toti oamenii de stiinta au semnat un document precum ca teoria evolutiei omului si a pamantului nu are inceput, pricepeti sau nu, sunteti voi spalati pe creer ca va uitati prea mult la televizor, calculator, si ascultati toti idiotii ce spun, nu aveti o parere proprie, daca cineva va citeste un rahat de teorie la televizor sau la pc ca Dumnezeu nu exista si voi credeti, veniti aici pe extreamcs si faceti topicuri de genu si intrebati, apai atunci cine e spalat pe creer? Daca ati avea ceva cenusa in creerul ala si ati gandi putin nu ati crede in toti nenorocitii cara va baga porcarii in cap, daca toti sunteti asa increzuti in stiinta apai raspundetim-mi si mie la o intrebare?

Code: Select all

Cum a aparut Pamantul?
Stiinta asta inca nu a dovedit, si asa ca nu va mai stricati la cap si va face-ti de ras in fata la lume.
Bine, nu stim cum a aparut pamantul, sunt foarte multe variante, printre care si asta cu barbosul ;) DAR ASTA E CEA MAI CRETINA SI CEA MAI ILOGICA.
User avatar
xNeTu =DD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 27 Sep 2013, 14:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

20 Aug 2014, 16:06

Sau cand bate usa de la biserica si zic oamenii: uite e dumnezeu :))) e de la conditiile meteo.
va dau 10000000000000000000000000000 de exemple ca sunteti spalati pe creier.
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 16:09

bate logica fratilor. se spune ca banul este ochiul dracului, dar preotu' iti cere bani si pentru o slujba, bate logica rau. eventual mai pupati si moastele, sa faceti herpes pe la gura, ca na...
biblia se contrazice singura. oamenii de stiinta sunt si ei cu ale lor. daca un om iti zice ceva, tu il crezi ? cerceteaza singur si vei afla. biblia iti spune sa crezi, dar sa nu cercetezi, stiinta e exact opusul. oricum eu parerea nu mi-o schimb.

pur si simplu BATE LOGICA.
Last edited by 123qwe on 20 Aug 2014, 16:13, edited 1 time in total.
User avatar
xNeTu =DD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 27 Sep 2013, 14:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

20 Aug 2014, 16:12

123qwe wrote:bate logica fratilor. se spune ca banul este ochiul dracului, dar preot iti cere bani si pentru o slujba, bate logica rau. eventual mai pupati si moastele, sa faceti herpes pe la gura, ca na...
biblia se contrazice singura. oamenii de stiinta sunt si eu cu ale lor. daca un om iti zice ceva, tu il crezi ? cerceteaza singur si vei afla. biblia iti spune sa crezi, dar sa nu cercetezi, stiinta e exact opusul. oricum eu parerea nu mi-o schimb.

pur si simplu BATE LOGICA.
+1 asta a spus si coste vlad, dar faza e ca se vede clar, e foarte logic ca religiile au fost create pentru profit.
Farsa cu apocalipsa tot pentru profit a fost creata si banii au ajuns la maiasi.
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 16:14

Vlad Costea e un incuiat mintal.
LE:
Adventx wrote:Ba ateilor, toti oamenii de stiinta au semnat un document precum ca teoria evolutiei omului si a pamantului nu are inceput, pricepeti sau nu, sunteti voi spalati pe creer ca va uitati prea mult la televizor, calculator, si ascultati toti idiotii ce spun, nu aveti o parere proprie, daca cineva va citeste un rahat de teorie la televizor sau la pc ca Dumnezeu nu exista si voi credeti, veniti aici pe extreamcs si faceti topicuri de genu si intrebati, apai atunci cine e spalat pe creer? Daca ati avea ceva cenusa in creerul ala si ati gandi putin nu ati crede in toti nenorocitii cara va baga porcarii in cap, daca toti sunteti asa increzuti in stiinta apai raspundetim-mi si mie la o intrebare?

Code: Select all

Cum a aparut Pamantul?
Stiinta asta inca nu a dovedit, si asa ca nu va mai stricati la cap si va face-ti de ras in fata la lume.
Avem un calator in timp.
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

20 Aug 2014, 16:30

xNeTu.
Stii ca toti suntem spalati pe creier , nu ? Ca suntem sclavii tehnologiei ? Da, no :meme Ca mananci tot felul de prostii.

Pana la urma toti murim pe banii nostrii, de la tigari,chipsuri,fructe pana la masini , medicamente.
De ce am zis fructe si medicamente ? Fructe naturale gasesti doar la tara acolo la bunici, poate nici acolo. Voi credeti ca acel avion ce stropeste pentru tantari e chiar pentru tantari ? :meme
Si medicamentele , cercetati e o poveste lunga :-j



Eu zic ca exista Dumnezeu si atat. nu trebuie sa dau argumente.
Da, no :meme :troll :gusta
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 16:33

Da' noi ateii de ce trebuie sa va dam argumente ? Voi credeti in el, demonstrati-ne existena Lui. Nu l-a vazut nici m/ata, nici tactu', nimeni, dar voi credeti in ceva in ce nu a fost vazut niciodata. Bate logica rau.

Dati topic closed. Iese iara cearta. Fiecare are parerea lui si aia e.

le: mrspoke, cu tehnologia asta, iti salveaza doctorul viata, si tu ii multumesti lui dumnezeu. :meme
User avatar
Adventx
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1785
Joined: 17 Sep 2013, 21:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 128 times
Been thanked: 142 times
Contact:

20 Aug 2014, 16:57

Ba frate aici imi trebue o gramada de timp ca sa iti raspund la toate intrebarile, si iti spun ca nici una nu o sa fie fara raspuns, cum am mentionat mai sus 'nu ai o parere proprie', tu ai vizionat video-ul lui zmenta in care supune despre aparitia omului si a pamantului. In care el singur nu stie despre ce vorbeste, a citit niste informatie de pe wikipedia si na, e mare cercetator, iar voi copii care se lasa influentati din orice, si l-ati crezut, cum am facut-o si eu, si imi pare rau, dupa care m-am informat eu singur si am ajuns la concluzia ca tot ce a vorbit el in video ala e fara rost, dovezi, fara nimic, numai critica si injura, ca nu are argumente. Iar despre citatul ala cu

Code: Select all

Crede si nu cerceta
nu este adevarat, in biblie nu scrie asa ceva, este un motto scris de un grec, nu mai tin minte tot despre acel citat.
Iti spun eu ceva, daca exista raul inseamna ca exista si binele, vreai crede, vreai nu, eu mi-am spus parerea.

Oricum nu ai nimic de pierduta daca crezi in Dumnezeu, de aici e decizia voastra! :gusta
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 417 guests