Stiinta VS. Religie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

20 Aug 2014, 19:42

El nu intelege ceva , bai c&$^#* cu toata f*&^* ta ca deja ma enervezi cum adica
Da' noi ateii de ce trebuie sa va dam argumente ? Voi credeti in el, demonstrati-ne existena Lui.

TI-AM DEMONSTRAT DE 1000 ORI IN PANA MEA , NICI ARCA LUI NOE NU-TI AJUNGE NICI POTOPUL DIN MARE ROSIE frate iti mai aduc , mereu gasesc :

http://www.ziare.com/magazin/descoperir ... eu-1206887

http://www.ziare.com/social/biserica/do ... se-1245309


TU NU AI NICI MACAR O DOVADA SA ZICI CA NU EXISTA , nimeni nu il vede , esti un copil credul , ai vazut 3-4 tampenii cu extraterestrii , 3 terminati ca Zmenta si ai devenit Ateu dar probabil esti furios pe Dumnezeu , ca ai 15-16-17 ani si n-ai avut prietena in viata ta cu burta aia mare si fata aia boccie , si probabil adica 100% esti VIRGIN !
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
DenysaEu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 551
Joined: 08 Jul 2013, 13:53
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm a writer. Therefore. I am not sane.
Detinator server CS: Nup!
SteamID: teqdenyeu182
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Aug 2014, 19:59

Bunicu' nici tu nu ai dovezi contundente să demonstrezi că există. Acelea sunt speculaţii, poveşti născute dintr-un bob de adevăr. Dacă tu crezi în ceva, atunci există. Dacă nu crezi, atunci nu există.
I'm a writer. Therefore. I am not sane.
User avatar
DenysaEu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 551
Joined: 08 Jul 2013, 13:53
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm a writer. Therefore. I am not sane.
Detinator server CS: Nup!
SteamID: teqdenyeu182
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 17 times
Contact:

20 Aug 2014, 20:04

DenysaEu wrote:Bunicu' nici tu nu ai dovezi contundente să demonstrezi că există. Acelea sunt speculaţii, poveşti născute dintr-un bob de adevăr. Dacă tu crezi în ceva, atunci există. Dacă nu crezi, atunci nu există.
Şi în plus, Dumnezeu nu e religie, religia este o poveste construită de oameni pentru a manipula societatea.


scuze de x2, am dat citat in loc de modificat.
I'm a writer. Therefore. I am not sane.
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 20:06

nici tu n-ai dovezi concrete, bunicule. exista pentru cine crede, pentru cine nu crede, nu exista. simplu si usor. fiecare crede in ce vrea. tc ca iara iese cearta.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

20 Aug 2014, 20:10

:meme Stiinta si religia daca vor lucra vreodata impreuna va fi bine pentru toata lumea :troll
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

20 Aug 2014, 20:11

Puteți să vă certați aiurea pe subiectul ăsta încă o lună că tot nu o să ajungeți la un numitor comun.
Ideea e că nu trebuie să fii adeptul unei religii sau să crezi orbește în ceva ca să faci ceea ce e bine. Ține de conștiința fiecăruia. Fiecare crede în ce vrea și dacă vrea.
În încheiere am două întrebări pentru Adventx: de ce nu se dezvăluie tot ce e în biblioteca Vaticanului și poți să mai crezi când vezi peste tot câți bani învârt preoții și faptul că se construiește o catedrală de sute de milioane de euro?
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 20:11

aSh wrote::meme Stiinta si religia daca vor lucra vreodata impreuna va fi bine pentru toata lumea :troll
du-te si lasa-ne pe noi, te rog. cand deschizi gura, de cele mai multe ori n-ai ce sa spui. :troll

le:


User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

20 Aug 2014, 20:36

123qwe wrote:Da' noi ateii de ce trebuie sa va dam argumente ? Voi credeti in el, demonstrati-ne existena Lui. Nu l-a vazut nici m/ata, nici tactu', nimeni, dar voi credeti in ceva in ce nu a fost vazut niciodata. Bate logica rau.

Dati topic closed. Iese iara cearta. Fiecare are parerea lui si aia e.

le: mrspoke, cu tehnologia asta, iti salveaza doctorul viata, si tu ii multumesti lui dumnezeu. :meme
ii multumesc lui Dumnezeu ca ia dat minte la unu ca sa faca tehnologia aia si ca ala care o foloseste sa ma salveze a facut facultatea de medicina. Ma intelegi ?
User avatar
Adventx
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1785
Joined: 17 Sep 2013, 21:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 128 times
Been thanked: 142 times
Contact:

20 Aug 2014, 20:38

Ciprian wrote:Puteți să vă certați aiurea pe subiectul ăsta încă o lună că tot nu o să ajungeți la un numitor comun.
Ideea e că nu trebuie să fii adeptul unei religii sau să crezi orbește în ceva ca să faci ceea ce e bine. Ține de conștiința fiecăruia. Fiecare crede în ce vrea și dacă vrea.
În încheiere am două întrebări pentru Adventx: de ce nu se dezvăluie tot ce e în biblioteca Vaticanului și poți să mai crezi când vezi peste tot câți bani învârt preoții și faptul că se construiește o catedrală de sute de milioane de euro?
Frate nici eu nu ma duc la biserica in fiecare Duminica, ma duc de 2 ori pe an la Craciun si la Paste, in ziua de azi biserica este politica, de ce sunt religii? ca sa indemne oamenii la biserica ca sa le de-a 2-3 lei. Eu cred in Dumnezeu si atat, nu sunt pentru religia x sau y, ca aia e mai buna sau nu stiu ce. Dumnezeu nu a impartit omenirea pe religii, asta e prostia omeneasca si nu trebue de incurajat. Dar asta nu trebue sa-i impedice pe unii sa nu creada in Dumnezeu, va lasa-ti asa condusi de altii si veniti aici pe extreamcs si faceti subiecte de genu. Mai exprimati-va si parerea proprie. :gusta
123qwe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 25 Nov 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Been thanked: 2 times

20 Aug 2014, 20:43

poate n-am fost creati de dumnezeu, ci de extraterestrii, ce spui de asta ? orice e posibil. tc ca iese mereu cearta
User avatar
Adventx
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1785
Joined: 17 Sep 2013, 21:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 128 times
Been thanked: 142 times
Contact:

20 Aug 2014, 20:57

123qwe wrote:poate n-am fost creati de dumnezeu, ci de extraterestrii, ce spui de asta ? orice e posibil. tc ca iese mereu cearta
Doamne 8-| , cati ani ai? 9 sau 8? :gusta
Cum dq sa fii creat de extraterestrii! Aaa m-am intalnit azi cu Mos Craciun, si mi-a spus ca daca o sa fii cuminte o sa-ti aduca un cadou frumos ! :gusta
Pretenas iesi pe afara cu prietenii, mai citeste o carte, ajuta foarte mult la dezvoltarea creerului, poate te-a ajuta si pe tine, serios, trebue sa fii nebun sa crezi ca esti creat de extraterestrii :gusta
asdaj1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 20 Jan 2013, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: Nu am
Location: Slovakia
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times
Contact:

20 Aug 2014, 21:11

123qwe wrote:poate n-am fost creati de dumnezeu, ci de extraterestrii, ce spui de asta ? orice e posibil. tc ca iese mereu cearta
Ne-a creat micata pe toti :meme ,iti dai seama ce are intre picioare? Ba baiatule,esti stresat rau,serios. Te-ai nascut fara pu-la de te stresezi asa?
Dumnezeu iti da, dar nu iti baga-n plasa.
Ce prost e asta :meme

Adventx, poate e vai de curu' lui,poate de aia are si 'starea' asta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 427 guests