Succesul unui website ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

turbonet
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 191
Joined: 20 Jan 2009, 09:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

09 Jan 2013, 11:56

Altcineva cum mai face bani?
RoyalServer
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

09 Jan 2013, 11:57

turbonet wrote:Altcineva cum mai face bani?
Mulţi văd că scot bani din reclamă în ultima vreme sau cel puţin asta încearcă , iar la unii chiar merge bine .
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
parnae.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2012, 18:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Lucrez.
Detinator server CS: Romania.HostPixel.Ro
SteamID: gylut10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

09 Jan 2013, 12:35

Blue ;x wrote:
turbonet wrote:Altcineva cum mai face bani?
Mulţi văd că scot bani din reclamă în ultima vreme sau cel puţin asta încearcă , iar la unii chiar merge bine .
Te referi la bannere ?
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

09 Jan 2013, 12:43

Da !
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
parnae.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2012, 18:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Lucrez.
Detinator server CS: Romania.HostPixel.Ro
SteamID: gylut10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

09 Jan 2013, 12:55

Blue ;x wrote:Da !
Pai da.Cam asta e in principal sa scoti de pe un site..
Asta folosim si noi la pacanelepenet
turbonet
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 191
Joined: 20 Jan 2009, 09:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

09 Jan 2013, 12:57

Vezi ca Google e impotriva pop-up ads ...
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

09 Jan 2013, 13:38

Andrei.C wrote: Blog-uri "Cum sa faci bani pe net" pentru ca toti copii cauta asa ceva sperand ca o sa castige si ei ceva.Singura cale de castig cu un website este Adsense si reclame.Altfel nu vad cum ai castiga,depinde de domeniul de activitate al siteului.
Sunt foarte multe metode de castig.Gandeste-te putin doar cum fac cei care sunt putin mai inaintati intr-un anumit domeniu; ii pun pe altii sa faca anumite chestii pe o anumita perioada de timp si cand i-a banii adica cand termina aia de facut ce le-a dat el treaba mai grea, el i-a banii si le da si lor 25%, daca le da atata la cei ce au lucrat si el se alege cu 75% doar pentru ca a stiut sa lege 2-3 lucruri si stie sa vorbeasca si e prieten cu multi. Ex : tu cand ti-am zis mai demult sal pe mess m-ai injurat ca la tzara,nu stii sa vorbesti ca un om civilizat => succes o sa ai cand o sa inveti sa te comportzi:d
APP: reputatia pe internet e foarte importanta, iti cladesti un nume timp de 2-3 ani dupa incepi sa faci afaceri, te vor recomanda multi si vei avea succes; cum a fost in cazul lui mut2nt de pe forum, daca il stiti cu afacerea lui aia cu hosting.
parnae. wrote:Eu sunt de parerere ca o nisa buna poate da roade in cateva zile[vorbind de siteul meu si a unui
prieten].
lol, cateva zile? gandesti putin? cateva zile dureaza doar ca sa iti indexeze google o pagina daca siteul e abia deschis:-j omg, frate mai citeste despre seo si ai sa te ingrozesti cand vezi cum sunt defapt lucrurile.Daca siteul este vechi si cu ceva continut paginile ti se indexeaza ff rapid, eu de exemplu am facut un experiment cu blog,l-am deschis acuma 7 luni si am vazut exact cum se leaga lucrurile intre ele,l-am vazut crescand sa spun asa si cum se obtine pagerank
pnm in cateva zile zici tu ca ai vizite nu stiu ce=)) ai vizite pe moment, nu din google adica nu sunt asigurate sau ceva, doar asa pe moment, in ziua aia, dupa ce iti vede site-ul mai ales ca e la inceput nici nu mai intra, daca mai intra, intra peste cateva luni sa vada ca mai e on si daca s-a ales cv de el.

parnae. wrote:1 EURO =100 clickuri... :-? si la adsense iei cam pe ~ 10 clickuri
+ De ce nu-ti monetizezi site-ul din semnatura ? Arata ok.
Rabdare frate, cand o sa aiba ceva vechime siteul si o sa aiba mult continut, cam 100 si cv de tutoriale aproximativ sa zicem atunci se poate gandi la reclama, nu pui dupa 1 zi dupa ce ai facut siteul reclama sa zica un om care itnra prima data pe site ca esti fomist si ai facut siteul la misto doar pentru bani.
Blue ;x wrote:
turbonet wrote:Altcineva cum mai face bani?
Mulţi văd că scot bani din reclamă în ultima vreme sau cel puţin asta încearcă , iar la unii chiar merge bine .
Alte metode de a face bani: faci mai multe bloguri, dupa 4 luni iei pagerank => vinzi linkuri care sunt platite ff bine; gasesti un om care si-a deschis site de filme, jocuri si negociezi cu el cat iti da daca postezi un joc/film si te tii de treaba:D am avut oferta mai demult de la unu: postam 10 jocuri si primeam un 1 euro, zic eu o oferta foarte buna, mai ales ca detinatorul siteului era admin la un site mare de vanzari auto :)

Mai sunt multe chestii care poti sa le faci pentru bani, poti fi propriul tau sef deschizandu-ti un site, lucru care daca stai putin si gandesti nu te costa nimic :) "muncesti" cum am zis mai sus la cineva care are alt site si cauta uploaderi pana faci bani si deschizi site, aproximativ 15 euro iei domeniu + gazduire 5 luni si te tii de treaba si ai sa vezi rezultate.Scriind articole te dezvolti, cunosti multi oameni care au succes,invetzi de la ei, te imprietenesti,participi la concursuri:D
User avatar
parnae.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2012, 18:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Lucrez.
Detinator server CS: Romania.HostPixel.Ro
SteamID: gylut10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

09 Jan 2013, 14:20

Eu cu un prieten,de pe pacanelepenet in 4 zile am luat 5 euro.Ce vorbesti ?
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

09 Jan 2013, 14:28

parnae. wrote:Eu cu un prieten,de pe pacanelepenet in 4 zile am luat 5 euro.Ce vorbesti ?
si eu am luat cu un site de filme 30 de euro in 12 zile si atata mi-a fost:-j clar ca n-ai inteles nimic, cu mentalitatea ta gasesti multi, inchizi site-ul in maxim 2 luni daca ai noroc
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information