Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Da.
79
58%
Nu.
57
42%
 
Total votes: 136
User avatar
Alexeey
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 04 Feb 2012, 11:40
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Alexander132
Location: Romania,Constanta
Has thanked: 36 times
Been thanked: 58 times

12 Jul 2012, 21:03

Ovidiu.Eq wrote:Nu e un topic oficial, de aceea există posibilitatea de-a posta fiecare, dupa părerile si preferințele lor!
pai e o prostie ce stie ala de 10 ani ce e bine si ce e rau? :-"
e topic de spam asta.
RoyalServer 2
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

15 Jul 2012, 17:06

Ai primit un mulțumesc!
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

15 Jul 2012, 21:08

Casual wrote:Din cauza poporului asta, cu oameni ca tine, si ca multi, a ajuns tara asa. Altfel nu imi explic cum a iesit presedinte pentru a2-a oara basescu in iarna lui 2009.

Ma cam faci sa ma enervez, gandindu-ma la cata lume se chinuie in ziua de azi in romania.. sunt atatia oameni care mor de foame, pensionari care au muncit o viata si... vezi si tu, dar esti spalat pe creier.
Nu-ti doresc sa nu aiba maica-ta ce sa-ti puna pe masa.

Ti-am zis ca nu prefer pe nimeni, deci, nu ma lua cu USL. Mi-e indiferent, toti sunt o apa si un pamant.. dar ce-a facut basescu... e jale.


Eu zic ca n-ai apucat vremurile din '90, ca sa ne vorbesti de istoria de atunci si traiul pe care il duceai atunci.

Sunt curios ce lucreaza taica-tu, dar pun pariu ca are acelasi griji ca un cetatean banal... ce rate mai are la banca si cat mai are de platit din intretinerea la bloc.
Sa traiti bine!
bai frate tu gandesti macar ce zici? n-ai avut nici o treaba pana acum ca ai trait din banii parintilor, asa ca nu te mai plange/plangeti ca ca nu sunt bani si etc...altii n-au ce manca. Multe tari sunt in situatia asta,nu doar noi...fata de altii o ducem foarte bina inca. Voi care n-ati scos capul afara din tara va plangeti ca ce bine e dincolo, fantastic..
bine a facut ca a redus cu 25% base, daca nu ajungeam ca grecia ;) ganditi inainte sa ziceti ceva
si incetati sa mai faceti politica si discutati altceva, ca nu va duce capu pe majoritatea

VOTEZ NU, sper sa nu-l demita pe base...desi la cati cretini sunt in tara asta cred ca acolo ajungem
multi deaici voteaza da dar nici macar nu stiu de ce voteaza asa, au auzit si ei la altii ca base e asa, ca base a facut aia, ca nu stiu ce....ba, cum ziceau aia de la bug mafia sau nu stiu care m-ai demult: NU TE DA CE NU POTI SA FI.
ai dracu toti faceti politica azi
AndreixD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 66
Joined: 28 Sep 2011, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

15 Jul 2012, 21:30

Code: Select all

bai frate tu gandesti macar ce zici? n-ai avut nici o treaba pana acum ca ai trait din banii parintilor, asa ca nu te mai plange/plangeti ca ca nu sunt bani si etc...altii n-au ce manca. Multe tari sunt in situatia asta,nu doar noi...fata de altii o ducem foarte bina inca. Voi care n-ati scos capul afara din tara va plangeti ca ce bine e dincolo, fantastic..
bine a facut ca a redus cu 25% base, daca nu ajungeam ca grecia ;) ganditi inainte sa ziceti ceva
si incetati sa mai faceti politica si discutati altceva, ca nu va duce capu pe majoritatea

VOTEZ NU, sper sa nu-l demita pe base...desi la cati cretini sunt in tara asta cred ca acolo ajungem
multi deaici voteaza da dar nici macar nu stiu de ce voteaza asa, au auzit si ei la altii ca base e asa, ca base a facut aia, ca nu stiu ce....ba, cum ziceau aia de la bug mafia sau nu stiu care m-ai demult: NU TE DA CE NU POTI SA FI.
ai dracu toti faceti politica azi
Limbaj de Administrator.

Iti doresc sa ajungi ca asta :
Last edited by raiden on 26 Jul 2012, 14:11, edited 2 times in total.
Reason: si-a dat cu parerea desteptule ce limbaj de moderator? vezi ca ai facut offtopic
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

15 Jul 2012, 21:56

Da, sunt de acord.
Daca nu e demis PDL va continua mafia politica pana la sfarsitul lumii.

Imi e simpatic Basescu, el(mafia) a 'reusit' sa tina tara pe 'linia de plutire', dar ar fi o idee buna daca s-ar rupe cateva legaturi in guvernamant. Antonescu pare sub Basescu dar nici pe departe nu e asa, il vor pe Ponta sa para un plagiator ceea ce nu prea conteaza in Romania dar a trebuit sa gaseasca un motiv ca sa il atace politic. Crazy...

Din cauza PDL nu avem autostrazi, din cauza PDL se fura in o multime de institutii si toti tin ochii inchisi.
User avatar
NoBusy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 15 Jul 2012, 10:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Hide & Seek.
Detinator server CS: Hide & Seek.
Reputatie: Ban 2 luni !
Been thanked: 6 times
Contact:

15 Jul 2012, 21:57

De ce ? Că el și-a exprimat părerea ? E administrator pentru că merită, dacă era unul care nu merita și vorbea așa probabil era scos din funcție, dar el merită și de asta încă îl mai are deși activează 1 oră la 3 zile. Eu nu sunt de acord.
Schimbă semnătura şi nu te uita la a mea.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

26 Jul 2012, 14:03

Mai sunt 3 zile si va fi Referendumul pentru demiterea lui Base

Eu nu cred ca ma voi duce la vot din simplu motiv ca USL pe zi ce trece devine mai antipatic...si nu cred ca sunt singurul care gandeste si simte asa...sunt milioane de oameni...
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

26 Jul 2012, 14:49

aSh wrote:Mai sunt 3 zile si va fi Referendumul pentru demiterea lui Base

Eu nu cred ca ma voi duce la vot din simplu motiv ca USL pe zi ce trece devine mai antipatic...si nu cred ca sunt singurul care gandeste si simte asa...sunt milioane de oameni...
nu intelegi ca aici nu e vorba de usl? acum te duci la vot, strict pentru a-ti exprima sentimentele fata de basescu.. dupa care, la urmatoarele alegeri vei putea vota orice alt partid politic
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

26 Jul 2012, 15:22

IsTI37 wrote:Da, sunt de acord.
Daca nu e demis PDL va continua mafia politica pana la sfarsitul lumii.

Imi e simpatic Basescu, el(mafia) a 'reusit' sa tina tara pe 'linia de plutire', dar ar fi o idee buna daca s-ar rupe cateva legaturi in guvernamant. Antonescu pare sub Basescu dar nici pe departe nu e asa, il vor pe Ponta sa para un plagiator ceea ce nu prea conteaza in Romania dar a trebuit sa gaseasca un motiv ca sa il atace politic. Crazy...

Din cauza PDL nu avem autostrazi, din cauza PDL se fura in o multime de institutii si toti tin ochii inchisi.
Ma asteptam la ceva mai mult din partea ta..pari un baiat inteligent. Ceea ce ai spus tu acolo e cea mai mare prostie pe care am citit-o in topicul asta. Cum poti sa spui ca Antonescu e peste Basescu? Antonescu e o 'panarama' de om, nici sa vorbeasca nu stie, daramite sa conduca o tara, pai daca ar fi antonescu presedinte am luat-o la vale urat de tot, praful s-ar alege. Va lasati manipulati de presa lui Voiculescu..pff
Voi stiti cine este in spatele PSD / USL ? Toti mafiotii care abia asteapta sa puna mana pe putere... Voiculescu, Vantu , Patriciu ...si lista continua, astia-s mafioti , nu Basescu
neymar1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 216
Joined: 24 Sep 2011, 13:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 1 luna!
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

26 Jul 2012, 19:13

Se pare ca multi de aici abereaza total.
Basescu va fi dat jos indiferent ... Ziceti voi ca o sa fie mai rau cu USL dar prietenii mei nu uitati ca Base` si-a marit mandatul la 5 ani ca sa fure cat mai mult . El a acceptat guverne cu ministri care nu au habar sa se exprime si sa vorbeasca .

In iarna toata Romania era ingropata in zapada , el statea la caldura .. Degeaba erau primari PDL , sau presedinti de consiliu.
Auzi , el a rascuparat Marea Neagra si a incercat acelasi lucru cu Insula Serpilor , omfg . Fratele meu iti predau o lectie de istorie sa afli ca am facut asta la cuvantul URSS-ului . Ceausescu a facut multe in tara asta , cei care au fost pana acum au distrus , indiferent de Iliescu sau Basescu .

Basescu este un mascarici , cum sa iti permiti tu sa spui dupa alegeri : "Un fleac , i-am ciuruit" , de aici reiese cat il duce capul si pe cine au pus presedinte Romanii in 2004.
Nu va mai contraziceti aici pe tema asta pentru ca nu se rezolva nimic , uni dintre voi n-au habar de Istorie sa afle ca Ceausescu a inceput toate proiectele , toti oamenii aveau de munca , nu eram intr-o criza politica/financiara.

DjMax , tu esti prea inchis la minte sa realizezi ca Basescu a furat cat a putut , alegerile din 2009 au fost fraudate 70% , PDL-isti aduceau cu masinile oamenii sa voteze , intrau cu ei in cabina si le aratau unde sa si cum . Acum ca referendum nici nu se mai chinuie , ii ameninta ca daca se duc la vot nu ii mai favorizeaza.


@SIGUR VA FI DEMIS BASESCU - In toata tara , mai putin in cateva judete a iesit USL-ul/PSD-ul/PNL-ul , e doar o problema minora , aceea ca trebuie sa fie 50% + 1 .

De unde stiti ca Antoneascu va face mai rau ? Il cunoasteti personal ? Ar trebui sa va uitati pe Biografia lui si pe averea lui sa vedeti ca este o persoana intelectuala care i-ar da lectii lui Basescu in politica .

Si acum o sa apara marii politicieni si o sa imi reproseze ca nu am dreptate , eu voteaza cu PDL pentru ca au crescut intr-un anturaj specific .


@Antoneascu si-a dat demisia pentru ca stie ca va prelua postul , nu e nici un plan . NU E O LOVITURA DE STAT , lovitura de stat inseamna sa preiei puterea cu forta. Aici se decide prin votul cetateanului .

@Va trebuie o lectie de Istorie intensa , unora.


@Mihai tu esti idiot? Uita-te la Basescu care a numit ministri care nu au habar de romana..
User avatar
mNT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 770
Joined: 05 Aug 2008, 03:00
Detinator Steam: Da
CS Status: CHEATER
Detinator server CS: NU
SteamID: nuls.tiu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Location: IASI
Has thanked: 18 times
Been thanked: 47 times

26 Jul 2012, 19:40

Din doua rele prefer sa aleg raul cel mai mic, asa ca... spun NU demiterii.
@neymar1: vezi ca nu Base' a extins mandatul de la 4 la 5 ani , ci Nastase a facut-o in 2003 cand era premier. Cred ca te uiti prea mult la antene. Si vezi ca nici tu nu prea le ai cu scrisul in limba romana, o fi de vina tastatura... zic. 8-|
Image
Loading...
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Jul 2012, 20:04

Inca un motiv pentru care recomand sa votati DA!

http://www.jurnalul.ro/observator/scris ... 619002.htm

Concluzia : Basescu cel mult iubit nu e departe de Ceausescu.

Oricum, demiterea aduce doar alegerile inainte, anul acesta de vrem, nu vrem alegem alt presedinte, cu cat se termina circul mai rapid cu atat mai bine. Daca Basescu nu e demis se va continua cu "O scrisoare pierduta" si doar noi avem de suferit, nu ei, indiferent de partid.

Mi-e scarba de PDL cand spun ca e o lovitura de stat, totul e in constitutie pe cand Basescu habar n-are de constitutie.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 686 guests