Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Da.
79
58%
Nu.
57
42%
 
Total votes: 136
User avatar
saintjimmy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 03 Feb 2011, 00:40
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.xhlds.com
Location: Zalau
Been thanked: 18 times
Contact:

26 Jul 2012, 20:20

La mine in oras au umplut USL-ul cutiile postale in toate casele/blocurile cu ziare fantoma si pliante anti basescu
Dar ziare din alea nesimtite, pe fiecare pagina doar articole de gen "X motive sa-l demiti pe presedinte" ba chiar poze cu un buletin de vot cu 2 optiuni DA si NU, pe care era pusa stampila in casuta DA.
Sa nu mai zic tot orasul impanzit de bannere gen "Ti-a luat banii tu ia-i functia"
Se incearca orice, PSD-istii astia ar f**e si pe masa pentru o portie din ciolan.
E dezastru, sunt scarbit de metodele lor de a induce in eroare pe cei mai slabi de inger.
RoyalServer 2
User avatar
StormRage
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2218
Joined: 19 May 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior: Mandriva
ale(c)s
Location: Ah..nvm
Has thanked: 208 times
Been thanked: 142 times

26 Jul 2012, 20:25

Votez DA. Sunt de acord cu demiterea dictatorului Traian Basescu.
User avatar
Roman(ESCU) eSq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 139
Joined: 16 Jul 2012, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Antonia.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Been thanked: 7 times
Contact:

26 Jul 2012, 20:44

Si la mine, am primit ieri 5 pliante cu vot Anti Basescu. Si 10 motive pentru care ar fi...

Eu votez NU. Decat sa fure 2, mai bine sa fure 1.
Recomand:
Image
User avatar
saintjimmy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 03 Feb 2011, 00:40
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.xhlds.com
Location: Zalau
Been thanked: 18 times
Contact:

26 Jul 2012, 20:49

Nu stiu al cui e blog-ul/site-ul dar am ras bine : http://sareinochi.com/
User avatar
Roman(ESCU) eSq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 139
Joined: 16 Jul 2012, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Antonia.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Been thanked: 7 times
Contact:

26 Jul 2012, 20:51

M-au amuzat pozele.
Recomand:
Image
johnnyseitan
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 285
Joined: 27 Oct 2010, 00:09
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times

26 Jul 2012, 20:56

Andrei. wrote:
DjMax wrote: Sa va iau altfel? Spuneti-mi si mie un lucru bun facut in mandatul de presedinte al lui Basescu.
Imi pare rau sa te dezamagesc, dar :
1. Ponta nu a marit nici un *****.
2. 90% din tara a fost furata in timpul lui Iliescu.

Mda.. bine ca nu aduci si tu vorba despre mineriade, cum faceau unii pe la televizor. Atunci zi-mi lucrurile ce le-a facut Basescu, lucrurile bune. Ca eu nu am gasit nimic. :))

1. A promis majorarea salariilor profesorilor si apoi s-a facut ca a uitat.
2. A majorat TVA-ul la 24% .
3. A taiat salariile bugetarilor cu 25% .
4. A inchisi o multime de scoli si spitale prin toata tara.

Sa mai continui?
1. Daca nu sunt bani de unde vrei sa le dea?
2. Pe termen lung ai sa vezi ca e o masura buna, peste tot s-a majorat TVA
3. Foarte bine si asa la noi nu se munceste, vrei bani atunci sa te duca, capu sa faci ceva nu sa muncesti pe 9 milioane.
4. Dreptul la spitalizare ar trebui sa il aibe doar cei care platesc , pe banii mei se trateaza toate ciorile si toate leprele care fura.

Continua
User avatar
rizeN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 22 Dec 2010, 17:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 88 times
Been thanked: 22 times
Contact:

26 Jul 2012, 23:49

saintjimmy wrote:Nu stiu al cui e blog-ul/site-ul dar am ras bine : http://sareinochi.com/


ahaha idem :))
Enjoy my mixes: YouTube or MixCloud
Join me: Facebook


BL3ND ADDICTION
User avatar
AlexZ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 731
Joined: 12 May 2011, 01:48
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV!
Detinator server CS: Nu am .
SteamID: PRIVATE
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: Nic0oNNN
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 149 times
Been thanked: 39 times
Contact:

27 Jul 2012, 00:03

Am votat nu .
De ce ?
1. Nu cred ca o sa fie aprobat .
2. Daca Basescu pica o sa avem de suferit in 3 luni mai mult decat am suferit de cand este Basescu presedinte .
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[/b]
amaru
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 674
Joined: 02 Aug 2010, 13:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: cs.ugaming.net
Has thanked: 28 times
Been thanked: 22 times
Contact:

27 Jul 2012, 01:03

AlexZ wrote:Am votat nu .
De ce ?
1. Nu cred ca o sa fie aprobat .
2. Daca Basescu pica o sa avem de suferit in 3 luni mai mult decat am suferit de cand este Basescu presedinte .
Subscriu :) .
Eu unul nu cred ca daca va fi demis se va schimba ceva. Euro tot creste, banii inca sunt putini, iar masurile vor fi aceleasi asa ca hai sa nu ne mai hazardam degeaba.
Oamenii care au aspirații mărunte, continuă să trăiască viețile unor oameni mărunți.
CompTIA A+ certified
EUCIP certified.
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

27 Jul 2012, 02:10

E greu sa te decizi ,de ce?
Pentru ca daca sta in continuare Basescu nu e bine.Dar daca vine ala de la usl tot nu e bine, pentru ca el va fi smecher,daca iese pana la alegeri va face tot cum trebuie,dupa alegeri ,va rupe tara,va incerca sa fure si sasi scoata bani pentru a mitui lumea la urmatoarele alegeri.
Cred ca o femeie cu inima ar trebui sa conduca tara.(nu panarame gen udrea ,trebuie o femeie serioasa care ajuta oameni saraci si se mai roaga la dumnezeu pentru alti)
Last edited by java on 27 Jul 2012, 02:11, edited 1 time in total.
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
johnnyseitan
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 285
Joined: 27 Oct 2010, 00:09
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times

27 Jul 2012, 02:11

amaru wrote:
AlexZ wrote:Am votat nu .
De ce ?
1. Nu cred ca o sa fie aprobat .
2. Daca Basescu pica o sa avem de suferit in 3 luni mai mult decat am suferit de cand este Basescu presedinte .
Subscriu :) .
Eu unul nu cred ca daca va fi demis se va schimba ceva. Euro tot creste, banii inca sunt putini, iar masurile vor fi aceleasi asa ca hai sa nu ne mai hazardam degeaba.
1. nu stiu la ce te referi.
2. o sa suferim in 3 luni cat am suferit atunci cand au fost bolsevicii la putere cand s-au vandut toate fabricile,resursele si agricultura tarii.

@amaru: in 3 luni euro s-a majorat cu 2.50 bani. sunt niste masuri luate sa fie bine pe viitor , ce vreti sa ajungem ca grecia sa muncim fara salarii?
java wrote:Pentru ca daca sta in continuare Basescu nu e bine.Dar daca vine ala de la usl tot nu e bine, pentru ca el va fi smecher,daca iese pana la alegeri va face tot cum trebuie,dupa alegeri ,va rupe tara,va incerca sa fure si sasi scoata bani pentru a mitui lumea la urmatoarele alegeri.
Dintre 2 rauri il aleg pe cel mai mic , adica pe Basescu.
java wrote:Cred ca o femeie cu inima ar trebui sa conduca tara.(nu panarame gen udrea ,trebuie o femeie serioasa care ajuta oameni saraci si se mai roaga la dumnezeu pentru alti)
Oamenii saraci sa se duca la munca, oameni saraci sunt doar aia care nu muncesc(excludem pe cei cu handicap sau bolnavi psihic), la Dumnezeu poti sa te rogi si tu , daca nu muncesti n-ai decat sa te rogi ca poate iti cresc bani in pomul din curte/fata blocului.
Last edited by johnnyseitan on 27 Jul 2012, 02:16, edited 1 time in total.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

27 Jul 2012, 02:13

crezi ca usl o sa faca mare branza? si basescu ar fi facut multe daca ar fi fost bani, e si el roman pana la urma, ar vrea ca tara sa mearga bine :-j bine a facut ca a taiat 25%, decat sa ajungem vanduti pe viata...numa ca asa e romanu, acuma se razbuna la referendum...isi taie singur craca de sub picioare...poate ca totusi trebuie o schimbare de culoare si gandire, pe mine unul nu ma intereseaza cine vine la putere, ca traiu tot tu singur ti-l faci

si inca o chestie, cei care votati "nu" mai bine nu mergeti la vot, in caz ca iese "da" sa zicem 70% nu se poate abroba daca nu e jumate + 1 din populatie care au votat, aici e smecheria si multi sunt fraieriti
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information