Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Sunteti de acord cu demiterea presedintelui ?

Da.
79
58%
Nu.
57
42%
 
Total votes: 136
User avatar
nescafezalau
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 220
Joined: 08 Jun 2010, 13:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 57 times
Been thanked: 30 times
Contact:

27 Jul 2012, 17:37

Daca numara Roberta Anastase voturile, Basescu o sa castige cu 160 %..
Image
Muzica nu zgomot!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

27 Jul 2012, 19:04

Ideea e ca nu votam alt presedinte acum, este doar un referendum la care singura solutie logica este DA.
Cu cat scapam mai rapid de scandalurile acestea cu atat mai bine.

Degeaba ii mai dam lui Basescu 3 luni in plus, ar insemna doar ca zeci de legi vor fi in repaus pana cand se alege alt presedinte si guvernul, parlamentul n-ar functiona mai deloc.

Imi pare rau de faptul ca USL e atat de demigrant, irespectuos si abuziv dar referendumul tine de faptul daca noi avem un cuvant de spus in conducere sau nu. Cu cat voteaza mai putini cu atat este mai clar ca Romania nu e o tara cu o democratie dezvoltata. Intr-o tara ca Germania, Franta sau Italia democratia se reflecta prin faptul ca oamenii se duc la vot, cand PDL-istii ne spun sa nu ne prezentam la urne in realitate se mint pe ei insisi, nerespectand ideologia partidului.

Democratia se reflecta exclusiv prin votul oamenilor, daca nu se duce mai nimeni la referendum pierdem si mai multa incredere din partea uniunii europene.
Deja nu este vorba de Ponta, Basescu, USL sau PDL, este vorba de Romania si democratie. DA sau NU, nu conteaza, mai importanta este prezenta la vot.
Eu sincer nu dau doi lei pe Ponta, Antonescu sau Basescu si imi pare bine daca macar pe unul il pot freca cu ceva.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 263 guests