Suplimente nutritive.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

mihaicatalin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 16 Jan 2013, 19:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Contact:

16 Jan 2013, 19:19

Salut,pentru inceput: am 13 ani jumate, 1.85 si 70 kg.
M'am apucat de sala de 2 luni dar problema mea este ca am putina burtica si putina grasime pe coapse.
As vrea sa stiu ce suplimente nutritive sunt recomandate pentru slabire in aceste zone/definire.
Si daca iau astfel de suplimente si dupa aceea nu mai iau, dar continui sa merg regulat la sala,se intampla ceva? nu ma intereseaza daca "nu mai cresc" important e sa nu ma ingras si sa ajung la o grasime in corp cat mai mica.(fara comentarii absurde si fara nici un beneficiu).
Multumesc anticipat.
RoyalServer 2
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

16 Jan 2013, 19:29

La 13 ani ai 1.85 ?
Probabil 1.75 , e imposibil sa fii atat de inalt la varsta ta.
Sa fiu on: Fa cardio , alearga , sari coarda . Exercitii care sa-ti mareasca bataia inimii.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
neWBie007
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 28 Dec 2011, 15:17
Detinator Steam: Da
Location: Paris
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

16 Jan 2013, 22:04

Tu faci sala la 13 ani copile ?
Pune mana si alearga joaca-te cu mingea in aer liber sau fa cardio cum a zis levis ca sa slabesti.
la 13 ani ai tai nici nu ai cum sa ai 1.85 =)))) cred ca nici nu stii cat ai inaltime si doar ai postat aici asa aiurea sa pari si tu mai smardoi.
Faci sala pentru a face poze sa le pui pe 'feisbuc' sa te bage in seama vreo mucoasa de 12 ani.
te pup , invata sa-ti traiesti copilaria ai timp destul de la 17 ani incolo :)
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

16 Jan 2013, 23:02

neWBie007 wrote:Tu faci sala la 13 ani copile ?
Pune mana si alearga joaca-te cu mingea in aer liber sau fa cardio cum a zis levis ca sa slabesti.
la 13 ani ai tai nici nu ai cum sa ai 1.85 =)))) cred ca nici nu stii cat ai inaltime si doar ai postat aici asa aiurea sa pari si tu mai smardoi.
Faci sala pentru a face poze sa le pui pe 'feisbuc' sa te bage in seama vreo mucoasa de 12 ani.
te pup , invata sa-ti traiesti copilaria ai timp destul de la 17 ani incolo :)
Tin sa precizez ca stiu pe cineva la 14 ani care are 1,92.
ON: Cauta pastile de slabire,am auzit ca-s bune.
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

16 Jan 2013, 23:09

Stati linistiti ca nu este imposibil de a avea inaltimea aia la varsta respectiva.
Referitor la tine, ce nu inteleg eu, de ce ai ales sa-ti faci aici cont pentru a pune intrebarea asta si nu pe un forum de specialitate?
Eu zic ca esti ok cu kilogramele alea pentru varsta ta, altii de varsta ta cred ca au cu vreo 20 mai putin... dar mai abtine-te cu mancarea si fa mai multa miscare.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Jan 2013, 00:24

Nu faceti sala la 13-15 ani, este foarte periculos, eu cel putin cunosc multi oameni care nu mai pot merge la sala din cauza aceasta.
De grasime scapi prin mancare putina si buna(nu manca sandwich-uri la scoala sau maxim unul mic), respectiv alergat/innot etc.
bausin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 152
Joined: 09 Jan 2012, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: da
Has thanked: 24 times
Been thanked: 7 times
Contact:

17 Jan 2013, 09:18

nu inteleg pentru ce va apucati de sala de la 12-13 ani nici nu ati intrat in viata si mergeti si trageti de "fiare" ia-o si tu treptat mai intai fa acasa abdomene, flotari, eventual 2 gantere , (recomand asta sau pe youtube Click sunt pe nivele biceps triceps, abdomene ;)) dupa care te duci la alegrat 20-30 min si esti fresh si incearca sa-ti restrictionezi alimentatia lasa chipsurile , snack, inlocuiestele cu fructe mere, portocale
Succes!
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

17 Jan 2013, 09:55

Nu inteleg, tu la 13 ani preferi sa tragi de greutati in loc sa joci un fotbal? :|
MajeStik
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1449
Joined: 21 Aug 2010, 21:19
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: igniti0n_91
Reputatie: Fost Moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 59 times
Been thanked: 82 times
Contact:

17 Jan 2013, 10:03

Continua sa te duci la sala de la varsta asta si o sa ajungi un stramb si nu exagerez. In momentul asta tu esti in crestere si vei fi pana la aprox 18 ani, adica oasele tale cresc. Daca tu te duci la sala si mai faci si exercitii incorect (adica 90% asta faci) o sa te deformezi. Te inteleg, vrei sa fii musculos, sa te placa fetele, astia sunt fluturii din cap de la varsta ta, dar gandeste-te la tine. Mai bine un om normal, cu putina burtica decat un stramb musculos.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]

http://www.hostpixel.ro
mihaicatalin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 16 Jan 2013, 19:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Contact:

17 Jan 2013, 14:39

Da, la 13 ani am 1.85.Si nu, nu fac asta sa par "smardoi" sau ceva de genu, nici pentru poze pe fb.
Joc fotbal de la 6 ani si fac inot tot de atunci de asta sunt dezvoltat.
Nu "trag de fiare" sa arat ca hulk, ma intereseaza mai mult slabirea si definirea.
Imi plac comentariile gen : "copile, dute si te joaca" "sari coarda" "ar trebui sa iti traiesti copilaria" chestia e ca sunt invatat cu sportul de foarte mic, si nu as putea sa stau fara sa fac miscare,prin miscare nu ma refer la sarit coarda.
Oricum,multumesc pentru comentarii si critici.
MajeStik
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1449
Joined: 21 Aug 2010, 21:19
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: igniti0n_91
Reputatie: Fost Moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 59 times
Been thanked: 82 times
Contact:

17 Jan 2013, 18:54

mihaicatalin wrote:Da, la 13 ani am 1.85.Si nu, nu fac asta sa par "smardoi" sau ceva de genu, nici pentru poze pe fb.
Joc fotbal de la 6 ani si fac inot tot de atunci de asta sunt dezvoltat.
Nu "trag de fiare" sa arat ca hulk, ma intereseaza mai mult slabirea si definirea.
Imi plac comentariile gen : "copile, dute si te joaca" "sari coarda" "ar trebui sa iti traiesti copilaria" chestia e ca sunt invatat cu sportul de foarte mic, si nu as putea sa stau fara sa fac miscare,prin miscare nu ma refer la sarit coarda.
Oricum,multumesc pentru comentarii si critici.
Mergi la orice preparator fizic (normal ar fi sa aveti acolo la clubul sportiv, si eu am facut fotbal 10 ani de zile) sau la orice antrenor de fitness de la sala si intreaba-l daca e ok sa tragi de fiare la varsta ta. Stii ce iti va spune ? Stai cuminte si fa innot si fotbal. Innotul este cel mai complex sport, acela te dezvolta foarte bine.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]

http://www.hostpixel.ro
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

17 Jan 2013, 19:14

neWBie007 wrote:Tu faci sala la 13 ani copile ?
Pune mana si alearga joaca-te cu mingea in aer liber sau fa cardio cum a zis levis ca sa slabesti.
la 13 ani ai tai nici nu ai cum sa ai 1.85 =)))) cred ca nici nu stii cat ai inaltime si doar ai postat aici asa aiurea sa pari si tu mai smardoi.
Faci sala pentru a face poze sa le pui pe 'feisbuc' sa te bage in seama vreo mucoasa de 12 ani.
te pup , invata sa-ti traiesti copilaria ai timp destul de la 17 ani incolo :)
esti patetic.

on: daca vrei sa slabesti si sa pui muschi pe tine is bune niste proteine pure, poti gasi o gramada pe pronutrition si au si forum acolo unde poti cere sfaturi de la profesionisti. Bafta
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information