Suplimente

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Ov3RpOweReD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 296
Joined: 26 Mar 2013, 16:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Bleah Bleah Bleah
Location: Deva
Has thanked: 25 times
Been thanked: 28 times
Contact:

24 Apr 2013, 18:49

Salut. Mi-ati putea recomanda niste suplimente pentru a mai pune ceva pe mine. Stiu suna cam ciudat. Am 16 ani si deabea 55 KG :)) .Vreau sa pun ceva pe mine dar in acelasi timp sa ma duc si la sala :).

Va rog frumos fara OFF-Topic :)
RoyalServer
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

24 Apr 2013, 19:30

De cat timp faci sala? Pentru inceput poti lua o creatina sau un mass gainer precum GFX-8. Si eu am folosit o galeata de gfx si da rezultate.
Ov3RpOweReD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 296
Joined: 26 Mar 2013, 16:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Bleah Bleah Bleah
Location: Deva
Has thanked: 25 times
Been thanked: 28 times
Contact:

24 Apr 2013, 19:36

Pai inca nu fac. dar daca as gasii ceva m-as apuca din al 2-lea minut :)
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

24 Apr 2013, 19:48

Apuca-te de sala, faci o saptamana, doua, circuit ca sa ti se obisnuiasca corpul cu efortul si febra zilnica, apoi treci pe program si cumperi ceva.
Daca vrei sa iei creatina aceea se ia in cicluri deci nu poti sa o iei fara oprire, in schimb GFX-ul il poti lua fara oprire, luna de luna.

GFX-ul ti-l recomand fiindca esti ectomorf iar daca ai bani sa ti-l iei cam 3 luni pui ceva, dar treaba e ca tu fiind ectomorf sa nu te lasi de sala cand ai vazut ca ti-ai atins scopul.. asta e o greseala ce o fac multi.

Trebuie sa iti mentii alimentatia(asta te intereseaza cel mai mult, documenteaza-te), fara nopti pierdute, si sa iti mentii antrenamentul.
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

24 Apr 2013, 20:10

Te-ai gandit si tu acum ca vine vara..

Fa omule sala macar o luna pur natural si dupa aia te poti tot gandi la suplimente si prostii. Oricum nu vor tine. Faci pe de-alea 2,3 luni si cand nu mai faci sala se lasa muschiul.
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

24 Apr 2013, 22:57

[E]xPeRiEnCe wrote:Te-ai gandit si tu acum ca vine vara..

Fa omule sala macar o luna pur natural si dupa aia te poti tot gandi la suplimente si prostii. Oricum nu vor tine. Faci pe de-alea 2,3 luni si cand nu mai faci sala se lasa muschiul.
Domnule fost moderator, nu ai învăţat din funcţia avută să nu te bagi unde nu cunoşti domeniul?

Muşchii scad în lipsa efortului indiferent dacă ai luat suplimente sau nu de asta am spus să îşi menţină antrenamentul, iar ele nu sunt prostii. Să te duci la medic când eşti bolnav şi îţi da o listă cu calciu şi alte chestii îi vei spune că sunt prostii? Calciul efervescent de exemplu e supliment nutritiv.

Creatina o găsim şi în peşte, proteine în carne, ouă etc.. dar de ce să mănânc un piept dimineata când eu trebuie să mănânc ceva mai uşor când pot să beau un shake care are 40g proteină asta înseamnă 200g pui.

Nu îi trebuie o luna fară suplimente, e ca şi cum i-ai spune antrenează-te dar nu te forţa. Dacă îşi permite lasă-l să profite de acele suplimente.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information