Suport tehnic Krond?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

05 Mar 2018, 15:41

Salut baieti, stiti cumva care-i treaba cu suportul tehnic / clienti , de la Krond ?
Se mai ocupa cineva de aceasta companie sau sunt in stare doar sa-ti ia banul, sa-ti activeze serviciul si sa-ti trimita factura cand tre sa platesti?
Incerc de 1 saptamana sa iau legatura cu ei si nimic...
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
RoyalServer 2
User avatar
Madbrain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 14 Aug 2009, 11:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Birmingham

05 Mar 2018, 16:15

Si eu am probleme cu ei.Am platit un server de cs 1.6 de 2 zile si este si acum in asteptare.Am sunat acum 1 ora la ei si a raspuns unul care a spus ca nu ma poate ajuta ca nu este administratorul acolo si sa sun pe 2 ore.

Ce scrie la ei pe site la Contact:
Companie detinatoare a propriului datacenter
Suntem o companie privata cu capital integral privat infiintata in anul 2006, avand in dotare un datacenter propriu in Bucuresti precum si multiple servere dedicate colocate in centre din Europa. Krond Solutions este liderul serviciilor profesionale de gazduire jocuri din tara de origine, avand totodata misiunea de a furniza cele mai performante servicii de gazduire. In prezent, colaboram cu mai mult de 3000 de clienti in peste 10 tari.

Centrul nostru de date este echipat cu sisteme redundante de conexiune la internet, ce totalizeaza 10Gbps pentru sfera nationala si 1Gbps pentru international, generatoare electrice de mare capacitate, surse independente neintreruptibile de energie pe fiecare rack, surse de alimentare duble pentru fiecare server. Impreuna cu aceste elemente vitale, putem furniza mai mult de 99.5 % disponibilitate in fiecare an.

Inca de la inceput, calitatea serviciilor a reprezentat o prioritate pentru noi, si tocmai de aceea, tot traficul de retea este rutat prin echipamente de inalta calitate marca Juniper, precum si servere redundante de filtrare ce asigura legitimitatea fluxului de date catre serverul destinatie.

Personalul de asistenta
Lucram numai cu profesionisti, disponibili la locatie 24 de ore pe zi, printre colaboratorii nostrii se numara ingineri de asistenta cu specialitati in serviciul tehnic, instalare servere, retea, securitate si nu numai.


Daca aveti nevoie de asistenta ne puteti contacta oricand la adresa de mail [email protected], iar un tehnician va va raspunde in cel mai scurt timp posibil. De asemeni, formularul de mai jos va sta la dispozitie.
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

05 Mar 2018, 16:59

Madbrain wrote:Si eu am probleme cu ei.Am platit un server de cs 1.6 de 2 zile si este si acum in asteptare.Am sunat acum 1 ora la ei si a raspuns unul care a spus ca nu ma poate ajuta ca nu este administratorul acolo si sa sun pe 2 ore.

Ce scrie la ei pe site la Contact:
Companie detinatoare a propriului datacenter
Suntem o companie privata cu capital integral privat infiintata in anul 2006, avand in dotare un datacenter propriu in Bucuresti precum si multiple servere dedicate colocate in centre din Europa. Krond Solutions este liderul serviciilor profesionale de gazduire jocuri din tara de origine, avand totodata misiunea de a furniza cele mai performante servicii de gazduire. In prezent, colaboram cu mai mult de 3000 de clienti in peste 10 tari.

Centrul nostru de date este echipat cu sisteme redundante de conexiune la internet, ce totalizeaza 10Gbps pentru sfera nationala si 1Gbps pentru international, generatoare electrice de mare capacitate, surse independente neintreruptibile de energie pe fiecare rack, surse de alimentare duble pentru fiecare server. Impreuna cu aceste elemente vitale, putem furniza mai mult de 99.5 % disponibilitate in fiecare an.

Inca de la inceput, calitatea serviciilor a reprezentat o prioritate pentru noi, si tocmai de aceea, tot traficul de retea este rutat prin echipamente de inalta calitate marca Juniper, precum si servere redundante de filtrare ce asigura legitimitatea fluxului de date catre serverul destinatie.

Personalul de asistenta
Lucram numai cu profesionisti, disponibili la locatie 24 de ore pe zi, printre colaboratorii nostrii se numara ingineri de asistenta cu specialitati in serviciul tehnic, instalare servere, retea, securitate si nu numai.


Daca aveti nevoie de asistenta ne puteti contacta oricand la adresa de mail [email protected], iar un tehnician va va raspunde in cel mai scurt timp posibil. De asemeni, formularul de mai jos va sta la dispozitie.
Am trimis email, dar se pare ca nu primesc nimic inapoi.
Un numar de telefon imi poti lasa si mie te rog?
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

05 Mar 2018, 17:10

Supportul se afla la ei pe site la Asistenta, degeaba trimit tu mail-uri ca nu îți raspunde nimeni, fa un ticket pe site si o sa îți răspundă.
ImageImage
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

05 Mar 2018, 17:16

cTm # oNe wrote:Supportul se afla la ei pe site la Asistenta, degeaba trimit tu mail-uri ca nu îți raspunde nimeni, fa un ticket pe site si o sa îți răspundă.
Intr-un final mi-a raspuns o cucoana fara chef de munca, mi s-a zis sa le transmit numarul de ticket prin sms si ma vor ajuta.
Simt ca va urma iar o lunga durata de asteptare.

Problema nu-i chiar asa de grava, am dat recuperare parola la cont si nu mi-a mai venit e-mailul, de atunci am pierdut controlul contului de client, implicit ftp.
Noroc ca am 2 sub-useri creati.
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
User avatar
Madbrain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 14 Aug 2009, 11:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Birmingham

05 Mar 2018, 18:19

@ctm eu am impresia ca doar iti dai cu parerea si nu ai habar ce se intampla in asa zisa firma Krond.Nu este posibil sa se intample asa ceva la o firma "mare" cum este Krond Solutions.Am sunat acum 10 minute si a raspuns cred ca tot doamna de mai sus si imi spune ca Dl.Radu nu este in localitate , dar pot sa revin maine dupa ora 14.00.Firma Krond are doar 1-2 secretare si "patronul" Radu?

Numarul este 0213111444 acelasi si pentru alta firma imensa "0ping"
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

05 Mar 2018, 18:38

Madbrain wrote:@ctm eu am impresia ca doar iti dai cu parerea si nu ai habar ce se intampla in asa zisa firma Krond.Nu este posibil sa se intample asa ceva la o firma "mare" cum este Krond Solutions.Am sunat acum 10 minute si a raspuns cred ca tot doamna de mai sus si imi spune ca Dl.Radu nu este in localitate , dar pot sa revin maine dupa ora 14.00.Firma Krond are doar 1-2 secretare si "patronul" Radu?

Numarul este 0213111444 acelasi si pentru alta firma imensa "0ping"
Care 1-2 secretare ? Salmus , masa si taso :kappa:
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

05 Mar 2018, 20:00

ADI'S wrote:
Madbrain wrote:@ctm eu am impresia ca doar iti dai cu parerea si nu ai habar ce se intampla in asa zisa firma Krond.Nu este posibil sa se intample asa ceva la o firma "mare" cum este Krond Solutions.Am sunat acum 10 minute si a raspuns cred ca tot doamna de mai sus si imi spune ca Dl.Radu nu este in localitate , dar pot sa revin maine dupa ora 14.00.Firma Krond are doar 1-2 secretare si "patronul" Radu?

Numarul este 0213111444 acelasi si pentru alta firma imensa "0ping"
Care 1-2 secretare ? Salmus , masa si taso :kappa:
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Rusine sau ajuns
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

05 Mar 2018, 22:46

I-am trimis pana si mesaj pe Whatsapp, este o doamna blonda, i-am trimis numarul de ticket, ce credeti, a zis ok si atat.
Pacat ca nu s-a intamplat sa imi pierd contul exact inainte sa trebuiasca sa platesc serviciul, caci pierdeau un client, din cauza lor bine-nteles.
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
Luna24
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 277
Joined: 10 Nov 2013, 15:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Mar 2018, 13:46

:wut: eu am avut ticket deschis din data de 28 Feb .. nu am primit raspuns si pana la urma m-am resemnat si l-am inchis duminica :rolling_eyes: .. mai raspunde westfarm cand are chef..usor usor se strica treaba :poop:

Personalul de asistenta
Lucram numai cu profesionisti, disponibili la locatie 24 de ore pe zi, printre colaboratorii nostrii se numara ingineri de asistenta cu specialitati in serviciul tehnic, instalare servere, retea, securitate si nu numai.
:doge:
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

06 Mar 2018, 22:52

Problema e ca trebuie sa reiau accesul pe contul de client, altfel n-o sa mai pot plati factura. Adica pot ca primesc email, dar totusi nu e ok.
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

06 Mar 2018, 22:58

ADI'S wrote:
Madbrain wrote:@ctm eu am impresia ca doar iti dai cu parerea si nu ai habar ce se intampla in asa zisa firma Krond.Nu este posibil sa se intample asa ceva la o firma "mare" cum este Krond Solutions.Am sunat acum 10 minute si a raspuns cred ca tot doamna de mai sus si imi spune ca Dl.Radu nu este in localitate , dar pot sa revin maine dupa ora 14.00.Firma Krond are doar 1-2 secretare si "patronul" Radu?

Numarul este 0213111444 acelasi si pentru alta firma imensa "0ping"
Care 1-2 secretare ? Salmus , masa si taso :kappa:
muor :)))))) chiar aia sunt
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 403 guests