Susanu cu Mr Juve si Don Genove - Asta e viata ce noua ne pl

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

09 Oct 2012, 20:13

Nu ascult si nu imi plac manelele dar nici nu ii critic pe cei care asculta , fiecare cu gusturile lui .
Insa sa fim seriosi daca te duci la un chef asculti Manele sau incepi cu Dubstepu sau mai stiu eu ce ascultati ?
De unde idea ca daca asculti manele esti cocalar ?
cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

09 Oct 2012, 20:20

aRd3y ;x wrote:Celor care nu va place , nu stiu de ce mai comentati aiurea , decat rock mai bine ascult deastea.

on: Merge ascultata la o petrecere / un chef , nu iti taie nimeni curentu daca aude melodia asta ..

Manelele (singular, manea) sau muzica de manele constituie un gen muzical, originar în comunitățile etnice de romi din România.

Manelele sunt muzica de cea mai joasa calitate, nu le compara cu rock-ul , ca nu sti in ce te bagi.

Cat despre melodie, nici macar nu am ascultat-o si nici nu am de gand.



@vAc eu stiu o vorba, esti ceea ce asculti, manelele sunt cantate de tigani, deci poti zice celor care asculta manele ca sunt cocalari, adica tigani sau cum vrei sa le spui, chiar tu ai dat definitia.
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

09 Oct 2012, 21:23

De acum vreau sa va filmati pe fiecare cand mergeti la un majorat,petrecere, botez sau alt eveniment si se baga manele . Vreau sa va vad cum stati jos..

O dati in ipocrizie sa mor eu . Recunoaste in pnm ca ascultati, nu mai negati ca nimeni nu va crede. Decat daca sunteti un drogat,taiat tot pe maini si ascultand linkin park.

Bun da, recunosc .. ascult manele . si ? Asta nu ma face mai incult decat unu care asculta rock. Atata timp cat asta nu-mi afecteaza gandirea si comportamentul in societate, ascult pana ma ia somnu'. Dar voi asta nu intelegeti .. aveti un concept ca numai tiganii asculta manele.. ei sunt speta joasa, nu ai ce sa le ceri . V-am lamurit acum ?
Last edited by fantez1st on 09 Oct 2012, 21:30, edited 1 time in total.
Nu stau mult.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

09 Oct 2012, 21:26

Super pentru un party.
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

09 Oct 2012, 21:46

fantez1st wrote:De acum vreau sa va filmati pe fiecare cand mergeti la un majorat,petrecere, botez sau alt eveniment si se baga manele . Vreau sa va vad cum stati jos..

O dati in ipocrizie sa mor eu . Recunoaste in pnm ca ascultati, nu mai negati ca nimeni nu va crede. Decat daca sunteti un drogat,taiat tot pe maini si ascultand linkin park.

Bun da, recunosc .. ascult manele . si ? Asta nu ma face mai incult decat unu care asculta rock. Atata timp cat asta nu-mi afecteaza gandirea si comportamentul in societate, ascult pana ma ia somnu'. Dar voi asta nu intelegeti .. aveti un concept ca numai tiganii asculta manele.. ei sunt speta joasa, nu ai ce sa le ceri . V-am lamurit acum ?
Foarte bine punctat
Respect.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

09 Oct 2012, 21:51

fantez1st wrote:De acum vreau sa va filmati pe fiecare cand mergeti la un majorat,petrecere, botez sau alt eveniment si se baga manele . Vreau sa va vad cum stati jos..

O dati in ipocrizie sa mor eu . Recunoaste in pnm ca ascultati, nu mai negati ca nimeni nu va crede. Decat daca sunteti un drogat,taiat tot pe maini si ascultand linkin park.

Bun da, recunosc .. ascult manele . si ? Asta nu ma face mai incult decat unu care asculta rock. Atata timp cat asta nu-mi afecteaza gandirea si comportamentul in societate, ascult pana ma ia somnu'. Dar voi asta nu intelegeti .. aveti un concept ca numai tiganii asculta manele.. ei sunt speta joasa, nu ai ce sa le ceri . V-am lamurit acum ?
Incearca sa-ti maresti orizontul de vizualizare; observ ca nu ai fost la petreceri la care nu se asculta ABSOLUT DELOC acest gen de muzica, se asculta dubstep, rock, pop, ceva house, dar fara acest gen si crezi ca toti stau jos? Chiar deloc ^^

OFF : Va dau urmatoarea piesa...dupa voi trebuie sa fi cocalar sa o asculti si pe asta? O_o

User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

09 Oct 2012, 22:17

Nu.De ce sa fii cocalar?
Populara face parte din istoria romaneasca.Ar trebui sa ne mandrim cu ei
Populara e foarte frumoasa,la nunti in special
Se danseaza pe rupte pe ea :X
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

09 Oct 2012, 22:27

Facepalm four times. Haters gonna hate.

Eu nici cand sunt beat nu ascult manele. Si nu ma luati cu fazele de genu' 'esti rocker du-te si impusca-te'.
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

09 Oct 2012, 22:46

bOOm.wero wrote:Facepalm four times. Haters gonna hate.

Eu nici cand sunt beat nu ascult manele. Si nu ma luati cu fazele de genu' 'esti rocker du-te si impusca-te'.
Nu ma
Nu zice nimeni asta
Pana acum aici s-a discutat faptul ca unii useri vin aici si critica manelel
pai daca nu le plac,nu-si vad fratele meu de viata lor,si sa taca din gura?
Sti,cand se intampla lucrul acesta,exact invers este,cei care critica asculta manele si ei mai rau ca noi
Sa ne lase in durerea noastra,daca nu asculta
Ca eu nu ma bag in viata lor,nu le critic lor gen-urile de muzica preferate
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

09 Oct 2012, 23:24

//AMG wrote:davas' urechile cu ulei incins

Nu cred ca a spus cineva sa nu ascultati, parerea haterilor nu conteaza pentru voi
dar nu ne invadati si aici pe forum, de exemplu eu vin acasa sa ma relaxez pe forum si vad asta

@Laur/topic/manele .

( va [...] in [...] :-h)
Asa si ce probleme ai?
Se poate posta orice !
User avatar
nescafezalau
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 220
Joined: 08 Jun 2010, 13:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 57 times
Been thanked: 30 times
Contact:

09 Oct 2012, 23:34

Pentru mine este foarte simplu: Daca asculti manele faci parte din una dintre urmatoarele categorii:
-oameni fara gusturi muzicale
-cocalari
-tigani
-oameni care s-au emancipat (ma refer ca acum 2 ani nu concepeau ca cineva sa stie ca ei asculta manele, acum sunt mandrii ca o fac)
-copii care nu au niciun scop in viata si care dezvolta spiritul de turma ('''daca el asculta, ascult si eu'').
-oameni proveniti din mediul rural (Tarani)
-pacifisti inraiti care vad ceva bun in fiecare gen de muzica

Imi cer scuze, daca cineva s-a simtit jignit inseamna ca planul meu a functionat!

Referitor la Liviu Vasilica, el chiar reprezenta folclorul. Acum curentul asta de 'meltenism' ( ca sa-l citez pe Badea) a lovit si muzica populara, iar artisti precum Varu Sandel (care-mi provoaca greata) sunt la mare cautare.

@Fantez1st, rocker nu e tot una cu drogat sau emo. Daca tu ai gandirea asta inseamna ca te prosteste rau televizorul si internetul.

Si acum ceva pentru toti manelistii de pe forum:
Pana cand o sa va tot plangeti ca e plina tara de tigani si hoti de buzunare, cand voi ascultati muzica facuta de acest gen de oameni??
Image
Muzica nu zgomot!
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

09 Oct 2012, 23:50

cipri wrote:
glk^ScArFaCe wrote:Super frumoasa
Daca nu asculti cate o manea din cand in cand,atunci nu esti om
Get a life people !
And get on the next plane back to India.



Asta voiai sa zici? :))
aRd3y ;x wrote:on: Merge ascultata la o petrecere / un chef , nu iti taie nimeni curentu daca aude melodia asta ..


Pariu ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information