Tara asta nu mai are nici o sansa

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

28 Jan 2018, 08:50

Ganja* wrote:Atatea discutii si pareri pe internet si nimeni nu se agita, [cenzurat], schimbarea pleaca de la popor, nu de la partide....asta nu intelege lumea, cat timp NOI POPORUL permitem lucrurile de genul ele vor continua sa existe, hai sa intram peste ei in casa poporului sa vedeti atunci ce repede se schimba lucrurile, sa inceapa o a doua revolutie ca sa putem traii bine, macar o perioada, in grecia anual mor oameni la protestele lor, aia fac prosteste cocos, alea sunt proteste, nu ce facem noi....noi iesim si stam ca [cenzurat] in piete si strigam jos ala si jos ala si pe ei in doare undeva, poporul asta e din ce in ce mai prost....atatea discutii si rahaturi pe internet si proteste online si moloz la tava si cand vine vorba sa iesiti in strada nu mai comenteaza unul . Discutati de pomana si degeaba , parerei de la fiecare in parte care nu isi au rostul , doar de dragul de a arata ca si tu ai o parere despre [cenzurat] asta domne care se intampla in tara . Vai de tara asta si de poporul care zace in ea, plina de [cenzurat] ! Am ajuns cei mai de ras , oameni care nu se dadeau inapoi de la nimic , oameni curajosi in niste fricosi prosti care isi expun parerea pe net fiindca le e frica sa iasa din casa ! Mi-e sila si scarba de faptul ca impart tara cu asemenea oameni !
Fiecare avem dreptul la o parere si oricum este forum de gaming, suntem putini majori si oricum din ce observ tu ai impresia ca poti sa intri peste ei ca si cum ai intra la altul in casa.Chill my friend, au de partea lor jandarmeria, armata si politia iar ca sa va potoleasca au metodele lor anti-protestatari.
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... itatii.htm
Image
RoyalServer
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

28 Jan 2018, 15:09

The Kalu wrote:
Ganja* wrote:Atatea discutii si pareri pe internet si nimeni nu se agita, [cenzurat], schimbarea pleaca de la popor, nu de la partide....asta nu intelege lumea, cat timp NOI POPORUL permitem lucrurile de genul ele vor continua sa existe, hai sa intram peste ei in casa poporului sa vedeti atunci ce repede se schimba lucrurile, sa inceapa o a doua revolutie ca sa putem traii bine, macar o perioada, in grecia anual mor oameni la protestele lor, aia fac prosteste cocos, alea sunt proteste, nu ce facem noi....noi iesim si stam ca [cenzurat] in piete si strigam jos ala si jos ala si pe ei in doare undeva, poporul asta e din ce in ce mai prost....atatea discutii si rahaturi pe internet si proteste online si moloz la tava si cand vine vorba sa iesiti in strada nu mai comenteaza unul . Discutati de pomana si degeaba , parerei de la fiecare in parte care nu isi au rostul , doar de dragul de a arata ca si tu ai o parere despre [cenzurat] asta domne care se intampla in tara . Vai de tara asta si de poporul care zace in ea, plina de [cenzurat] ! Am ajuns cei mai de ras , oameni care nu se dadeau inapoi de la nimic , oameni curajosi in niste fricosi prosti care isi expun parerea pe net fiindca le e frica sa iasa din casa ! Mi-e sila si scarba de faptul ca impart tara cu asemenea oameni !
Fiecare avem dreptul la o parere si oricum este forum de gaming, suntem putini majori si oricum din ce observ tu ai impresia ca poti sa intri peste ei ca si cum ai intra la altul in casa.Chill my friend, au de partea lor jandarmeria, armata si politia iar ca sa va potoleasca au metodele lor anti-protestatari.
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... itatii.htm

Fiecare are dreptul la o parere dar nu virtual, ci actionand, nu zic acum sa incepe sa impuscam oameni pe strada, ci sa protestam calumea, cand s-a facut manevra cu clubul Colectiv pentru ca-l voiau pe Ponta jos ( asta este motivul pentru care au ars oameni nevinovati acolo, pentru ca America, de care apartinem acum, nu au fost bucurosti sa-l vada pe Ponta cu premierul rus) si atunci au gasit ca pot face si la noi ce fac si la ei ( si-au daramat singuri turnurile sa aiba motiv sa invadeze irakul pentru petrol ) . Acum de ce nu putem sa iesim in strada calumea? Am lucrat in Anglia in ultimele 5 luni de zile, castigam acolo intr-o saptamana ce as lua aici in doua luni, castigam 40 de milioane pe saptamana, acum ca am venit in tara ca am probleme de sanatate si nu pot o perioada sa ma intorc ma ingrozesc de ce vad...aici supravietuiesti, in alte tari traiesti, este o diferenta imensa....mi-am permis acolo sa imi iau ce haine am vrut eu de la ce firma am vrut eu, fara sa ma gandesc ca nu-mi raman bani de mancare si utilitati....in 5-6 ani de munca acolo ma intorc aici cu bani de apartament si propria afacere, aici muncesc pana la batranete sa am o pensie de 800 de lei, misto. Cat despre modalitatile de a intra peste ei, ooo crede-ma sunt, destule, desii nu mai am tangente de ceva vreme inca am tovarasi in galerie la steaua, daca s-ar unii toate galeriile + oamenii care au curaj singura modalitate sa ne opreasca ar fii sa ne impuste...si nu or sa faca asta ! Sunt multe modalitati de a ne face auziti, dar nu le folosim, preferam sa facem prosteste pe facebook :)))) . Au reusit sa spele mintile oamenilor cu facebook atat de tare ca nici nu mai conteaza daca te uiti la televizor sau nu....tot aia e :)) Mi-ai pus link-ul ala cu jandarmul care da un pum, sa inteleg ca nu ai luat un pum in viata ta? Eu crede-ma ca loveam inapoi, putea sa fie oricine...si stai tu linistit ca stirile astea sunt "prelucrate calumea" inainte sa apuci tu sa le vezi plus ca loveste intr-un bosorog =))) Doamne ce copii, acum am vazut video-ul, acolo sunt majoritatea bosorigi in *****, si tu ai vazut in ce stil impingeau aia? de parca erau morti, haide sa fim seriosi. Ala nu e protest, au murit oameni la revolutie depomana ca sa stam acum noi cu mainile in san si sa ne plangem ca vai ce greu ne merge ! Exact cum ziceam...imi e sila de oamenii din tara asta !
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Facebook [Bot], Petal [Bot] and 466 guests