In ce tara ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Kain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 25 Dec 2011, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:05

mezzzu wrote:Pot spune ca mie bine in Romania , dar cand ma uit in jurul meu si vad oameni care se bat in fata unui Market nou deschis pentru a intra primii , datorita reducerilor de 5% , 10% , chiar mi se face mila de noi . Unii se amuza pe seama lor si ii fac batrani nebuni sau chestii de genul , nestiind defapt ca acel 1 leu pus deoparte inseamna defapt painea de pe ziua urmatoare .
Va spun si din viata mea de zi cu zi , bunica-mea a fost croitoreasa , acum are o pensie de 600 ron . Ea traieste mai mult din banii pe care ii mai scoate de la un costum ceva facut la comanda , de pe care mai scoate 20-30 lei.
Este foarte greu de trait in Romania datorita faptului ca cei de la putere , alesi tot de noi , si-au batut joc , au luat mancarea din fata atator oameni si s-au sters la dos cu ea . In ultimii 4 ani am observat ca orice presedinte , conducator de partid ar alege , toti se uita intai la papucii din picioare si la telefonul din buzunar , dupa care si la restul oamenilor , carora le mai da cate 1 firmitura.
Imi spunea si mama acum ceva timp : "Cand a fost revolutia , toti tinerii au iesit in strada si si-au cerut dreptul lor , in zilele de astazi , toti stau pe Facebook sau trimit mass-uri pe messenger pentru a se da mari patroti" <= Ii dau dreptate . E mai bine sa stai la pc si sa joci o DotA nu ? :-j
De ce credeti ca toti doctorii , afaceristii , toti oamenii de profesie buna , pleaca in strainatate ? Pleaca deoarece acolo este mult mai bine . Un asistent medical in Romania castiga pe luna 1100 ron adica 440 euro , pe cand in strainatate iei chiar si 1200-1500 euro !

Chiar mi-as fi dorit si eu sa ma fi nascut prin SUA sau Anglia ...
Te duci in alte tari sa muncesti pe 2000 de euro , dar patesti 500-1000 de euro chiria mai dai si 250 - 300 pe mancare sau poate si mai bine si ce iti ramane ? mai ai nevoie de o haina ti se strica televizoru...
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:08

Kain wrote:
mezzzu wrote:Pot spune ca mie bine in Romania , dar cand ma uit in jurul meu si vad oameni care se bat in fata unui Market nou deschis pentru a intra primii , datorita reducerilor de 5% , 10% , chiar mi se face mila de noi . Unii se amuza pe seama lor si ii fac batrani nebuni sau chestii de genul , nestiind defapt ca acel 1 leu pus deoparte inseamna defapt painea de pe ziua urmatoare .
Va spun si din viata mea de zi cu zi , bunica-mea a fost croitoreasa , acum are o pensie de 600 ron . Ea traieste mai mult din banii pe care ii mai scoate de la un costum ceva facut la comanda , de pe care mai scoate 20-30 lei.
Este foarte greu de trait in Romania datorita faptului ca cei de la putere , alesi tot de noi , si-au batut joc , au luat mancarea din fata atator oameni si s-au sters la dos cu ea . In ultimii 4 ani am observat ca orice presedinte , conducator de partid ar alege , toti se uita intai la papucii din picioare si la telefonul din buzunar , dupa care si la restul oamenilor , carora le mai da cate 1 firmitura.
Imi spunea si mama acum ceva timp : "Cand a fost revolutia , toti tinerii au iesit in strada si si-au cerut dreptul lor , in zilele de astazi , toti stau pe Facebook sau trimit mass-uri pe messenger pentru a se da mari patroti" <= Ii dau dreptate . E mai bine sa stai la pc si sa joci o DotA nu ? :-j
De ce credeti ca toti doctorii , afaceristii , toti oamenii de profesie buna , pleaca in strainatate ? Pleaca deoarece acolo este mult mai bine . Un asistent medical in Romania castiga pe luna 1100 ron adica 440 euro , pe cand in strainatate iei chiar si 1200-1500 euro !

Chiar mi-as fi dorit si eu sa ma fi nascut prin SUA sau Anglia ...
Te duci in alte tari sa muncesti pe 2000 de euro , dar patesti 500-1000 de euro chiria mai dai si 250 - 300 pe mancare sau poate si mai bine si ce iti ramane ? mai ai nevoie de o haina ti se strica televizoru...
Este adevarat ce zici tu dar noi discutam aici "unde ai fi vrut sa te nasti" nu daca pleci acu la munca in tari straine ;)
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
User avatar
FANTA-
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 289
Joined: 21 Feb 2012, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
Detinator server CS: afara.afara.dnd
SteamID: fantax1337
Reputatie: Cont restrictionat (SUNDER)
Location: Iaşi
Been thanked: 31 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:13

japan 4ever
anime 4ever
maga 4ever
User avatar
Andrei I.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1288
Joined: 12 Jan 2012, 14:24
Detinator Steam: Da
CS Status: badass
Detinator server CS: RS.FRAGWAY.RO
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Florence
Has thanked: 14 times
Been thanked: 41 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:20

Confuzius wrote:Regatul Unit, Anglia.
Community forums - Ne rezervam dreptul de a alege membrii.
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

04 Jul 2012, 17:23

Qatar
User avatar
EUROPEANBOOST
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 111
Joined: 25 Jun 2012, 14:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni
Been thanked: 10 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:26

Chiar daca spun, nu schimb cu nimic prezentul. Poate in viitor, cand o sa am proprii mei banuti o sa plec in alta tara, desi nu cred ca pot.

Momentan mi-e bine, mai muncesc si eu "ocazional"... Am banutii mei pentru viata de zi cu zi. In rest, parintii ma cresc.
LOCALIZARE: Paris.


NUME: Andrei.


CONTACT: [email protected]!
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

04 Jul 2012, 17:47

mezzzu wrote:Pot spune ca mie bine in Romania , dar cand ma uit in jurul meu si vad oameni care se bat in fata unui Market nou deschis pentru a intra primii , datorita reducerilor de 5% , 10% , chiar mi se face mila de noi . Unii se amuza pe seama lor si ii fac batrani nebuni sau chestii de genul , nestiind defapt ca acel 1 leu pus deoparte inseamna defapt painea de pe ziua urmatoare .
Va spun si din viata mea de zi cu zi , bunica-mea a fost croitoreasa , acum are o pensie de 600 ron . Ea traieste mai mult din banii pe care ii mai scoate de la un costum ceva facut la comanda , de pe care mai scoate 20-30 lei.
Este foarte greu de trait in Romania datorita faptului ca cei de la putere , alesi tot de noi , si-au batut joc , au luat mancarea din fata atator oameni si s-au sters la dos cu ea . In ultimii 4 ani am observat ca orice presedinte , conducator de partid ar alege , toti se uita intai la papucii din picioare si la telefonul din buzunar , dupa care si la restul oamenilor , carora le mai da cate 1 firmitura.
Imi spunea si mama acum ceva timp : "Cand a fost revolutia , toti tinerii au iesit in strada si si-au cerut dreptul lor , in zilele de astazi , toti stau pe Facebook sau trimit mass-uri pe messenger pentru a se da mari patroti" <= Ii dau dreptate . E mai bine sa stai la pc si sa joci o DotA nu ? :-j
De ce credeti ca toti doctorii , afaceristii , toti oamenii de profesie buna , pleaca in strainatate ? Pleaca deoarece acolo este mult mai bine . Un asistent medical in Romania castiga pe luna 1100 ron adica 440 euro , pe cand in strainatate iei chiar si 1200-1500 euro !

Chiar mi-as fi dorit si eu sa ma fi nascut prin SUA sau Anglia ...

ale(c)s wrote:
LuCI... wrote:Fiti seriosi :-j Cine ar vrea sa stea in Romania unde muncesti ca prostu pe bani putini, suntem inapoi cu cel putin 30 ani fata de alte tari .

Multi si-ar dori sa traiasca in Romania, avem o tara frumoasa. Dar este prost administrata.


+1 de la mine la amandoi !!! Respect ;) !!!
User avatar
Audi
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2365
Joined: 23 Nov 2009, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 163 times
Been thanked: 240 times

04 Jul 2012, 18:29

ale(c)s wrote:Multi si-ar dori sa traiasca in Romania, avem o tara frumoasa. Dar este prost administrata.

Corect. Avem o tara frumoasa si cu multe bogatii. Pacat ca e condusa de cine nu trebuie, si nu stim sa ne exploatam resursele. Le vindem afara, apoi le importam inapoi si le cumpara din magazine si supermarket-uri cu un pret triplu.
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

04 Jul 2012, 18:37

In USA-New York :D
MegaSAMP
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 258
Joined: 03 Feb 2012, 20:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Pă icstrim !
Detinator server CS: Momentan nu !
SteamID: PRIVAT !
Reputatie: Ban 2 luni !
Location: Constanţa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times
Contact:

04 Jul 2012, 18:41

Pai sa fiu sincer,in Turcia :).Nu stiu de ce dar consider ca e o tara frumoasa.
Image Da haide Farule noi pentru tine strigam
Da haide Farule cu tine sa castigam
Da haide Farule lupta si nu te opri
Da haide Farule mereu te vom iubi
Hacked
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 559
Joined: 11 Apr 2010, 23:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: 93.113.133.92:27015
SteamID: marynuss195
Has thanked: 108 times
Been thanked: 42 times
Contact:

04 Jul 2012, 18:42

Eu vreau in romania cu ptuin din toate :)) pur si simplu toate au cate ceva bun
Descriere: Acest plugin va fereste serverul de codatii care folosesc cfg/dll .

Descarcare: Link!

Nume: Meskmod
Versiune: 1.0

Instalare:
1. Fisierul Meskmod.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:

Code: Select all

Meskmod.amxx
Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg): Nu are

Comenzi administrative: Nu are
Comenzi publice (se tasteaza in joc prin apasarea tastei Y): nu are

Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):
- CStrike

Imagini: Nu am la ce sa fac poze nu are reclame sau scrisuri inutile. 8-|
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

04 Jul 2012, 18:46

Romania TATA !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information