Teapa cosmote!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
32din32
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 96
Joined: 19 Apr 2013, 04:08
Detinator Steam: Da
Location: Bucureşti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Contact:

01 May 2013, 01:20

Ovidiu.Eq, omule, hai să o luăm logic.
Tu faci asta, ca tine mai sunt alţi 1000 în ţară (exemplu), compania unde ajunge?
Tu semnezi un contract omule prin care îţi dai cuvântul în scris că eşti de acord cu tot ce spun compania, în cazul tău, că plateşti dările lunare. În caz contrar se ajunge în instanţă.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

01 May 2013, 01:32

Parca vroiau aia sa bage legea aia in care ai dreptul sa renunti la abonament cand vrea curul tau.
Image
Image
Image
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

01 May 2013, 04:05

MaNuTzZu wrote:Nu, teoretic nu are ce sa iti faca. :-j doar sa iti trimita multe scrisori acasa de la politie, si sa iti dea o restrictie gen. daca vrei sa scoti ceva de la primarie nu iti scoate pana nu platesti aceea suma de bani pentru ca ai reclamatie la politie.

P.S. Nu te lua dupa alti care zic ca mergi la inchisoare .. au vazut poate prea multe filme :) Stai linistit gandestete doar la ce ti'am zis eu mai sus.
EXACT !
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
Resident22
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1464
Joined: 02 Aug 2012, 12:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Servicii de hosting
Detinator server CS: DA
SteamID: andreiduta
Location: Bucuresti
Has thanked: 19 times
Been thanked: 90 times
Contact:

01 May 2013, 08:21

Am avut si eu niste probleme mai demult cu Vodafone.Am facut un abonament si am luat si 2 telefoane la abonament,am platit cam jumatate de an apoi am fost intr-o perioada cand nu am mai platit pentru ca aveam niste probleme.Daca am vazut ca nu se intampla nimic,de atunci nu am mai platit SI NU s-a intamplat nimic.

Nu au cum sa te dea in judecata pentru putini bani ca mai mult ies ei in pierdere.Acum depinde,la tine e cam scump abonamentul.
http://facebook.com/iestiprostFun dar totodata educativ.Like ca sa urmaresti pagina.
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

01 May 2013, 09:00

TzaCaNeL wrote:Parca vroiau aia sa bage legea aia in care ai dreptul sa renunti la abonament cand vrea curul tau.
Asta inseamna ca eu pot lua un smartphone cu 4 mil si abonament de 30 euro/luna si renunt peste 1 - 2 luni cand numai am chef? [-(
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
never
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 221
Joined: 25 Dec 2012, 18:50
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 13 times

01 May 2013, 09:59

Nu-ti fac ma nimic, doar ca trebuie sa platesti de 3 ori avansul la abonament + inca un depozit in functie de telefon, ei se asigura in felul asta. Cei care abereaza cu zdup sau judecat sunt niste prosti, pentru ca suma e prea mica iar cheltuielile cu judecata prea mari. In consecinta nu ti se intampla nimic poti face si la vodafone, orange bafta.
deviss
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 06 Jun 2010, 02:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

01 May 2013, 17:33

Nu patesti nimi. Da-i drumul si fa acelasi lucru si cu alte companii si sa nu cumva sa te opresti doar la cosmote! Mai exista orange, vodafone, etc.
Tara asta e si asa plina de cretini ca tine asadar inca unul in plus nu mai strica.

Ma amuza ca voi credeti ca inventati roata pe aici si ca firmele nu au avut niciodata pe cineva care sa vina cu asemenea planuri stupide, planuri care au mers probabil la inceput, dar care cu siguranta nu mai merg.
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

01 May 2013, 17:58

eu zic sa iei legatura cu masa lu' tictac ca e notar si iti explica ea
cocarescu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 199
Joined: 01 Jun 2012, 02:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: bucuresti
Has thanked: 19 times
Been thanked: 7 times
Contact:

01 May 2013, 19:13

daca tot o faci,macar ia si de la vodafone si orange ca oricum te baga in preventel =))
p.s incearca si la digi ca anu trecut aveau oferte bune (s2)
Image
never
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 221
Joined: 25 Dec 2012, 18:50
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 13 times

01 May 2013, 23:08

deviss wrote:Nu patesti nimi. Da-i drumul si fa acelasi lucru si cu alte companii si sa nu cumva sa te opresti doar la cosmote! Mai exista orange, vodafone, etc.
Tara asta e si asa plina de cretini ca tine asadar inca unul in plus nu mai strica.

Ma amuza ca voi credeti ca inventati roata pe aici si ca firmele nu au avut niciodata pe cineva care sa vina cu asemenea planuri stupide, planuri care au mers probabil la inceput, dar care cu siguranta nu mai merg.

Daca habar n-ai de ce te bagi ? Iti dai si tu cu presupusul sau ai auzit la ma~ta ca te baga la parnaie pentru 2000 lei ?
User avatar
sebytza
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1357
Joined: 29 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
Has thanked: 70 times
Been thanked: 118 times

01 May 2013, 23:28

User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

02 May 2013, 00:50

knight wrote:
Remusf wrote:Te baga la bulau pentru frauda si pentru nerespectarea contractului,nu e logic ? Daca eu iti zic ca-ti dau 2500 ron pe saptamana si scrie si pe contract,daca nu ma tin de cuvant mie-mi pusca si o amenda si pot lua puscarie pentru fraude :) Cel mai bine intreaba un antreprenor..
sti ce-i ala macar? O.o
Da amice,stiu ce-i acela antreprenor,doar fac la liceu antreprenoriala. Vrei sa zici ca un antreprenor nu stie mai bine ce se intampla daca comiti asa ceva? Da-ti 2 palme si revin-o
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information