Ce telefon sa cumpar ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ksF-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1237
Joined: 09 Jun 2015, 09:14
Detinator Steam: Da
SteamID: bombardieru
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru Club eXtreamCS ( doua saptamana )
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jul 2015, 00:34

lefion wrote:Ba deci, m-ati bagat in ceata complet ! Ba ca face lag la apple la itunes ba ca samsung nu stiu ce are.... fratilor vreau niste opinii concrete nu baliverne !
iOS sau Android ?
omule tu esti batut in cap? Ai zis singur mai sus ca apple are performanta mare si samsungu are lag... de ce ne mai intrebi pe noi? Vad ca esti expert.
Cum a zis si tipu mai sus, daca vrei sa te joci jocuri calumea ia-ti s4 clar, nu vei avea deloc lag.
RoyalServer 2
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

06 Jul 2015, 01:24

Recomand iPhone :).
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

06 Jul 2015, 07:27

Singurele jeguri de la Apple sunt de la i4s in jos.[Si i5.....] De la iPhone 5s in sus, merg foarte bine.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

06 Jul 2015, 10:40

iPhone.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

06 Jul 2015, 11:04

Ia iphone 5.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

06 Jul 2015, 11:13

VegaS wrote:Fiecare cu părerea lui. Eu nu suport iphone-ul și nu-mi voi mai cumpăra niciodată. Acolo plătești numele.
http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... s-iphone-6
Mai bine de atât n-o putea spune nimeni.
Sper ca realizezi ,ca fiind hater de telefoane ca ai o boala mintala,nu ?
Asa am zis si eu pana mi-am cumparat iPhone 5,ca e nasol,ca platesti doar numele.Nu-i adevarat,orice aplicatie ti-o duce in FPS mai bun decat orice alt telefon.Sistemul de operare?De cand il am,niciodata nu a luat 'freeze'.

Cine a avut iPhone stie despre ce vorbesc.Doar voi astia care nu va permiteti sau sunteti hateri de telefoane,spuneti ca iPhone-ul e sub samsung sau alte vrajeli
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

06 Jul 2015, 11:45

Era pe youtube un bencmark facut de un youtuber strain iPhone 6 vs Galaxy S6,la procesor iPhone-ul a scos un scor mai mare pe puterea single core..deci daca Apple ar pune un Quad pe i6 ar fi overkill va depasi exynos-ul de la Samsung.
Dar degeaba aruncati cu *****, Galaxy S6 are specificatii de n-ori mai bune ca i6 orice ai zice.(cum de altfel sunt toate telefoane samsung)
Dintre 5s si s4 ar merita s4 daca esti brutal si nu ai grija de telefon.La iphone daca il scapi se va indoi foarte usor aluminiul.Daca vrei calitate premium/sistem optimizat alege iphone,daca doresti plastic de buna calitate/specificatii mari/sistem mai putin optimizat alege samsung.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

06 Jul 2015, 11:45

Remusf wrote:
VegaS wrote:Fiecare cu părerea lui. Eu nu suport iphone-ul și nu-mi voi mai cumpăra niciodată. Acolo plătești numele.
http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... s-iphone-6
Mai bine de atât n-o putea spune nimeni.
Sper ca realizezi ,ca fiind hater de telefoane ca ai o boala mintala,nu ?
Asa am zis si eu pana mi-am cumparat iPhone 5,ca e nasol,ca platesti doar numele.Nu-i adevarat,orice aplicatie ti-o duce in FPS mai bun decat orice alt telefon.Sistemul de operare?De cand il am,niciodata nu a luat 'freeze'.

Cine a avut iPhone stie despre ce vorbesc.Doar voi astia care nu va permiteti sau sunteti hateri de telefoane,spuneti ca iPhone-ul e sub samsung sau alte vrajeli
Pe iPhone aplicatiile se deschid instant, pe samsung au un delay de te ia capu
User avatar
u mad bro ?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 22 Nov 2014, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jul 2015, 11:47

Hai sa fim seriosi, uitativa la preturile apple ce hardware au :)))))
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

06 Jul 2015, 12:04

Ce tot atata discutie? cand e destul de clar ca in aceasta batalie: 5"s" vs S4, iPhon-ul e la putere.
Singurul macelar de la SAMSUNG e S6 in timp ce la iPhone sunt 5s,6,6+.
Si nici mie nu-mi plac iphon-urile.

Deci 5S.
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

06 Jul 2015, 13:12

Remusf wrote:
VegaS wrote:Fiecare cu părerea lui. Eu nu suport iphone-ul și nu-mi voi mai cumpăra niciodată. Acolo plătești numele.
http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... s-iphone-6
Mai bine de atât n-o putea spune nimeni.
Sper ca realizezi ,ca fiind hater de telefoane ca ai o boala mintala,nu ?
Asa am zis si eu pana mi-am cumparat iPhone 5,ca e nasol,ca platesti doar numele.Nu-i adevarat,orice aplicatie ti-o duce in FPS mai bun decat orice alt telefon.Sistemul de operare?De cand il am,niciodata nu a luat 'freeze'.

Cine a avut iPhone stie despre ce vorbesc.Doar voi astia care nu va permiteti sau sunteti hateri de telefoane,spuneti ca iPhone-ul e sub samsung sau alte vrajeli
Boală mintală, hater, nu-mi permit? Cu cine crezi că stai de vorbă, cu prietenii tăi? Relaxează-te.
Nu cred că n-ai ocazia să stai lângă un S4 și un 5S, spune-le, ia, frate, să vedem care e mai bun.
Deschide orice, fă orice. Ce treabă am eu cu iphone-urile voastre? Primul meu iphone l-am avut avum 5 ani, un 3GS, și apoi am primit un iphone 4. Le-am ținut 30 de zile, ambele. De atunci doar Samsung și un lumia.
Spune-mi ce faci tu cu iphone-ul tău? Eu pe galaxy mă joc, fac poze, mă uit la filme când călătoresc, am vreo 20 de aplicații în fundal. Pun palma pe telefon nu mai sună, mă uit la ecran se deblochează, îl înclin se mărește imaginea, îl ating de altul și rulează la el pe tlf imaginea de la mine, când bagi alt sim în el un nr selectat de mine primește un mesaj, dacă apăs volume up și down începe să facă poze cu ambele camere și le trimite unui nr selectat de mine înainte. GPS instant fără conexiune internet. Am un ecran mare, ca lumea, o baterie pe măsură. Led cu diferite culori pentru aplicații. Când încarcă o culoare, când am o notificare altă culoare, când am mesaj altă culoare, când am mesaj pe whatsapp altă culoare. Când vorbesc în trafic mi se aude doar vocea, nu și zgomotul. Scutur telefonul și scanează bluetooth/wi-fi. Trec palma peste display și face screenshot. Ecranul se rotește în funcție de privirea mea. Dacă închid ochii se blochează. Dacă scot capacul de la tlf se deblochează. Pot intra pe net și să văd ce apeluri s-a efectuat, locația telefonului, pot să-i dau reset, să blochez unele chestii ȘI multe alte funcții de care nu-mi amintesc acuma sau nu le cunosc. Toate astea pe S3 și S4 mini, iar S4 e avion pe lângă ele. Am avut și două Note2 care dădea clasă la toate 3. De note 3 sau 4 n-are rost să vorbesc. De asta prefer galaxy, nu pentru că sunt hater iphone. Pentru mine nu există altele și n-am nimic cu ele. Iar ultimul galaxy se încarcă wireless. So Galaxy forever.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

06 Jul 2015, 13:19

VegaS wrote:
Remusf wrote:
VegaS wrote:Fiecare cu părerea lui. Eu nu suport iphone-ul și nu-mi voi mai cumpăra niciodată. Acolo plătești numele.
http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... s-iphone-6
Mai bine de atât n-o putea spune nimeni.
Sper ca realizezi ,ca fiind hater de telefoane ca ai o boala mintala,nu ?
Asa am zis si eu pana mi-am cumparat iPhone 5,ca e nasol,ca platesti doar numele.Nu-i adevarat,orice aplicatie ti-o duce in FPS mai bun decat orice alt telefon.Sistemul de operare?De cand il am,niciodata nu a luat 'freeze'.

Cine a avut iPhone stie despre ce vorbesc.Doar voi astia care nu va permiteti sau sunteti hateri de telefoane,spuneti ca iPhone-ul e sub samsung sau alte vrajeli
Boală mintală, hater, nu-mi permit? Cu cine crezi că stai de vorbă, cu prietenii tăi? Relaxează-te.
Nu cred că n-ai ocazia să stai lângă un S4 și un 5S, spune-le, ia, frate, să vedem care e mai bun.
Deschide orice, fă orice.
Ce legatura au prietenii mei cu faptul ca tu n-ai iphone si ca esti un hater? Prietene,cumpara-ti un 5s/6 sau cere-l cuiva imprumut o zi si dupa da-ti cu parerea.

Ai dreptate,GALAXY 4ever,de aia galaxy ii copiaza pana si aspectul =)))))))))))))))) :

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 352 guests