Ce telefon sa cumpar ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

06 Jul 2015, 13:23

Am, am un coleg cu 5s și 6, ambele le are.
Când intră pe facebook să caute o poză râd maxim de el.
Cu asta am spus totul. Și totuși nu vrea să-l schimbe. :)) E puturos, e diesel.
Tu ca proprietar de iphone doar n-o să spui, da, galaxy e mai tare, dar eu am iphone.
Eu am 28 de ani și sunt inginer electroenergetic. Intrat al 7-lea pe facultate, la stat. Nu-s o găină de 14 ani cu muci la nas care joacă cs și-și dă cu părerea despre iphone-urile voastre. Hai, că v-am acordat destul timp de acuma.
RoyalServer 2
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

06 Jul 2015, 13:28

VegaS wrote:Am, am un coleg cu 5s și 6, ambele le are.
Când intră pe facebook să caute o poză râd maxim de el.
Cu asta am spus totul. Și totuși nu vrea să-l schimbe. :)) E puturos, e diesel.
Tu ca proprietar de iphone doar n-o să spui, da, galaxy e mai tare, dar eu am iphone.
Eu am 28 de ani și sunt inginer electroenergetic. Intrat al 7-lea pe facultate, la stat. Nu-s o găină de 14 ani cu muci la nas care joacă cs și-și dă cu părerea despre iphone-urile voastre. Hai, că v-am acordat destul timp de acuma.
CS Status: I love size x, amxx!
in plus, mai aveai si serverul ala europa
cum *** nene nu iti dai cu parerea despre iphone-uri? mai uita-te o data ce scrii =))
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jul 2015, 13:29

VegaS wrote:Am, am un coleg cu 5s și 6, ambele le are.
Când intră pe facebook să caute o poză râd maxim de el.
Cu asta am spus totul. Și totuși nu vrea să-l schimbe. :)) E puturos, e diesel.
Tu ca proprietar de iphone doar n-o să spui, da, galaxy e mai tare, dar eu am iphone.
Eu am 28 de ani și sunt inginer electroenergetic. Intrat al 7-lea pe facultate, la stat. Nu-s o găină de 14 ani cu muci la nas care joacă cs și-și dă cu părerea despre iphone-urile voastre. Hai, că v-am acordat destul timp de acuma.
Ce ar putea fi amuzant când cauți o poză pe fb? Eu am și 5S și 6 și amândouă se mișcă incredibil, de 3 ori mai bine ca un Galaxy.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

06 Jul 2015, 13:33

VegaS wrote:Am, am un coleg cu 5s și 6, ambele le are.
Când intră pe facebook să caute o poză râd maxim de el.
Cu asta am spus totul. Și totuși nu vrea să-l schimbe. :)) E puturos, e diesel.
Tu ca proprietar de iphone doar n-o să spui, da, galaxy e mai tare, dar eu am iphone.
Eu am 28 de ani și sunt inginer electroenergetic. Intrat al 7-lea pe facultate, la stat. Nu-s o găină de 14 ani cu muci la nas care joacă cs și-și dă cu părerea despre iphone-urile voastre. Hai, că v-am acordat destul timp de acuma.
Prietene,am avut norocul sa-i cumpar cuiva un samsung s6 edge nou nout si sa-l tin la mine cateva zile,am umblat intre timp pe el etc.Intr-adevar,parca te fascineaza s6-ele,dar devine plictisitor dupa o zi pe langa ca ,mi s-a plans tipul ca dupa o luna ia freeze-uri aiurea si asa mai departe.

Nu te-a intrebat nimeni cati ani ai si nici nu ne pasa la ce facultate esti tu sau chestii de genul,ti-am spus de 'n' ori sa-ti lasi facebook-ul public ca sa te pot admira,sa-ti dau o cerere,sa povestim.
Nu-s o găină de 14 ani cu muci la nas care joacă cs și-și dă cu părerea despre iphone-urile voastre.
Ai dreptate,esti un cocos de '28' de ani care sta pe un forum toata ziua(chill ca esti moderator de ceva vreme,nu de cand s-a terminat anul de studiu) si nu e in stare sa accepte contra-argumente,denota ce imatur si copilas esti la varsta pe care pretinzi c-o ai.
Hai, că v-am acordat destul timp de acuma
Ma bucur s-aud asta,hai salut si nu te mai intoarce.
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

06 Jul 2015, 13:41

Da, aveam. Am avut vreo 5 servere și alte câteva zeci făcute de mine și iNdio în toate comunitățile. Asta nu înseamnă că joc.
Eu jucam cs acum 15 ani. Referitor la părere mi-am spus-o pentru că am avut ambele modele. Iphone-ul îl văd bun pentru cineva la birou, atât. Repet, asta e părerea mea. Fiind un forum iar respectivul a cerut o părere, eu mi-am spus-o pe a mea. Cum unii preferă audi și nu mercedes, sau vw și nu bmw, așa eu prefer galaxy în locul iphone-ului. Ce-i rău în asta? De ce facem atâta tam-tam? Haterii sunteți voi, pentru că nu acceptați părerea altora și acesta e modul vostru de a fi, dar e fix problema voastră. Fiecare își cumpără telefon în funcție de ce-și permite, cât își permite să aloce unui telefon și în funcție de necesități, pentru ce-i trebuie.

Ce ar putea fi amuzant când cauți o poză pe fb? Eu am și 5S și 6 și amândouă se mișcă incredibil, de 3 ori mai bine ca un Galaxy.
Ok, e părerea ta. Dacă tu spui că 5S încarcă/deschide aplicațiile mai repede decât S4-ule e ok, e părerea ta. A mea nu.

Nu stau pe fb. Iar pe forum stau cât vreau și am timp, nu cred că e problema ta asta. :)) Intru de pe telefon, pc, depinde. Îmi face plăcere. Nu văd nimic rău în asta.
europacontact Y!M & Skype și whatsapp, dar nu-i cazul.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

06 Jul 2015, 13:52

VegaS wrote:Da, aveam. Am avut vreo 5 servere și alte câteva zeci făcute de mine și iNdio în toate comunitățile. Asta nu înseamnă că joc.
Eu jucam cs acum 15 ani. Referitor la părere mi-am spus-o pentru că am avut ambele modele. Iphone-ul îl văd bun pentru cineva la birou, atât. Repet, asta e părerea mea. Fiind un forum iar respectivul a cerut o părere, eu mi-am spus-o pe a mea. Cum unii preferă audi și nu mercedes, sau vw și nu bmw, așa eu prefer galaxy în locul iphone-ului. Ce-i rău în asta? De ce facem atâta tam-tam? Haterii sunteți voi, pentru că nu acceptați părerea altora și acesta e modul vostru de a fi, dar e fix problema voastră. Fiecare își cumpără telefon în funcție de ce-și permite, cât își permite să aloce unui telefon și în funcție de necesități, pentru ce-i trebuie.

Ce ar putea fi amuzant când cauți o poză pe fb? Eu am și 5S și 6 și amândouă se mișcă incredibil, de 3 ori mai bine ca un Galaxy.
Ok, e părerea ta. Dacă tu spui că 5S încarcă/deschide aplicațiile mai repede decât S4-ule e ok, e părerea ta. A mea nu.

Nu stau pe fb. Iar pe forum stau cât vreau și am timp, nu cred că e problema ta asta. :)) Intru de pe telefon, pc, depinde. Îmi face plăcere. Nu văd nimic rău în asta.
europacontact Y!M & Skype și whatsapp, dar nu-i cazul.
Ca te joci sau ca te implici pe domeniul respectiv = acelasi rahat,deci uita-te la tine inainte sa comentezi de altii.Daca jucai acum 15 ani Counter-Strike(desii ma indoiesc fara dovada),aveai 12-13 ani,deci teoretic te-ai facut muc singur cu postul de mai sus.

Tu esti cel care ai inceput dezbaterea in topicul acesta. Hardwell si-a dat cu parerea,iar tu i-ai comentat decizia,spunand ca procesorul de pe nu stiu ce rahat de galaxy e de 3-4 ori cat procesorul unui iPhone. Per concluzie,nu ti-a cerut absolut nimeni sa compari samsungul cu iPhone-ul

Singurul hater si incuiat mintal de aici esti tu.Acceptam pareri on-topic,tu te-ai bagat sa compari samsung cu iphone.
Ok, e părerea ta. Dacă tu spui că 5S încarcă/deschide aplicațiile mai repede decât S4-ule e ok, e părerea ta. A mea nu.
Omule,nu e vorba ca parerea e relativa,exista dovezi clare care sa-ti afirme chestia asta =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) doar cauta pe youtube sau pe google

Fara suparare,la 28 de ani cu mentalitatea ta,mai bine lasam internetul deoparte :D:D:D:D:D
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

06 Jul 2015, 13:55

iPhone 5S.
OutsideWoX
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 32
Joined: 05 Jul 2015, 19:53
Detinator Steam: Da
SteamID: outsidebbr
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jul 2015, 15:32

Eu sincer nu as lua nici un telefon din cele 2, as pune inca putini bani si as lua un Nexus 5 sau un Oneplus One. Am eu nexus 5 si este extrem de bun, cel mai bun telefon pe care l-am avut pana acum. E un Google Phone, deci ai avantajul cu Android original + updates pe care le primesti imediat dupa lansarea unei noi versiuni de android. Procesorul este foarte bun, foarte puternic iar faptul ca are 2GB RAM este un avantaj urias. Camerele ambele sunt foarte bune, aspectul foarte placut, fin, sta foarte bine in mana.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

06 Jul 2015, 15:38

Remusf wrote:
VegaS wrote:
Remusf wrote: Sper ca realizezi ,ca fiind hater de telefoane ca ai o boala mintala,nu ?
Asa am zis si eu pana mi-am cumparat iPhone 5,ca e nasol,ca platesti doar numele.Nu-i adevarat,orice aplicatie ti-o duce in FPS mai bun decat orice alt telefon.Sistemul de operare?De cand il am,niciodata nu a luat 'freeze'.

Cine a avut iPhone stie despre ce vorbesc.Doar voi astia care nu va permiteti sau sunteti hateri de telefoane,spuneti ca iPhone-ul e sub samsung sau alte vrajeli
Boală mintală, hater, nu-mi permit? Cu cine crezi că stai de vorbă, cu prietenii tăi? Relaxează-te.
Nu cred că n-ai ocazia să stai lângă un S4 și un 5S, spune-le, ia, frate, să vedem care e mai bun.
Deschide orice, fă orice.
Ce legatura au prietenii mei cu faptul ca tu n-ai iphone si ca esti un hater? Prietene,cumpara-ti un 5s/6 sau cere-l cuiva imprumut o zi si dupa da-ti cu parerea.

Ai dreptate,GALAXY 4ever,de aia galaxy ii copiaza pana si aspectul =)))))))))))))))) :

Image
Sa nu uitam ca Apple are la baza procesoarele Samsung :)
Last edited by grande_ecks on 06 Jul 2015, 15:46, edited 2 times in total.
Reason: ...data viitoare, să te informezi corect, scrii o mare prostie. Ai auzit cumva de procesorul A8 / A9?
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

06 Jul 2015, 18:07

OriginalDeath wrote:
Remusf wrote:
VegaS wrote:
Boală mintală, hater, nu-mi permit? Cu cine crezi că stai de vorbă, cu prietenii tăi? Relaxează-te.
Nu cred că n-ai ocazia să stai lângă un S4 și un 5S, spune-le, ia, frate, să vedem care e mai bun.
Deschide orice, fă orice.
Ce legatura au prietenii mei cu faptul ca tu n-ai iphone si ca esti un hater? Prietene,cumpara-ti un 5s/6 sau cere-l cuiva imprumut o zi si dupa da-ti cu parerea.

Ai dreptate,GALAXY 4ever,de aia galaxy ii copiaza pana si aspectul =)))))))))))))))) :

Image
Sa nu uitam ca Apple are la baza procesoarele Samsung :)
Si cacatu asta de unde l-ai mai auzit?
iPhone scoate cate-un telefon pe an ( hai 2 ca scoate 6, si 6s ), iar samsung scoate in prostie.
Sunt utilizator de samsung.Am un Samsung Galaxy Grand Prime si merge bine, procesor de 1,2 si sunt multumit de el ( quad core )si 1GB RAM.Pot spune ca merge mai bine decat S4 ( are un coleg de la mine din clasa ), il are de foarte mult timp si acum l-ar da si pe un nokia lumia 520, primeste freez-uri intr-una.
Faceti voi raportul, iPhone scoate calitatea nu cantitatea, iar samsung scoate multe, dar le folosesti decent 1-2 ani, ca dupa..
Iarasi, un prieten de la mine din clasa are 4S, ii facea update-uri constant, si uite-l, merge la fel de bine ca al meu.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

06 Jul 2015, 18:11

nu stiu sigur, dar am "auzit" ca ar fi o relatie intre Apple si SAMSUNG.

Si apropo, poate o fi/nu copiat SAMSUNG de la Apple aspectul ramei, dar si Apple a copiat spatele in mare parte de la HTC. Deci......
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

06 Jul 2015, 18:12

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information