Ce telefon sa imi achizitionez ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

TrrrQ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2594
Joined: 04 Feb 2013, 00:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Restrictie moderator!
Unban achitat (x2)
Fost moderator
Fond eXtream: 8
Has thanked: 135 times
Been thanked: 67 times
Contact:

08 Nov 2015, 15:34

Filme Online HD subtitrate fără reclame automate: https://filmeonline-hd.com
Prezentarea site-ului: https://www.youtube.com/watch?v=k4K3tgEkYjw
RoyalServer 2
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

08 Nov 2015, 15:47

Gabriel963 wrote:
ExpertuL* wrote:Multumesc tuturor , mai astept sfaturi etc....
@Gabriel963 , Stiu telefonul este foarte bun dar nu prea am incredere in Second Hand-uri ...
Uite-te cate calificative pozitive are vanzatorul, iti ofera si o luna "garantie".
Nu te obosi cu allview, huawei, yezz, sau alte prostii de genu'.
Samsung sau Apple, astea-s de top.
Huawei sunt foarte bune deci iese din schema aia .

Lumia 640 http://www.emag.ro/telefon-mobil-micros ... D1ZMVMBBM/
HTC Desire 510 http://www.emag.ro/telefon-mobil-htc-de ... D3J4RBBBM/
Sony Xperia E3 http://www.emag.ro/telefon-mobil-sony-x ... DJG7ZYBBM/
Huawei Honor 4C http://www.emag.ro/telefon-mobil-honor- ... DCVTQMBBM/

Recomand Honor 4C pentru ca are 2GB RAM fata de celelalte si pe viitor te ajuta , ecranul IPS si procesorul Kirin 620 care e octa-core foarte bine optimizat ! Nu iti recomand Allview , E-Boda , Leeago si ce mai e !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

08 Nov 2015, 18:33

Gabriel963 wrote:
ExpertuL* wrote:Multumesc tuturor , mai astept sfaturi etc....
@Gabriel963 , Stiu telefonul este foarte bun dar nu prea am incredere in Second Hand-uri ...
Uite-te cate calificative pozitive are vanzatorul, iti ofera si o luna "garantie".
Nu te obosi cu allview, huawei, yezz, sau alte prostii de genu'.
Samsung sau Apple, astea-s de top.
Ai avut vreun telefon de top de la firmele pe care nu le.ai recomandat ca sa zici ca nu sunt bune?
Cauta un p8 lite eu pe la 10 milioane parca dar il gasesti nou nout sh pe 6-7 sau mai putin.(il recomand ca il am)
Last edited by Yeezus on 08 Nov 2015, 18:43, edited 1 time in total.
Reason: Tocmai ce i l am recomandat eu, 800 lei redus la altex.
User avatar
Gabriel963
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1658
Joined: 03 Feb 2013, 13:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Retried
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Location: Bucharest, Romania.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

09 Nov 2015, 00:05

satasa wrote:
Gabriel963 wrote:
ExpertuL* wrote:Multumesc tuturor , mai astept sfaturi etc....
@Gabriel963 , Stiu telefonul este foarte bun dar nu prea am incredere in Second Hand-uri ...
Uite-te cate calificative pozitive are vanzatorul, iti ofera si o luna "garantie".
Nu te obosi cu allview, huawei, yezz, sau alte prostii de genu'.
Samsung sau Apple, astea-s de top.
Ai avut vreun telefon de top de la firmele pe care nu le.ai recomandat ca sa zici ca nu sunt bune?
Cauta un p8 lite eu pe la 10 milioane parca dar il gasesti nou nout sh pe 6-7 sau mai putin.(il recomand ca il am)
Nu am avut ca nu ma complic cu ele, dar am vazut la prieteni, si nu, nu poti compara un telefon d-ala de top cu un Samsung sau Apple de top.
Image
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

09 Nov 2015, 11:53

Samsung grand prime sau trend2
Image
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

10 Nov 2015, 20:51

Niciodata sa nu cumperi Lumia. Telefonul este ok dar nu ai aplicatile de pe android. Ai doar facebook, care si acea aplicatie are un design de rahat. Mai ai si instagram. Fara snapchat si alte aplicati care eu le folosesc cu prietenii mei. Daca iti cumperi lumia nu vei fi in trend cu noiile aplicatii care le folosesc prietenii tai..
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

11 Nov 2015, 17:40

sharkstar wrote:Niciodata sa nu cumperi Lumia. Telefonul este ok dar nu ai aplicatile de pe android. Ai doar facebook, care si acea aplicatie are un design de rahat. Mai ai si instagram. Fara snapchat si alte aplicati care eu le folosesc cu prietenii mei. Daca iti cumperi lumia nu vei fi in trend cu noiile aplicatii care le folosesc prietenii tai..
:)) Nu o fi avand toate aplicatiile, dar ruleaza excelent pe langa jafu' ala de android, care se blocheaza, lag etc.. WP si iOS sunt amandoua peste android. Daca sistemul de operare nu are pe market / store aplicatia X, asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l achizitionezi. :)

Si din punctul meu de vedere, un telefon daca iti cumperi, nu ti-l cumperi sa-l incarci de aplicatii, ai un fb pe el, skype, numa' asta utilitare, restul sunt cancan..
User avatar
Gabriel963
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1658
Joined: 03 Feb 2013, 13:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Retried
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Location: Bucharest, Romania.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

11 Nov 2015, 18:25

Madalin C wrote:
sharkstar wrote:Niciodata sa nu cumperi Lumia. Telefonul este ok dar nu ai aplicatile de pe android. Ai doar facebook, care si acea aplicatie are un design de rahat. Mai ai si instagram. Fara snapchat si alte aplicati care eu le folosesc cu prietenii mei. Daca iti cumperi lumia nu vei fi in trend cu noiile aplicatii care le folosesc prietenii tai..
:)) Nu o fi avand toate aplicatiile, dar ruleaza excelent pe langa jafu' ala de android, care se blocheaza, lag etc.. WP si iOS sunt amandoua peste android. Daca sistemul de operare nu are pe market / store aplicatia X, asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l achizitionezi. :)

Si din punctul meu de vedere, un telefon daca iti cumperi, nu ti-l cumperi sa-l incarci de aplicatii, ai un fb pe el, skype, numa' asta utilitare, restul sunt cancan..
Gresesti amarnic, am avut WP si recunosc se misca impecabil, dar am trecut la android, si este mult peste WP, bineinteles nu orice tel cu android, ci unul puternic.
Image
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

11 Nov 2015, 18:37

Recomand Lumia ... de 4 ani am windows phone si sunt foarte multumit + ca is si foarte rezistente
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

11 Nov 2015, 20:53

Gabriel963 wrote:
Madalin C wrote:
sharkstar wrote:Niciodata sa nu cumperi Lumia. Telefonul este ok dar nu ai aplicatile de pe android. Ai doar facebook, care si acea aplicatie are un design de rahat. Mai ai si instagram. Fara snapchat si alte aplicati care eu le folosesc cu prietenii mei. Daca iti cumperi lumia nu vei fi in trend cu noiile aplicatii care le folosesc prietenii tai..
:)) Nu o fi avand toate aplicatiile, dar ruleaza excelent pe langa jafu' ala de android, care se blocheaza, lag etc.. WP si iOS sunt amandoua peste android. Daca sistemul de operare nu are pe market / store aplicatia X, asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l achizitionezi. :)

Si din punctul meu de vedere, un telefon daca iti cumperi, nu ti-l cumperi sa-l incarci de aplicatii, ai un fb pe el, skype, numa' asta utilitare, restul sunt cancan..
Gresesti amarnic, am avut WP si recunosc se misca impecabil, dar am trecut la android, si este mult peste WP, bineinteles nu orice tel cu android, ci unul puternic.
Nici nu am spus ca se misca prost. Este un telefon ok, doar ca nu ai unele aplicatii care sunt aparute deja pe android si ios.

Am spus cum gandesc eu.. Ca telefon este ok si ruleaza foarte bine.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

11 Nov 2015, 21:01

Gabriel963 wrote:
Madalin C wrote:
sharkstar wrote:Niciodata sa nu cumperi Lumia. Telefonul este ok dar nu ai aplicatile de pe android. Ai doar facebook, care si acea aplicatie are un design de rahat. Mai ai si instagram. Fara snapchat si alte aplicati care eu le folosesc cu prietenii mei. Daca iti cumperi lumia nu vei fi in trend cu noiile aplicatii care le folosesc prietenii tai..
:)) Nu o fi avand toate aplicatiile, dar ruleaza excelent pe langa jafu' ala de android, care se blocheaza, lag etc.. WP si iOS sunt amandoua peste android. Daca sistemul de operare nu are pe market / store aplicatia X, asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l achizitionezi. :)

Si din punctul meu de vedere, un telefon daca iti cumperi, nu ti-l cumperi sa-l incarci de aplicatii, ai un fb pe el, skype, numa' asta utilitare, restul sunt cancan..
Gresesti amarnic, am avut WP si recunosc se misca impecabil, dar am trecut la android, si este mult peste WP, bineinteles nu orice tel cu android, ci unul puternic.
Aici intr-un fel poti avea dreptate. Deoarece nu poti sa compari un telefon de 20 de mil android, contra unui telefon de 10 mil wp. Sistemul de operare ramane mai bun (wp decat android) dar componentele telefonului fac diferenta. Raman de parere ca daca si-ar cumpara un Lumia, nu o sa fie dezamagit.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 289 guests