Telefon mobil

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

30 May 2021, 13:36

Poco e făcut tot de Xiaomi. Poco M3 apărut anul trecut vară-toamnă parcă, rupe la baterie. Doar că nu are NFC și are 4GB ram. De avea 6, era blană. Xiaomi redmi 9T apărut anul acesta este identic Poco M3 la procesor, baterie, ram, camere doar că are NFC în plus. Redmi note 9 pro încă se merită cumpărat dacă îl găsești la preț de 1000 cum era acum ceva vreme pe altex și emag.

Eu unul m-aș duce pe un poco x3 pro cu 30-40 de lei în plus se încadrează în bugetul tău și ai așa:

baterie 5160 ma
încărcare 33w
memorie 6GB
procesor snapdragon 860
display-ul e ips dar ai totuși gorilla glass 6 fața de 3 și 4 care ai pe amoled și să nu uităm că e și 120hz

https://www.emag.ro/telefon-mobil-poco- ... ction=view
RoyalServer 2
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3851
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: 76561198063679589
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

31 May 2021, 17:52

Mădălin wrote:
29 May 2021, 14:26
In 10 mil nu prea ai ce sa-ti cumperi. Xiaomi-urile sunt bune dar is incarcate cu tot felul de prostii aka bloatware, dar se pot scoate cu adb tools (fara root). In rest e okay sa cumperi din modelele specificate de mai sus.

A si inca ceva, la unele modele (depinzand de vanzarile lor si de devs), update-urile vin mai greutz. Si sa nu te astepti la android upgrade mai mult de 1/2 ani (deci 2 versiuni maxim la android).
eu am avut ceva timp xiaomi, foarte bun, nu are nimic care să încarce cum zici tu, are aplicații prestabile ca și alte telefoane, depinzând de xiaomi, dar se pot dezinstala
telefoane bune, de durată, baterie puterincă, d asta am și recomandat
ce nu mi-a convenit, garanția...nu se oferă suport mai mult(gen la software) se mișcă greu tocmai ca să expire suportul și să nu actualizeze modele mai vechi de 2 ani
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3851
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: 76561198063679589
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

31 May 2021, 17:53

Mădălin wrote:
29 May 2021, 14:26
In 10 mil nu prea ai ce sa-ti cumperi. Xiaomi-urile sunt bune dar is incarcate cu tot felul de prostii aka bloatware, dar se pot scoate cu adb tools (fara root). In rest e okay sa cumperi din modelele specificate de mai sus.

A si inca ceva, la unele modele (depinzand de vanzarile lor si de devs), update-urile vin mai greutz. Si sa nu te astepti la android upgrade mai mult de 1/2 ani (deci 2 versiuni maxim la android).
eu am avut ceva timp xiaomi, foarte bun, nu are nimic care să încarce cum zici tu, are aplicații prestabile ca și alte telefoane, depinzând de xiaomi, dar se pot dezinstala
telefoane bune, de durată, baterie puterincă, d asta am și recomandat
ce nu mi-a convenit, garanția...nu se oferă suport mai mult(gen la software) se mișcă greu tocmai ca să expire suportul și să nu actualizeze modele mai vechi de 2 ani

^Head$hot^ wrote:
30 May 2021, 13:36
Poco e făcut tot de Xiaomi. Poco M3 apărut anul trecut vară-toamnă parcă, rupe la baterie. Doar că nu are NFC și are 4GB ram. De avea 6, era blană. Xiaomi redmi 9T apărut anul acesta este identic Poco M3 la procesor, baterie, ram, camere doar că are NFC în plus. Redmi note 9 pro încă se merită cumpărat dacă îl găsești la preț de 1000 cum era acum ceva vreme pe altex și emag.

Eu unul m-aș duce pe un poco x3 pro cu 30-40 de lei în plus se încadrează în bugetul tău și ai așa:

baterie 5160 ma
încărcare 33w
memorie 6GB
procesor snapdragon 860
display-ul e ips dar ai totuși gorilla glass 6 fața de 3 și 4 care ai pe amoled și să nu uităm că e și 120hz

https://www.emag.ro/telefon-mobil-poco- ... ction=view
poco f1 am avut, de când a apărut, l am folosit 3 ani fără probleme, intram în al 4 lea an dacă nu vedem că nu se va lucra la miui 12.5 și poco launcher 3(integrabil pentru miui 12), cel actual 12.0.3 având multe probleme..și gata cu suportu că au trecut anii..manevre proaste din partea lor
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
mr.franta
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 277
Joined: 25 Apr 2015, 18:33
Detinator Steam: Da
CS Status: online 24/24 cateodata si noaptea
Detinator server CS: nu
SteamID: frantacsgo
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times
Contact:

31 May 2021, 22:38

Incearca Motorola,inainte de motorola am avut redmi note 8 pro,celebrul telefon mid range (regele),care pentru mine a avut numai specificatii mincinoase.
Camera era decenta pe lumina,dar pe lumina putin scazuta claritatea era proasta,ca sa numai zic focalizarea a disparut odata cu lumina.Bateria trebuia sa tina lejer 2 zile,abia ma tinea o zi,nu sunt gamer nu l-am fortat niciodata.
L-am vandut la numai 2 luni.
Aveam acum nevoie de un telefon ieftin si fara pretentii,asa ca am ales un telefon de 700 lei Motorola g8 power.
Desii nu aveam pretentii am realizat ca specificatiile au fost exacte,bateria 2 zile,camera decenta,focalizare ok.
La camera daca vrei ceva mai ok instalezi google camera.
Ti-as recomanda un model daca e pentru prietena ta un telefon cu aspect 20:9 sau 21:9 pentru ca acestea sunt inguste si placut de tinut cu o singura mana.
Acela ar fi
motorola g9 power la 700 lei 4gb ram cu 128gb memorie interna,si baterie 6000 tine cam 3 zile.
si
Moto g30 800lei Ecran Oled 6/128gb memorie,5000mha baterie. (din pacate nu este 20:9 sau 21:9)

Motorola are android curat one,fara tot felul de aplicatii inutile.
Personal sunt fan SONY dar la fel ca ei motorola ofera specificatii reale.
User avatar
rObY.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 06 Dec 2016, 22:15
Detinator Steam: Da
SteamID: id/robert-psn26
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

31 May 2021, 23:08

Salutare, eu iti recomand Huawei P40 Lite (din propria experienta). Are memorie, are ram si camera destul de mare (48MP spate, 16MP fata). Bateria tine 2 zile, e exact tot ce ai nevoie.

https://www.emag.ro/telefon-mobil-huawe ... ef=fam#Roz
User avatar
qpain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 274
Joined: 09 Oct 2016, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Tralala~
SteamID: theodorescualex
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Breaza, Prahova
Been thanked: 3 times
Contact:

07 Jun 2021, 19:50

Am cumpărat xiaomi redmi 10 și am făcut o afacere buna, prietenei mele ii place. Va mulțumesc 🤗🤗🤗
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information