Telefon orange abonament + rată

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

17 Feb 2018, 15:41

WeeRox wrote:
^Head$hot^ wrote:
blanq wrote:Ideea e ca o sa ajungeti sa platiti de 2 ori telefonul daca il luati la abonament si mai ales in rate. Oamenii incercau sa va dea un sfat.
Adevărat. În România la orange, vodafone, telekom nu e ca în alte țări. Am pățit odată cu tata când a scos pe abonament un telefon...mi-am dat seama că am plătit în cele din urmă telefonul dublu din cât valora. În fine, să revenim la topicul respectiv, DA SE POATE. Dar nu ți-aș recomanda. :')
Eu am cumparat un S7 Edge cand era 3800 de lei parca, si am dat avans cateva milioane.+abonament 150 de lei pe luna
24x15=3600+alea cateva milioane e exact cat ar veni o rata si un abonament de 30-40 de lei
Ce spui tu acolo este imposibil. Eu in 2011 cand erau rablele alea vodafone smart, mi-am luat si eu unul. Mi-au facut abonament de 10 euro pe luna ca sa-mi dea telefonul pe gratis, in 2 ani cat am platit 10 euro pe luna, imi cumparam doua telefoane ca acela.. :))

Depinde acum, m-am uitat la vodafone si vad ca nu mai fac magarii de genul.. Un iphone X platesti avans 649 de euro si cu abonamentul de 45 de euro pe 2 ani, ajungi undeva la 5550 de lei. iphone x pe emag este 5500.
Deci, este profitabil intr-o oarecare masura, dar acum depinde si de abonamentul pe care ti-l da, ca sigur o sa-ti dea unul de toata jena, ca sa intri si pe suplimentar sa mai dai de la tine 4-5-6 euro. :))

Poate doar sa ai un baiat care sa-ti scoata un abonament, ii dai lui banii, plateste el avansul, si dupa abonamentul nu-l mai plateste.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
RoyalServer 2
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

17 Feb 2018, 17:02

sharkstar wrote:
WeeRox wrote:
^Head$hot^ wrote: Adevărat. În România la orange, vodafone, telekom nu e ca în alte țări. Am pățit odată cu tata când a scos pe abonament un telefon...mi-am dat seama că am plătit în cele din urmă telefonul dublu din cât valora. În fine, să revenim la topicul respectiv, DA SE POATE. Dar nu ți-aș recomanda. :')
Eu am cumparat un S7 Edge cand era 3800 de lei parca, si am dat avans cateva milioane.+abonament 150 de lei pe luna
24x15=3600+alea cateva milioane e exact cat ar veni o rata si un abonament de 30-40 de lei
Ce spui tu acolo este imposibil. Eu in 2011 cand erau rablele alea vodafone smart, mi-am luat si eu unul. Mi-au facut abonament de 10 euro pe luna ca sa-mi dea telefonul pe gratis, in 2 ani cat am platit 10 euro pe luna, imi cumparam doua telefoane ca acela.. :))

Depinde acum, m-am uitat la vodafone si vad ca nu mai fac magarii de genul.. Un iphone X platesti avans 649 de euro si cu abonamentul de 45 de euro pe 2 ani, ajungi undeva la 5550 de lei. iphone x pe emag este 5500.
Deci, este profitabil intr-o oarecare masura, dar acum depinde si de abonamentul pe care ti-l da, ca sigur o sa-ti dea unul de toata jena, ca sa intri si pe suplimentar sa mai dai de la tine 4-5-6 euro. :))

Poate doar sa ai un baiat care sa-ti scoata un abonament, ii dai lui banii, plateste el avansul, si dupa abonamentul nu-l mai plateste.
eu asa am facut, am uitat sa zic ca a fost si un bonus de portare - cateva sute de lei, nu mai stiu cat.
on, nu e ce am zis eu acolo, e ce am facut eu acolo si daca vrei iti dau poza de la factura si telefon :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 358 guests