Telekom, tigani morti dupa bani.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Hades Ownage
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3182
Joined: 22 Oct 2008, 10:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: jb.clutch.ro
SteamID: hades-source
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: hadesownage
Location: Iasi
Has thanked: 324 times
Been thanked: 406 times

22 Apr 2015, 16:30

doar eu dau 15 lei la net ? :meme
RoyalServer
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

22 Apr 2015, 16:35

Adrian. wrote:
r0nan eXtream wrote:Sunt la Telekom ( televiziune , telefonie fixa si internet ) si platesc aproape 200 lei pe luna , m-as muta dar nu stiu la ce firma nimeresc..
Pentru ce platesti asa mult ? Eu am de la rds tv, net, fix, stick net, decodor tv + o antena+decodor digi in spania si pe toate astea nu platesc mai mult de 120 lei pe luna..
Pai am 4 decodoare ( 2 cumparate de la ei , celelalte 2 cu chirie ) + telefon fix + internet . Si ca am si un pachet de 5 euro cu antivirus ( cica e antivirus :)) )
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

22 Apr 2015, 16:35

Eu sunt pe rds tv+net+2 abonamente digi+fix=95 lei lunar
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

22 Apr 2015, 16:43

Din punct de vedere tehnologic, telekomul si rds sunt sub upc. Eu am vrut sa-mi bag internet de la ei (stau la 5 km de centru' Clujului) si nu au putut sa-mi dea mai mult de 25mb/s, in timp ce upc mi-au 200mb/s cu un pret mult mai mic. Platesc 72 lei (200mb/s tv hd si telefon fix), iar la telekom plateam (90 lei cu 6mb/s tv fara hd si telefon fix).

M-am interesat foarte mult cand am luat decizia asta, si toti mi-au zis ca upc sunt un pic mai avansati.

Aceasta este parerea mea facuta in urma experientei pe care am avut-o.
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

22 Apr 2015, 16:55

HuNmAn wrote:Din punct de vedere tehnologic, telekomul si rds sunt sub upc. Eu am vrut sa-mi bag internet de la ei (stau la 5 km de centru' Clujului) si nu au putut sa-mi dea mai mult de 25mb/s, in timp ce upc mi-au 200mb/s cu un pret mult mai mic. Platesc 72 lei (200mb/s tv hd si telefon fix), iar la telekom plateam (90 lei cu 6mb/s tv fara hd si telefon fix).

M-am interesat foarte mult cand am luat decizia asta, si toti mi-au zis ca upc sunt un pic mai avansati.

Aceasta este parerea mea facuta in urma experientei pe care am avut-o.
La mine au venit angajati de la upc si mi-au spus ca rds sunt cei mai buni , deci ce sa mai zic.
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

22 Apr 2015, 16:57

HuNmAn wrote:Din punct de vedere tehnologic, telekomul si rds sunt sub upc. Eu am vrut sa-mi bag internet de la ei (stau la 5 km de centru' Clujului) si nu au putut sa-mi dea mai mult de 25mb/s, in timp ce upc mi-au 200mb/s cu un pret mult mai mic. Platesc 72 lei (200mb/s tv hd si telefon fix), iar la telekom plateam (90 lei cu 6mb/s tv fara hd si telefon fix).

M-am interesat foarte mult cand am luat decizia asta, si toti mi-au zis ca upc sunt un pic mai avansati.

Aceasta este parerea mea facuta in urma experientei pe care am avut-o.


Nu sunt mai avansati, rds-ul nu investeste acolo unde nu considera ca iese profit, am fost eu trimis pe teren intr-o comuna in care abea bagasera retea parca moara vlasiei sau ceva gen nu mai tin minte, unde ofeream 50/100 mb la internet , langa moara vlasiei mai era o alta comuna unde toti aveau telekom si plateau de rupeau, acolo nu era rds, asa ca am zis sa strang eu semnaturi de la oamenii de prin comuna ( cu cat mai multe semnaturi cu atat mai multe contracte , deci mai multi bani pentru mine si primeau si oamenii oferte mai ieftine) zi si facut, numai ca din pacate acolo era foarte multi tigani si rds-ul nu mi-a aprobat cererea. Ei investesc doar acolo de unde iese si profit sau de unde considera ca iese profit. Upc-ul se arunca cu retelele peste tot si pierd mult pentru ca sunt multi care nu-si platesc factura si se muta la alta firma si tot asa.
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

22 Apr 2015, 17:15

UPC and Telekom sucks, RDS este cel mai bun.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

22 Apr 2015, 17:49

Eu am net de la Telekom pentru ca nu am alta alternativa. Platesc 60 de lei pe luna la net de 16 mb banda.... sa le trag la mwie de javre si de hoti, ca daca ai serviciul suspendat te factureaza in continuare, pana trece 4 luni, dupa numai iti pune nimic la factura.
User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

22 Apr 2015, 18:57

Sincer ți-aș recomanda să vezi ofertele AKTA, am de foarte mulți ani la ei și Televiziune și Internet și nu au existat niciodată niciun fel de problemă, ai suficiente programe dacă te abonezi la AKTA Digital, te poți abona și la HBO GO, iar internetul merge fără probleme, viteză mare atât la download cât și la upload, nu îmi mai aduc sigur aminte, dar în ultimii doi ani nu cred că a picat netul de mai mult de 2-3 ori și nu a ținut mai mult de 30 de minute, au promoții mai tot timpul pentru noii abonați, aruncă un ochi pe site-ul lor dacă ai în zonă rețeaua AKTA și dorești să îți schimbi operatorul.
Image
povesti
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2015, 15:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

22 Apr 2015, 19:45

iCloud. wrote:Ieri mi-a venit o factura de la Telekom, am doar serviciul Televiziune L (fara HBO, etc) care costa 51Lei.
Bun, am vazut ca am 164.5Lei PE O LUNA!
Asta e treaba?
Le-am dat email ca nu le mai platesc, sa isi ieie decodoru.

m-am dus si mi-am facut la digi cu 29lei, 115 canale, decodor hd moca + 50% reducere 4luni.

Nu recomand telekom!
orice rahat a ajuns sa reclame orice nu`i convine lui.Ati ajuns sa nu recomandati telekom @-) baaaaaaaa se pisa ala pe tine si pe toti cei carora nu le convine ce au semnat ca primarii.Pai ma distrusule ai fost de acord cand ai facut contract dar ai semnat ca primarul fara sa te uiti, tot ei sunt de vina copil retard ce esti? :))
HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

22 Apr 2015, 19:47

Ganja* wrote:
HuNmAn wrote:Din punct de vedere tehnologic, telekomul si rds sunt sub upc. Eu am vrut sa-mi bag internet de la ei (stau la 5 km de centru' Clujului) si nu au putut sa-mi dea mai mult de 25mb/s, in timp ce upc mi-au 200mb/s cu un pret mult mai mic. Platesc 72 lei (200mb/s tv hd si telefon fix), iar la telekom plateam (90 lei cu 6mb/s tv fara hd si telefon fix).

M-am interesat foarte mult cand am luat decizia asta, si toti mi-au zis ca upc sunt un pic mai avansati.

Aceasta este parerea mea facuta in urma experientei pe care am avut-o.


Nu sunt mai avansati, rds-ul nu investeste acolo unde nu considera ca iese profit, am fost eu trimis pe teren intr-o comuna in care abea bagasera retea parca moara vlasiei sau ceva gen nu mai tin minte, unde ofeream 50/100 mb la internet , langa moara vlasiei mai era o alta comuna unde toti aveau telekom si plateau de rupeau, acolo nu era rds, asa ca am zis sa strang eu semnaturi de la oamenii de prin comuna ( cu cat mai multe semnaturi cu atat mai multe contracte , deci mai multi bani pentru mine si primeau si oamenii oferte mai ieftine) zi si facut, numai ca din pacate acolo era foarte multi tigani si rds-ul nu mi-a aprobat cererea. Ei investesc doar acolo de unde iese si profit sau de unde considera ca iese profit. Upc-ul se arunca cu retelele peste tot si pierd mult pentru ca sunt multi care nu-si platesc factura si se muta la alta firma si tot asa.
Mersi tare fain de informatii. M-ai luminat.
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

22 Apr 2015, 20:06

Sunt la telekom de peste 6 ani si am internet , telefonie , televiziune la 60 de lei lunar si nu ma plang , serviciile sunt chiar ok . Televiziunea merge perfect , internetul la fel .
Ideea e si ca la mine nu exista alta firma de internet , dar e destul de ok internetul 16mbps , dar sunt multumit si cu atata avand in vedere ca stau la tara .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information