Tema nou 2k17 extreamcs

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

15 Jan 2017, 13:18

alexanderrrrr wrote:ba esti nebun :)) esti tare omule. eu am fost mod global o data, dar eram mai mic. tot pe mindfreak.
Nu stiam, ca mai esti pe forumuri. ma gândeam eu ca daca cunosti atatea trebuie sa fii tu.
Ai uitat si de Kevin? :troll Au fost vremuri frumoase cand le ofeream suport celor cu comunitati care aveau phpbb, Happy se ocupa de teme..

GIUKY de aici fost si el pe mindfreak
Image
RoyalServer
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

15 Jan 2017, 13:19

Sifonier wrote:
alexanderrrrr wrote:sifonier, tu esti terra de a fost administrator pe mindfreak?
Da, de ce?
mai deschide ma ala mindfreaku? :')
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

15 Jan 2017, 13:21

sound wrote:
Sifonier wrote:
alexanderrrrr wrote:sifonier, tu esti terra de a fost administrator pe mindfreak?
Da, de ce?
mai deschide ma ala mindfreaku? :')
Nu cred, nici nu am mai vorbit cu el din 2013 =))
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 13:56

Înteleg că ești stresat și te chinuie talentul Kommendante dar am explicat de câteva zeci de ori care sunt problemele.
Din păcate nu pot face upgrade la acest forum fără un plan complet, nu voi risca pierderea întregului trafic din partea Google.

La momentul actual am în vedere arhivarea forumului actual la /forum și mutarea conturilor pe altă platformă la altă adresă.
E prea riscant să mă bazez pe canonical urls ca să șterg sute de mii de link-uri de pe google. (pierzând și poziția lor)[/quote]
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

16 Jan 2017, 13:58

IsTI37 wrote:Înteleg că ești stresat și te chinuie talentul Kommendante dar am explicat de câteva zeci de ori care sunt problemele.
Din păcate nu pot face upgrade la acest forum fără un plan complet, nu voi risca pierderea întregului trafic din partea Google.

La momentul actual am în vedere arhivarea forumului actual la /forum și mutarea pe altă platformă la altă adresă.
E prea riscant să mă bazez pe canonical urls ca să șterg sute de mii de link-uri de pe google. (pierzând și poziția lor)
noi am cerut o tema, nu ce psalme spui tu pe acolo frumosule.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 14:05

laurwtf wrote:
IsTI37 wrote:Înteleg că ești stresat și te chinuie talentul Kommendante dar am explicat de câteva zeci de ori care sunt problemele.
Din păcate nu pot face upgrade la acest forum fără un plan complet, nu voi risca pierderea întregului trafic din partea Google.

La momentul actual am în vedere arhivarea forumului actual la /forum și mutarea pe altă platformă la altă adresă.
E prea riscant să mă bazez pe canonical urls ca să șterg sute de mii de link-uri de pe google. (pierzând și poziția lor)
noi am cerut o tema, nu ce psalme spui tu pe acolo frumosule.
Nu voi pune o altă temă la forumul acesta fără să fac un upgrade major. Nu văd avantajul.
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

16 Jan 2017, 14:08

IsTI37 wrote:
laurwtf wrote:
IsTI37 wrote:Înteleg că ești stresat și te chinuie talentul Kommendante dar am explicat de câteva zeci de ori care sunt problemele.
Din păcate nu pot face upgrade la acest forum fără un plan complet, nu voi risca pierderea întregului trafic din partea Google.

La momentul actual am în vedere arhivarea forumului actual la /forum și mutarea pe altă platformă la altă adresă.
E prea riscant să mă bazez pe canonical urls ca să șterg sute de mii de link-uri de pe google. (pierzând și poziția lor)
noi am cerut o tema, nu ce psalme spui tu pe acolo frumosule.
Nu voi pune o altă temă la forumul acesta fără să fac un upgrade major. Nu văd avantajul.
ce ai spune de un nou look , adica ar arata ca forumul asta tine pasul cu anii
avand in vedere ca tema are mai multi ani de cat multi de aici eu zic ca ar fi momentul de o schimbare
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 14:16

FizZle wrote:
IsTI37 wrote:
laurwtf wrote:
noi am cerut o tema, nu ce psalme spui tu pe acolo frumosule.
Nu voi pune o altă temă la forumul acesta fără să fac un upgrade major. Nu văd avantajul.
ce ai spune de un nou look , adica ar arata ca forumul asta tine pasul cu anii
avand in vedere ca tema are mai multi ani de cat multi de aici eu zic ca ar fi momentul de o schimbare
După cum am zis, iau în considerare mutarea forumului pe http://www.extreamcs.com sub o altă platformă și arhivarea acestui forum.
Lipsesc multe funcții importante acum precum mulțumiri, notificări, o temă responsive, un API JSON, restaurare mesaje și automoderare (reporturi) care ar fi foarte importantă.

Opțiunea principală este https://discourse.org cu niște modificări ca să te poți loga cu contul actual.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

16 Jan 2017, 15:06

IsTI37 wrote:
FizZle wrote:
IsTI37 wrote:
Nu voi pune o altă temă la forumul acesta fără să fac un upgrade major. Nu văd avantajul.
ce ai spune de un nou look , adica ar arata ca forumul asta tine pasul cu anii
avand in vedere ca tema are mai multi ani de cat multi de aici eu zic ca ar fi momentul de o schimbare
După cum am zis, iau în considerare mutarea forumului pe http://www.extreamcs.com sub o altă platformă și arhivarea acestui forum.
Lipsesc multe funcții importante acum precum mulțumiri, notificări, o temă responsive, un API JSON, restaurare mesaje și automoderare (reporturi) care ar fi foarte importantă.

Opțiunea principală este https://discourse.org cu niște modificări ca să te poți loga cu contul actual.
Inainte sa va puneti carca la treaba faceti un vot public in legatura cu platformele pentru a nu pierde utilizatori .
P.S : Discourse.org ti se pare ca se potriveste pentru un forum gaming ?
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

16 Jan 2017, 15:11

pro pentru ipb daca vreti sa schimbati
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 16:26

Bunicu Magic wrote:
IsTI37 wrote:
FizZle wrote: ce ai spune de un nou look , adica ar arata ca forumul asta tine pasul cu anii
avand in vedere ca tema are mai multi ani de cat multi de aici eu zic ca ar fi momentul de o schimbare
După cum am zis, iau în considerare mutarea forumului pe http://www.extreamcs.com sub o altă platformă și arhivarea acestui forum.
Lipsesc multe funcții importante acum precum mulțumiri, notificări, o temă responsive, un API JSON, restaurare mesaje și automoderare (reporturi) care ar fi foarte importantă.

Opțiunea principală este https://discourse.org cu niște modificări ca să te poți loga cu contul actual.
Inainte sa va puneti carca la treaba faceti un vot public in legatura cu platformele pentru a nu pierde utilizatori .
P.S : Discourse.org ti se pare ca se potriveste pentru un forum gaming ?
Nu vreau ca eXtreamCS să fie neapărat un forum de gaming, consider Counter-Strike 1.6 o nișă moartă și cu probleme chiar și pe CS:GO. Comunitatea nu are nici un viitor doar pe aceste nișe. Majoritatea categoriilor sunt inutile și categoria anunțuri ar fi mai bine restructurată într-o aplicație dinamică.

Discourse are un API JSON și permite mult mai multe lucruri față de phpbb dacă cineva chiar vrea să facă ceva frumos.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

16 Jan 2017, 16:29

IsTI37 wrote:
FizZle wrote:
IsTI37 wrote:
Nu voi pune o altă temă la forumul acesta fără să fac un upgrade major. Nu văd avantajul.
ce ai spune de un nou look , adica ar arata ca forumul asta tine pasul cu anii
avand in vedere ca tema are mai multi ani de cat multi de aici eu zic ca ar fi momentul de o schimbare
După cum am zis, iau în considerare mutarea forumului pe http://www.extreamcs.com sub o altă platformă și arhivarea acestui forum.
Lipsesc multe funcții importante acum precum mulțumiri, notificări, o temă responsive, un API JSON, restaurare mesaje și automoderare (reporturi) care ar fi foarte importantă.

Opțiunea principală este https://discourse.org cu niște modificări ca să te poți loga cu contul actual.
>multumiri
ati avut mod, de ce nu il bagati inapoi? ca viseaza laur? lmao
>notificari
stiam ca exista un mod, trebuie cautat
>o tema responsive
adica poti face o tema pentru phpbb-ul deja instalat. dar ti-e lene sau nu iti pasa
>REST API
daca crezi tu ca e asa mare nevoie, https://github.com/pcrumm/phpbb.json, mi-a luat 1 minut sa caut pe google
>restaurare mesaje (???) si automoderare
nu inteleg la ce te referi prin restaurare mesaje, si referitor la treaba cu automoderare, ai deja ceva moderatori/supermod, daca nu crezi ca sunt destui, treaba ta... oricum presimt ca un sistem de genul o sa fie un mare fail

te-ai mai gandit tu la o platforma bazata pe node.js, dupa nu stiu ce ai facut. acum ai venit cu altceva. nehotarat mai esti maica.

si tu crezi ca o sa pierzi vizitatorii din google (care doar intra si pleaca, lol) daca faci nu stiu ce upgrade, nu cred ca ti s-a cerut asta, ci o tema din cate stiu. eviti subiectul?\

@isti37 si daca tu crezi ca acele nise sunt "moarte", de ce nu inchizi comunitatea? nu cred ca o sa mai ramana prea multi useri pe aici daca il transformi intr-un forum de agricultura sau altceva (zic si eu)
eu cred ca tu nu stii ce vrei sa faci
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information