Tema nou 2k17 extreamcs

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 17:02

Pot să trec pe phpbb 3.2 doar cu arhivare, deci iarăși ar rămâne doar utilizatorii, e un risc uriaș din punct de vedere al SEO să fac un upgrade. Îmi ia tot atât timp să scriu un thanks mod și să îl testez cât să instalez discourse, să îl personalizez și să mai adaug un login special și să creez niște badge-uri speciale pentru cei cu vechime pe forum.

E foarte ușor să strici ceva fiindcă te încrezi în ceva soluție scrisă de cineva de fun, n-ai înteles, forumul actual se va închide (rămân doar link-urile și conținutul), vei putea scrie doar pe forumul nou. Știu foarte bine că sunt mii de specialiști în SEO și phpbb pe acest forum, dar încă n-am văzut pe cineva care chiar să aibe un forum mai mare de 10 mii de utilizatori cu recomandările pe care le dă.

Activez pe mai multe forumuri cu Discourse și consider că e o platformă excelentă din toate punctele de vedere, inclusiv pentru gaming.
RoyalServer 2
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

16 Jan 2017, 17:05

problemele astea ti le faci tu in cap
in realitate se rezolva foarte usor si iti pastrezi si linkurile in google

nu ti-a cerut nimeni platforma, functii noi

toata lumea vrea o tema cat de cat mai moderna ca ne-am sictirit de asta, nu vrem sa schimbam forumu 100%


edit

acum am citit si eu tot ce ai zis isti, ai vise mari, dai bataie ce mai stai, pune-te pe instalat discourse ca ne-am saturat de 'DACA', 'O SA FAC' etc.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

16 Jan 2017, 17:21

IsTI37 wrote:Înteleg că ești stresat și te chinuie talentul Kommendante dar am explicat de câteva zeci de ori care sunt problemele.
Din păcate nu pot face upgrade la acest forum fără un plan complet, nu voi risca pierderea întregului trafic din partea Google.

La momentul actual am în vedere arhivarea forumului actual la /forum și mutarea conturilor pe altă platformă la altă adresă.
E prea riscant să mă bazez pe canonical urls ca să șterg sute de mii de link-uri de pe google. (pierzând și poziția lor)
[/quote]

Doar faceam misto ca asta mi-a mai ramas de facut pe acest forum, eu inca sper sa intelegeti ceea ce am vrut sa zic.

Toata lumea a inteles INLOCUIREA TEMEI actuale, eu m-am referit sa ramana etech si sa mai adaugati alta tema responsive, moderna si simpla.Oricum trebuie luat de la 0 ca la cum este database acuma n-ai ce face cu ea, ai facut tu o ciorba pe acolo de nu poti nici sa convertesti tabele pentru o migrare spre ipb.Intr-una da 502 bad request dar ma bucur ca ai reusit sa ascunzi mesajul intr-un mod elegant incat sa nu isi dea seama astia.

Stii ce imi place la tine? Ca esti precum aia din parlament, PROMITI intr-una ca faci!
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jan 2017, 17:54

Păi sugerați și voi o temă. că teme auxiliare pot pune câte vreau...
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

16 Jan 2017, 18:03

IsTI37 wrote:Păi sugerați și voi o temă. că teme auxiliare pot pune câte vreau...
Artodia
https://www.artodia.com/phpbb-styles/mobile/
Image
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

16 Jan 2017, 19:19

Ba baieti, de atata timp se tot "schimba" ceva pe forumul asta.. Schimbati frate tema pana faceti si voi ceva cu adevarat, mai da o impresie ceva, se mai schimba imaginea, mai e curioasa lumea, mai sta ceva mai mult pe forum. Si nu puneti alte platforme. Lumea s-a invatat cu phpbb, dati upgrade ( si pe alta adresa, nu ar fi mare problema - la un forum vechi exista sansa sa fie foarte multe buguri daca dai upgrade ) la 3.2 si la revedere ! Nu va mai chinuiti inutil. Daca veti schimba platforma, o sa plece lumea, garantez
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

16 Jan 2017, 19:29

IsTI37 wrote:Păi sugerați și voi o temă. că teme auxiliare pot pune câte vreau...
etech white :gaben:
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

16 Jan 2017, 19:33

https://www.artodia.com/phpbb-styles/elegance-black/ pe negru ca multi vrem o tema pe negru
si inca una alba tot de acolo
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

16 Jan 2017, 19:39

Isti man, Discourse ala e mai mult pentru site-uri precum TPU, Yahoo Answers and shit. Nu te gandi ca vrei tu sa faci un rahat doar pentru ca iti place tie.
Image
Image
Image
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

16 Jan 2017, 19:42

Ma bag si eu in subiect, cu toate ca eu sunt multumit cu tema asta. De ce nu ne dai de ales intre cateva teme care pot rula pe aceasta versiune a forumului? Macar asa nu ar mai fi atatea discutii, zic eu.
Oricum, cu fiecare comentariu ma prapadesc de ras.
EConline
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 84
Joined: 30 Mar 2016, 20:30
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jan 2017, 21:26

De ce nu faceti o tema in plus, pe negru sau culori inchise?
Asa multumiti pe toata lumea :) .

O schimbare ar prinde bine forumului.
http://radio69.net/asculta-live - Radio69 Romania online ;)
User avatar
qpain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 274
Joined: 09 Oct 2016, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Tralala~
SteamID: theodorescualex
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Breaza, Prahova
Been thanked: 3 times
Contact:

17 Jan 2017, 14:38

Ar fii ceva o tema noua, ceva pe negru...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information