Tema romana

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Cheese
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 142
Joined: 05 Nov 2011, 20:46
Detinator Steam: Da
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

13 Nov 2011, 18:34

Sa mori tu?
Toti sunteti inteligenti dar nici unul nu m-a ajutat. Numa gura e de voi. Hai j37.
Singurii din acest topic care merita respect sunt amE si EmYYY. In rest, niste semidocti *****.
RoyalServer 2
User avatar
Xcite
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 558
Joined: 13 Mar 2010, 20:53
Detinator Steam: Da
CS Status: CS TIME DND !
Reputatie: Ban 3 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Insulele Virgine
Has thanked: 99 times
Been thanked: 56 times

13 Nov 2011, 18:40

Cheese wrote:Sa mori tu?
Toti sunteti inteligenti dar nici unul nu m-a ajutat. Numa gura e de voi. Hai j37.
Singurii din acest topic care merita respect sunt amE si EmYYY. In rest, niste semidocti *****.
Nu inteleg de ce trebuie sa jignesti si sa injuri , gandeste-te putin daca iti facem noi cand o sa ai de dat un examen sau altceva ce o sa faci ? Nu mai lua in nume de rau ce zic restul pentru ca asa e si ii dau dreptate lui fantez1st .
*Daca te-am ajutat cu ceva arăta-ţi recunoştinţa prin apăsarea butonului Image
Image
Image
Image
User avatar
Andy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 13 Aug 2011, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: ştrand băăă :*
SteamID: insane_boy3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 26 times
Contact:

13 Nov 2011, 18:47

djxpaulz wrote:
amE wrote:@scorseze: Il ajut eu, insa numai contracost atata timp cat eu imi folosesc neuroni pentru altcineva.

Cum am spus spui cat sau ce oferi pentru 1 compunere 1-2 pag. caiet cu file a4, mai pe romaneste studentesc sa zic asa 100% originala. :)
Poţi să-i foloseşti învătând scrierea cu doi de 'i', dupa poţi să ceri şi bani daca asta te ajută.
Desteptule, se zice doi "i" nu doi de "i". Vezi ce inteligent esti ?
Visit us: www.warsdevils.com !

Image

Cautam staff si admini !
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

13 Nov 2011, 18:50

Depinde de ce clasă ești. Te-aș putea ajută eu, dar bineînțeles contra-cost (nu mult, dar nu fac așa ceva gratuit, ori înveți, ori plătești).
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

13 Nov 2011, 18:56

Andy. wrote:
djxpaulz wrote:
amE wrote:@scorseze: Il ajut eu, insa numai contracost atata timp cat eu imi folosesc neuroni pentru altcineva.

Cum am spus spui cat sau ce oferi pentru 1 compunere 1-2 pag. caiet cu file a4, mai pe romaneste studentesc sa zic asa 100% originala. :)
Poţi să-i foloseşti învătând scrierea cu doi de 'i', dupa poţi să ceri şi bani daca asta te ajută.
Desteptule, se zice doi "i" nu doi de "i". Vezi ce inteligent esti ?
Gata baieti =)) ca nu suntem la facultate de litere sau dam master sau doctorat. Daca mai gresim asta e, dar macar spunei pe un ton frumos [ nu ma refer la tine Andy.] ca a gresit :)
User avatar
vespira
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 937
Joined: 21 Apr 2011, 17:10
Detinator Steam: Da
CS Status: retired
SteamID: veron2k
Location: beyond infinity
Has thanked: 181 times
Been thanked: 86 times

13 Nov 2011, 20:17

Cheese wrote:Am combinat mai multe + am mai bagat si eu.
Compunerea | Afiseaza codul
Se zice ca toamna nu vine cand ingalbeneste frunza ci cand se mocaneşte vremea. Ei bine; a sosit. Afara, peisajul pare coborat dintr-un tablou al unui pictor celebru care a pus rosu aprins pe frunzele de vita salbatica si galben ruginiu pe cele de nuc. Iarba inca verde contrasteaza puternic cu galbenul roscat al craitelor inflorite. Frunzele cad cu miscari de aripi moi. Odata ajunse pe pamant, formeaza un covor fosnitor in care mi se afunda pasii. Raspandind tristete, vantul cu a lui suflare matura frunzele pe aleile pustii. Printre ramurile goale, impodobite de lumina, crivatul canta la xilofon. La inceput notele sunt interpretate cu usurinta, apoi rafalele perturba intreaga simfonie. Copacii ofteaza, iar lacrimile de promoroaca picura una cate una peste frunzele moarte. Nimic din amintirea unei veri trecute nu se mai regaseste in aceasta dimineata. Vreau sa aud cantecul pasarelelor, dar degeaba. Dupa un timp in care totul parca a incremenit, se aude.. cioc, cioc, cioc. Este ciocanitoarea care-si cauta hrana sub scoarta copacilor. In aer miresmele de toamna plutesc fiind accentuate de parfumul fin al gutuilor pufoase. Este toamna pana si in caietele noastre aducandu-ne aminte de vacanta terminata. Pana si biroul camerei mele e inundat de lumina acestei toamne, o lumina abia patrunsa, plumburie si ea ca si griul de-afara. Si ma incapatanez ascultand hit-ul unei melodii estivale sa pastrez miros de mare, plaja, soare dincolo de ochii mintii intr-o placuta visare. A cazut bruma. Iarba, crizantemele si pamantul par trase intr-o foita de staniol argintiu. Panzele de paianjen s-au transformat in fire de mohair pufos din care natura impleteste haine pentru crizantemele care inca isi desfac bobocii incantandu-ne cu cascadele de flori. Dintr-o data, cerul devine plumburiu. Soarele incearca din toate puterile sa-si faca simtita prezenta, dar norii grosi ca o mantie de fum ii ingreuneaza efortul.
  Inchei o tema, imi strang la repezeala manuale si caiete, si ma indrept catre afara. Patrund in ploaia de toamna, m-amestec printre ceilalti trecatori grabiti, si ma indrept catre scoala.
Ce ziceti ? E bine ?

iese mult prea mult in evidenta faptul ca-i copiata; dar daca ai prof/a care tolereaza asa ceva,sau pur si simplu nu-si da seama...atunci e bine; sau probabil ai tu un vocabular foarte dezvoltat,daca-i adevarat te admir pentru asta .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 418 guests