Terminati cu topicurile gen 'cum populez un server'

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13709
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

18 Aug 2012, 18:24

Din moment ce nu exista o regula care sa interzica postarea de anumite topicuri in Discutii Generale,nu cred ca esti in masura sa interzici tu ca utilizator altora sa mai posteze astfel de topicuri.Nu inteleg cu ce te deranjeaza,sau vrei sa citesti in fiecare zi topicuri gen: "Pisica mea bea suc la plic" , "Am un paiajen in pantaloni,ma ajuta cineva sa il scot?".Utilizatorii pot posta in limita a ceea ce scrie in regulament,mai departe topicurile care nu respecta acea regula sunt mutate la cos.Nu inteleg de unde aceasta nemultumire a ta ca astia posteaza astfel de topicuri.
Image
RoyalServer 2
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

18 Aug 2012, 18:49

Terra. wrote:Din moment ce nu exista o regula care sa interzica postarea de anumite topicuri in Discutii Generale,nu cred ca esti in masura sa interzici tu ca utilizator altora sa mai posteze astfel de topicuri.Nu inteleg cu ce te deranjeaza,sau vrei sa citesti in fiecare zi topicuri gen: "Pisica mea bea suc la plic" , "Am un paiajen in pantaloni,ma ajuta cineva sa il scot?".Utilizatorii pot posta in limita a ceea ce scrie in regulament,mai departe topicurile care nu respecta acea regula sunt mutate la cos.Nu inteleg de unde aceasta nemultumire a ta ca astia posteaza astfel de topicuri.
Nu trebuie o regula, exista mai multe categorii/forumuri inafara de Discutii Generale.
Daca va uitati la descrierea de la Discutii generale scrie:
Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.
Deci tot ce se incadreaza in alte categorii, trebuie facute ACOLO.

Deci ce tine de cs(absolut TOT), in partea de cs, ce tine de amuzament in partea de amuzament, ce tine de anunturi(vanzari/cumparari) in partea de anunturi.

Insa nu, toti posteaza topicuri peste topicuri in discutii generale cu motivul "e mai vizitat"

Deci ce trebuie facut, si ce cred ca se face, este ca moderatorii sa mute topicurile unde trebuie.

Deasemenea, ca tot vorbeai de regulament, nu stiu daca voi cititi regulamentul, dar prin el scrie:
"7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum!"

Deci inainte sa faceti topicuri de genul ala cu "ce metode de populare?" sau chiar "nume pentru...", folositi cautarea.
Sau folositi google, si adaugati si cuvantul "extreamcs" la cautare, si aveti sanse sa va dea topicuri in care s-au discutat deja acel subiect.

Deci daca ar fi sa ne luam dupa regulament, si ce am spus eu, cam are ceva dreptate cel care a facut acest topic.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13709
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

18 Aug 2012, 20:19

!UL!@N wrote:
Terra. wrote:Din moment ce nu exista o regula care sa interzica postarea de anumite topicuri in Discutii Generale,nu cred ca esti in masura sa interzici tu ca utilizator altora sa mai posteze astfel de topicuri.Nu inteleg cu ce te deranjeaza,sau vrei sa citesti in fiecare zi topicuri gen: "Pisica mea bea suc la plic" , "Am un paiajen in pantaloni,ma ajuta cineva sa il scot?".Utilizatorii pot posta in limita a ceea ce scrie in regulament,mai departe topicurile care nu respecta acea regula sunt mutate la cos.Nu inteleg de unde aceasta nemultumire a ta ca astia posteaza astfel de topicuri.
Nu trebuie o regula, exista mai multe categorii/forumuri inafara de Discutii Generale.
Daca va uitati la descrierea de la Discutii generale scrie:
Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.
Deci tot ce se incadreaza in alte categorii, trebuie facute ACOLO.

Deci ce tine de cs(absolut TOT), in partea de cs, ce tine de amuzament in partea de amuzament, ce tine de anunturi(vanzari/cumparari) in partea de anunturi.

Insa nu, toti posteaza topicuri peste topicuri in discutii generale cu motivul "e mai vizitat"

Deci ce trebuie facut, si ce cred ca se face, este ca moderatorii sa mute topicurile unde trebuie.

Deasemenea, ca tot vorbeai de regulament, nu stiu daca voi cititi regulamentul, dar prin el scrie:
"7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum!"

Deci inainte sa faceti topicuri de genul ala cu "ce metode de populare?" sau chiar "nume pentru...", folositi cautarea.
Sau folositi google, si adaugati si cuvantul "extreamcs" la cautare, si aveti sanse sa va dea topicuri in care s-au discutat deja acel subiect.

Deci daca ar fi sa ne luam dupa regulament, si ce am spus eu, cam are ceva dreptate cel care a facut acest topic.
Defapt nu prea ai inteles aluzia,el se refera strict la topic ca de ce astia fac 1000 de topicuri pe cand se cunoaste deja solutia.
Nu ca ar fi gresit ei categoria,nu stiu daca tu ai citit topicul cand ai dat click sa intri pe el.
Image
User avatar
VladyFZR
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 590
Joined: 16 Sep 2010, 14:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times
Contact:

18 Aug 2012, 21:18

Terra. wrote:
!UL!@N wrote:
Terra. wrote:Din moment ce nu exista o regula care sa interzica postarea de anumite topicuri in Discutii Generale,nu cred ca esti in masura sa interzici tu ca utilizator altora sa mai posteze astfel de topicuri.Nu inteleg cu ce te deranjeaza,sau vrei sa citesti in fiecare zi topicuri gen: "Pisica mea bea suc la plic" , "Am un paiajen in pantaloni,ma ajuta cineva sa il scot?".Utilizatorii pot posta in limita a ceea ce scrie in regulament,mai departe topicurile care nu respecta acea regula sunt mutate la cos.Nu inteleg de unde aceasta nemultumire a ta ca astia posteaza astfel de topicuri.
Nu trebuie o regula, exista mai multe categorii/forumuri inafara de Discutii Generale.
Daca va uitati la descrierea de la Discutii generale scrie:
Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.
Deci tot ce se incadreaza in alte categorii, trebuie facute ACOLO.

Deci ce tine de cs(absolut TOT), in partea de cs, ce tine de amuzament in partea de amuzament, ce tine de anunturi(vanzari/cumparari) in partea de anunturi.

Insa nu, toti posteaza topicuri peste topicuri in discutii generale cu motivul "e mai vizitat"

Deci ce trebuie facut, si ce cred ca se face, este ca moderatorii sa mute topicurile unde trebuie.

Deasemenea, ca tot vorbeai de regulament, nu stiu daca voi cititi regulamentul, dar prin el scrie:
"7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum!"

Deci inainte sa faceti topicuri de genul ala cu "ce metode de populare?" sau chiar "nume pentru...", folositi cautarea.
Sau folositi google, si adaugati si cuvantul "extreamcs" la cautare, si aveti sanse sa va dea topicuri in care s-au discutat deja acel subiect.

Deci daca ar fi sa ne luam dupa regulament, si ce am spus eu, cam are ceva dreptate cel care a facut acest topic.
Defapt nu prea ai inteles aluzia,el se refera strict la topic ca de ce astia fac 1000 de topicuri pe cand se cunoaste deja solutia.
Nu ca ar fi gresit ei categoria,nu stiu daca tu ai citit topicul cand ai dat click sa intri pe el.
Baiatul a venit cu ceva in plus la ceea ce am zis eu. Pun pariu ca daca se inchide categoria de Anunturi si Discutii Generale limita utilizatorilor scade dramatic.
Pentru RAPID traim !
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

18 Aug 2012, 21:29

Defapt nu prea ai inteles aluzia,el se refera strict la topic ca de ce astia fac 1000 de topicuri pe cand se cunoaste deja solutia.
Pai am spus si de treaba aia, atunci cand am facut referinta la regula 7

Regula 7 spune sa cauti inainte sa intrebi, iar cum ai spus si tu ca sunt "1000" de topicuri, daca ar fi sa ne luam dupa regulament, dupa cum iar ai spus tot tu:
Terra. wrote:Utilizatorii pot posta in limita a ceea ce scrie in regulament
iar pe forum sunt deja MULTE discutii despre metodele de populare

rezulta ca VladyFZR are ceva dreptate.


Insa asta nu e cine stie ce problema, sau ceva care incurca, sunt doar cateva topicuri, si nu foarte multe(astea cu popularea serverelor)
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

18 Aug 2012, 21:30

Subiectul starneste doar cearta,offtopic.. inchid pentru ca este un subiect fara rost, este un regulament!
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information