Tiganii - Specia creata de romani!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

30 Dec 2012, 14:04

Laur eXtream wrote:Am un prieten care e tigan, dar e cel mai popular tip din oras. Nu se comporta deloc ca un tigan, are caracter de nota 20 si e un baiat pe care ti-e drag sa-l ai in preajma ta. Uneori chiar eram mirat de educatia pe care o are el fata de a mea.
Se imbraca de 10 ori mai misto decat un roman, are atitudine, stie sa vorbeasca, sa se comporte si e pasionat de dansuri.

De ce nu sunt toti ca el e intrebarea ?
Si faza comica e ca, spunea el acum 2 zile cand l-am intrebat:
- De ce nu te duci in localul X ?
- (el zambind) Pai....sunt tigani :D. E najpa acolo !

El este rrom, dar nu se identifica cu comportamentul tiganilor. Are numai gagici romance si vreo 20 de prieteni romani. Raritate de om :D
Si eu am cativa amici ce sunt tigani dar nu se indentifica cu tiganii in sine. Prefera sa stea cu noi decat cu ei, unii sunt tigani doar cu numele si atat, rar dar sunt si d-astia.
RoyalServer
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

30 Dec 2012, 14:10

Tara lor de origine este India din cate stiu eu,totusi de ce dracu ii trimit pe toti in romania ma refer la francezi si care or mai fi.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

30 Dec 2012, 14:18

De ce numai la noi romanii si bulgarii,rromi sunt mult mai saraci spiritual si material decat in alte tari care au etnii rrome?
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

30 Dec 2012, 14:45

raiden wrote:Tara lor de origine este India din cate stiu eu,totusi de ce dracu ii trimit pe toti in romania ma refer la francezi si care or mai fi.
Francezii le-au dat 300 de euro de tigan care pleaca din tara lor !
Balexandru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 28 Dec 2012, 15:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Contact:

30 Dec 2012, 16:04

Poate acum,cei care erau impotriva lui Hitler sau mai ales Maresalul Ion Antonescu isi vor da seama cum arata acum lumea daca nu pierdeau razboiul:)Sper ca ati inteles ce-am vrut sa zic!
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

30 Dec 2012, 16:18

Depinde la care tigani te referi, sunt de mai multe tipuri.

Sa fiu sincer, as avea nevoie doar de un AK sau Sniper, cred ca le-as fi prieten bun.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

30 Dec 2012, 17:06

Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
Pai se ia ca sunteti prosti :)) se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

30 Dec 2012, 17:20

Biju wrote:Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
Pai se ia ca sunteti prosti :)) se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi.
Pai, unde scrie ca trebuie sa stau minim x ore afara ca sa pot iesii pe strada linistit fara sa imi dea cineva in cap?
Ideea e simpla, oricum e fata omului, ei se ia de tine prin suferinta lor scarboasa pe care o au, iar cand ii vezi ca la 10-14 ani umbla pe strada si se ia de toti copii mai mici ca ei, nu iti vine sa mai faci ceva?
Nimeni nu a spus si de parintii lor, care nasc copii si ii invata si pe ei la fel, viitoru lor fiind distrus de parintii lor terminati
cmarius
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2012, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

30 Dec 2012, 17:21

problema e ca nu pot fi pusi toti in aceeasi oala ... nu poti lua tiganul cersitor [care-i majoritar in rasa lui ] si tiganul care munceste [ caz mai rar , dar exista ] si sa-i trimiti pe amandoi pe nu stiu ce insula sau teritoriu nelocuit .... nici eu nu ii suport , nu-mi place sa vad nespalati pe strada , dar asta e ... ne obisnuim cu ideea , inghitim in sec si asteptam pana o sa fie majoritari la noi in tara si o sa redenumeasca mica noastra Romania in Mercedesa sau Tara Valorilor . Degeaba injurati oamenii politici , ce-ati vrea sa faca ... la fel ca si noi , si tiganii sunt oameni intr-o tara europeana , nu-i putem gaza pe toti ca asa ne vine noua ... a mai incercat un german sa gazeze , da l-au oprit ceilalti ...
| Afiseaza codul
Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce )
Pai se ia ca sunteti prosti  se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.

dovedeste ca esti roman si deschide o carte , aici ai vorbit exact ca un tigan ... daca ii simpatitzezi , nu le adopta si dialectul , manca-ti-as`
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

30 Dec 2012, 17:22

Daniel M. wrote:Dorinta imensa pentru castig financiar ne permite sa inchidem ochii. Moralitatea si dreptatea sunt invinse ca in multe alte cazuri de bani.
Huh'.
Adica daca tu ai avea 3-4 bodyguarzi sa nu-ti fie frica sa umblii pe strada , un 'tigan' care sa-ti umple contu in banca astfel incat sa traiesti mai bine , nu ai "inchide ochii" la fel de bine ? .. chiar ti-ar mai pasa de restu lumii ?
Fiecare trage dupa cum i este lui mai bine.

Trist dar totusi adevarat.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

30 Dec 2012, 18:48

cmarius wrote:problema e ca nu pot fi pusi toti in aceeasi oala ... nu poti lua tiganul cersitor [care-i majoritar in rasa lui ] si tiganul care munceste [ caz mai rar , dar exista ] si sa-i trimiti pe amandoi pe nu stiu ce insula sau teritoriu nelocuit .... nici eu nu ii suport , nu-mi place sa vad nespalati pe strada , dar asta e ... ne obisnuim cu ideea , inghitim in sec si asteptam pana o sa fie majoritari la noi in tara si o sa redenumeasca mica noastra Romania in Mercedesa sau Tara Valorilor . Degeaba injurati oamenii politici , ce-ati vrea sa faca ... la fel ca si noi , si tiganii sunt oameni intr-o tara europeana , nu-i putem gaza pe toti ca asa ne vine noua ... a mai incercat un german sa gazeze , da l-au oprit ceilalti ...
| Afiseaza codul
Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce )
Pai se ia ca sunteti prosti  se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.

dovedeste ca esti roman si deschide o carte , aici ai vorbit exact ca un tigan ... daca ii simpatitzezi , nu le adopta si dialectul , manca-ti-as`
Gogule, stiu sa te iau si ca un tigan si ca un roman daca trebuie. Nu trebuie sa dovesc nimaniu de ce etnie apartin. Numai injurati atat tigani ca ii injurati degeaba, eu am intrat in topicul asta pentru ca vad cat de prosti pot fi uni. Am citit mai sus ca le e frica ca se ia de ei, ca ii bat ca nu stiu ce. Nu ii poti baga pe toti in aceeasi oala, am vazut ca ziceti ca ne fac de ras afara, ca fura ca nu stiu ce. Dar romani nu omoara? Romani nu sparg bani, nu fura, nu duc femei la produs? Nu fac trafic de droguri? Ma uit la stiri zi de zi si vad ca " Vasilica a omorato pe mihaela cu 3 lovituri de topor in cap pentru ca il insela" sau "Suspectul in cazul fetei violate si gasita moarta intr-un sant din capitala a fost prins".... Ce aveti ma prostilor, treziti-va odata... Cand va aud ca, daca as avea un ak47 i-as impusca pe toti... Cum i-ai impusca daca tu vi aici si te plangi ca tie frica sa iesi pe strada ca te bat? Daca ai avea un ak47? Pai tu traiesti tot in counter-strike :)))). Lasati-o balta bai baieti, numai vorbiti ce nu stiti... Sunt si eu de acord cu voi in unele privinte, dar nu judeca o carte dupa coperta. Hai v-am lasat
DeadMau5FX
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 38
Joined: 20 Dec 2012, 09:38
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 1 time
Contact:

30 Dec 2012, 19:15

bausin wrote:I-mi place subiectul ce sa zic nu sunt rasist dar majoritatea tiganilor trebuie sa moara, cum zice un prietene de-al meu (Citez: "M-as duce in padure, as turna vre-o doua cisterne de benzina, dupa aduc toti tiganii, ii leg de copaci, le dau foc apoi imi aprind tigara si savurez momentul") dar pe de o parte am vazut aseara la emisiunea "Asta-i Romania" tigani "fosti cortari" (tiganii care umblau cu corturile) care se sfeteau muncind pentru o paine si nu traiau in lux ca majoritarea care cersesc.
Parerea mea? 98% tigani care trebuie impuscati 2% tigani care trebuie pusi la munca
Off:Romana iti place?
On : merita izgoniti, vorba lui d3L
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information