Tiganii - Specia creata de romani!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
IliutaCH
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 528
Joined: 07 Nov 2012, 01:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: caddy171
Location: Iasi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time
Contact:

31 Dec 2012, 13:21

Exista multe "specii" de tigani ! Eu de exemplu locuiesc intr`un cartier unde jumate din el sunt tigani si jumate romani ! Asta e , m`am acomodat cu timpul dupa 2-3 certe , capuri sparte....asta e firea lor , dau si fug ! In schimb sunt tigani care pot da dovada de mai mult bun simt decat noi toti la un loc si stiti de ce ? Pentru ca acel TIGAN stie cum a fost cand era mic sa faca un ban , sa cerseasca , sa fie umilit , si azi la 20 de ani sa aibe bani respect si prieteni ! Rezolvarea lor nu sta in omorarea lor ca pun pariu ca daca iti pune cineva in mana un pistol de 2 kg si vezi ce rece e , il indrepti spre tip si dai sa tragi incepi sa plangi iti bagi degetu in gura si strigi la mami ! Nu e chiar asa usor ! Ei trebuiesc ajutati chiar daca ii uram in adevaratu sens al cuvantului ! Alta metoda nu e , nu suntem dumnezeu sa judecam sa omoram , nu suntem hitler sa ne facem dreptate singuri , suntem oameni sa trecem cu vederea si sa indreptam ceea ce gresesc altii cat si noi !
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

31 Dec 2012, 13:48

Biju wrote:Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
Pai se ia ca sunteti prosti :)) se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.
Un bun punct de vedere, dar chiar s-asa, minoritatile unei tari trebuiesc tratate ca minoritati atat timp cat nu servesc scopului patriei: nu lucreaza, nu fac lucruri utile foarte multe, ci doar partea rea o gasesti la ei pe deplin.
Niste masuri ar trebui luate orice ar fi.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

31 Dec 2012, 16:42

Laur eXtream wrote:
Biju wrote:Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
Pai se ia ca sunteti prosti :)) se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.
Un bun punct de vedere, dar chiar s-asa, minoritatile unei tari trebuiesc tratate ca minoritati atat timp cat nu servesc scopului patriei: nu lucreaza, nu fac lucruri utile foarte multe, ci doar partea rea o gasesti la ei pe deplin.
Niste masuri ar trebui luate orice ar fi.

Nu au cum sa le faca ceva orice ar fi :), orice masuri ar lua ei, este degeaba. Franta a incercat... ce credeti voi ca a dat la TV ca ia trimis in tara gata? Pai ei se intorc inapoi sau mai multi au ramas acolo.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

31 Dec 2012, 17:20

Remusf wrote:Daca ar fi permis sa-i ucidem,nu as ezita,pe fiecare in parte i-as ucide ca un maniac.
Nici eu nu ii suport dar ce sa fac? sincer i-as omora cu mana mea , lui tata ia spart masina si iau furat banii , telefoanele + actele , pana la urma i-a prins si ce au patit?amenda si gata au scapat...
Jur ca nu mai suport tigani , ti-e frica noaptea sa mergi pe strada ca te bate unu si ca te fura , ce a ajuns romania.. pe timpu lui ceausescu nu era asa ceva..
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

31 Dec 2012, 17:42

Biju wrote:Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
Pai se ia ca sunteti prosti :)) se uita la fata voastra mai intai....Nu iesiti deloc din casa stati numai la pc si aveti fete de tocilari deaia de se ia de voi. Eu sunt roman dar am foarte multi prieteni tigani care sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului, recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Spuneti ca daca va luati de un tigan sar toti pe voi, pai asa e bine ma, asta chiar imi place la ei ca sunt uniti... insa noi romani daca da masina peste noi in mijlocul intersectiei la uniri, toti scot telefoanele sa faca poze sau sa te filmeze insa nici unul nu suna la 112.
Ce treaba are asta? Poate un om sta la PC si vrea sa se "lase" de el, sa ia aer curat. Ce motivatie mai are cand vine un tigan si se ia de el?
User avatar
Ireland-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 139
Joined: 18 Jan 2012, 18:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: BACK!
Location: Constanţa.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

31 Dec 2012, 18:31

85% dintre tigani se gandesc doar la cioarda si la omoruri.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

01 Jan 2013, 13:04

Biju wrote:Vad ca va tot plangeti ca se ia tigani de voi ca nu stiu ce :)))
recunosc sunt altii care iti vine sa ii omori cand ii vezi ca vorbesc si fac arfe pe stomacu gol.
Despre ei este vorba, nu trebuie bagati toti in aceeasi oala dar majoritatea sunt asa, eu despre ei vorbesc. Sunt d-aia ce daca sunt singuri nu ciripesc nimic, cum se aduna mai multe maimute la un loc incep sa caute banane.
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

01 Jan 2013, 15:14

QAZW wrote:Ai totala dreptate, nu mai poti umbla ca se iau de tine tiganii. Eu as vrea sa moara toti, sunt rasist. Daca nici ei nu ar fi cum sunt, n-as avea nimic. 99,9% din tigani sunt cum sunt.
Iti doresti moartea unor oameni nevinovati ? spun nevinovati deoarece intreaga tara ii considera hoti, vagabonti etc ... Statul este devina ! face diferenta intre Romani si Tigani. De ce crezi ca au ajuns tiganii in situatia aceasta? pentru ca statul nu le ofera un loc de munca, un teren si tot ce le ofera "Romanilor". Din cauza aceasta tiganii fura, dau in cap si altele .
Pe vremea lui Ceausescu, nu cred ca exista asa ceva, nu se faceau diferenta intre Romi si Roman, Munca, armata era obligatorie indiferent de natie .
Nu tigani ne fac de rahat peste hotare, ci Romani statul in care nu exista legi pozitive si pentru tigani .
Stiti ceva? Tigani, cortorari tot Romani sunt si ei :) .

Of: Image
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

01 Jan 2013, 15:19

ZeT^^ wrote:
QAZW wrote:Ai totala dreptate, nu mai poti umbla ca se iau de tine tiganii. Eu as vrea sa moara toti, sunt rasist. Daca nici ei nu ar fi cum sunt, n-as avea nimic. 99,9% din tigani sunt cum sunt.
Iti doresti moartea unor oameni nevinovati ? spun nevinovati deoarece intreaga tara ii considera hoti, vagabonti etc ... Statul este devina ! face diferenta intre Romani si Tigani. De ce crezi ca au ajuns tiganii in situatia aceasta? pentru ca statul nu le ofera un loc de munca, un teren si tot ce le ofera "Romanilor". Din cauza aceasta tiganii fura, dau in cap si altele .
Pe vremea lui Ceausescu, nu cred ca exista asa ceva, nu se faceau diferenta intre Romi si Roman, Munca, armata era obligatorie indiferent de natie .
Nu tigani ne fac de rahat peste hotare, ci Romani statul in care nu exista legi pozitive si pentru tigani .
Stiti ceva? Tigani, cortorari tot Romani sunt si ei :) .

Of: Image
Ce sa le oferi unor scursuri, ei si-au sapat singuri groapa.. noi dandu-le ustensilele si o sapa in continuare in loc sa o astupe! :)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

01 Jan 2013, 15:21

Toti = Aproximativ toti tiganii, cei care omoara, fura, se iau de oameni. Sunt rasist, asta e.
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

01 Jan 2013, 15:24

Nu ati inteles nimic din ce am spus eu :-j Statul a dezvoltat aceasta specie, conducerea .
Stiti macar de ce fac toate acestea tigani? deoarece nu au un loc de munca, cum vrei sa traiasca ? cu aer?

Dai unui tigan hot un loc de munca sa vedem, isi va continua obiceiurile ?
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

01 Jan 2013, 15:27

ZeT^^ wrote:Nu ati inteles nimic din ce am spus eu :-j Statul a dezvoltat aceasta specie, conducerea .
Stiti macar de ce fac toate acestea tigani? deoarece nu au un loc de munca, cum vrei sa traiasca ? cu aer?

Dai unui tigan hot un loc de munca sa vedem, isi va continua obiceiurile ?
pentru a primi un loc de munca trebuie sa fii om, sa te respecti pe tine si pe cei din jur, trebuie sa stii sa vorbesti, nu te duci la unu si ii zici haolo da si la mine un loc de munca ca te tai sau ceva in genul
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 405 guests