TNI E HOST?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

30 Jan 2015, 17:23

TNI e o mare gluma... Prima oara cand au aparut (In 2012 parca sau 2011) avea servere la 5 euro(32 slot), acum acel pachet de gazduire costa: 10 Euro

De design nu mai spun... Pe net mi-am dat seama cum se face comanda la ei. (Cel mai prost sistem ever)


Nu sunt hater, doar imi spun parerea, voi astia de la TNI, avand un numar foarte mare de clienti (Asa banuiesc, mai toti am vazut ca au host acolo), ar trebui sa faceti niste restructurari. Sa schimbati site-ul de la 0, sa faceti alceva mai bun. Pentru ca nu ati facut asta pana acum, se denota faptul ca nu prezentati nici un interes asupra acestui proiect. Si ca nu aveti nici un plan de viitor.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Jan 2015, 17:29

sharkstar wrote:TNI e o mare gluma... Prima oara cand au aparut (In 2012 parca sau 2011) avea servere la 5 euro(32 slot), acum acel pachet de gazduire costa: 10 Euro

De design nu mai spun... Pe net mi-am dat seama cum se face comanda la ei. (Cel mai prost sistem ever)


Nu sunt hater, doar imi spun parerea, voi astia de la TNI, avand un numar foarte mare de clienti (Asa banuiesc, mai toti am vazut ca au host acolo), ar trebui sa faceti niste restructurari. Sa schimbati site-ul de la 0, sa faceti alceva mai bun. Pentru ca nu ati facut asta pana acum, se denota faptul ca nu prezentati nici un interes asupra acestui proiect. Si ca nu aveti nici un plan de viitor.
Vreau sa te contrazic putin.TNI cred ca aparuse in 2010 si atunci chiar am si aflat de ei, pentru ca stiu majoritatea hosturilor bune din Romania si din afara.Hostul celor de la TNI a costat pana la 120 lei 1000fps, dar e o petarda de site care dupa cum unii poate stiu ca TNI a schimbat de 5 ori datacenterul, asta stiu eu de atunci din 2010.Siteul a ramas la fel din 2010, chiar mai urat arata.Astazi m-am convins pe deplin, nu are rost sa intru in toate detaliile cu toate ca le-am amintit aici pe forum.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

30 Jan 2015, 18:05

S3ekEr^ wrote:Krond suport de calitate
sper din tot sufletul ca suportul la gameservere e diferit fata de suportul la webservere
sa-mi bag p*la daca am mai vazut ceva asa de oribil ca suportul web de la krond, si am avut de lucrat la proiectul pentru pglzone, ca daca aveam eu site luat de la ei cred ca ma luau dracii

o sa povestesc intr-un thread mai incolo daca-mi da si tipu de pe numele caruia am facut ticketele si daca si-a mutat deja catrafusele la hostico experienta mea cu suportul krond, sloganul "clientul nu are niciodata dreptate"
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

30 Jan 2015, 18:32

Carnacior wrote:
S3ekEr^ wrote:Krond suport de calitate
sper din tot sufletul ca suportul la gameservere e diferit fata de suportul la webservere
sa-mi bag p*la daca am mai vazut ceva asa de oribil ca suportul web de la krond, si am avut de lucrat la proiectul pentru pglzone, ca daca aveam eu site luat de la ei cred ca ma luau dracii

o sa povestesc intr-un thread mai incolo daca-mi da si tipu de pe numele caruia am facut ticketele si daca si-a mutat deja catrafusele la hostico experienta mea cu suportul krond, sloganul "clientul nu are niciodata dreptate"
Da, aici iti dau dreptate, la web sunt pe langa
testing885
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 19 Nov 2014, 01:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2015, 19:10

ce va spargeti pe voi ca nu va activeaza serviciu pe loc, asteptati oameni buni,nu este host mai bun ca la tni , aici ma refer si la preturile lor,krond si zeroping sunt foarte scumpi, krondu de ex 128ron 32slots mi se pare enorm de mult
User avatar
iuly2195
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 627
Joined: 18 Apr 2012, 17:48
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 71 times
Been thanked: 11 times
Contact:

30 Jan 2015, 19:12

testing885 wrote:ce va spargeti pe voi ca nu va activeaza serviciu pe loc, asteptati oameni buni,nu este host mai bun ca la tni , aici ma refer si la preturile lor,krond si zeroping sunt foarte scumpi, krondu de ex 128ron 32slots mi se pare enorm de mult
si la TNI e 80 de lei daca vrei 1000 de fps :))
Image Image
testing885
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 19 Nov 2014, 01:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2015, 19:17

iuly2195 wrote:
testing885 wrote:ce va spargeti pe voi ca nu va activeaza serviciu pe loc, asteptati oameni buni,nu este host mai bun ca la tni , aici ma refer si la preturile lor,krond si zeroping sunt foarte scumpi, krondu de ex 128ron 32slots mi se pare enorm de mult
si la TNI e 80 de lei daca vrei 1000 de fps :))
pentru ce iti trb 1000fps, vad ca au pachet economic 60de zile cu fps 333 la 10euro,mai bun de atat nu se poate
User avatar
iuly2195
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 627
Joined: 18 Apr 2012, 17:48
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 71 times
Been thanked: 11 times
Contact:

30 Jan 2015, 19:18

testing885 wrote:
iuly2195 wrote:
testing885 wrote:ce va spargeti pe voi ca nu va activeaza serviciu pe loc, asteptati oameni buni,nu este host mai bun ca la tni , aici ma refer si la preturile lor,krond si zeroping sunt foarte scumpi, krondu de ex 128ron 32slots mi se pare enorm de mult
si la TNI e 80 de lei daca vrei 1000 de fps :))
pentru ce iti trb 1000fps, vad ca au pachet economic 60de zile cu fps 333 la 10euro,mai bun de atat nu se poate
si dupa 60 de zile?
Image Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Jan 2015, 19:35

Daca si TNI e ieftin atunci sa-mi trag palme.E aproape acelasi pret cu toolz si zeroping, aproape si de krond daca iei de la resellerul pork sau alt reseller.Va zgarciti pentru 20 de lei, dar bine ca va laudati cu IPhonuri de 40 milioane.Mai prost ca romanu nu-i altu pe lume.
testing885
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 19 Nov 2014, 01:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2015, 19:36

iuly2195 wrote:
testing885 wrote:
iuly2195 wrote: si la TNI e 80 de lei daca vrei 1000 de fps :))
pentru ce iti trb 1000fps, vad ca au pachet economic 60de zile cu fps 333 la 10euro,mai bun de atat nu se poate
si dupa 60 de zile?
"dupa"?nu inteleg afirmatia ta, cred ca poti lua in continuare acest pachet economic sau iei cu 500fps 10e
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Jan 2015, 19:43

Dupa 60 de zile renunti la ei, pentru ca iti vei da seama ce calitate si suport au.La asta se referea cel mai probabil.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

30 Jan 2015, 20:51

smileye wrote:Daca si TNI e ieftin atunci sa-mi trag palme.E aproape acelasi pret cu toolz si zeroping, aproape si de krond daca iei de la resellerul pork sau alt reseller.Va zgarciti pentru 20 de lei, dar bine ca va laudati cu IPhonuri de 40 milioane.Mai prost ca romanu nu-i altu pe lume.
mai bine las-o balta, incerci sa le explici la copii sub 15 ani ca primesti ceea ce platesti
asa cum vor host cs 32 1000 fps cu suport non stop la 5 euro, asa vor si un mod complet de joc amxx mai ieftin ca hostu pe o luna :)) crede-ma ca-ti zic din experienta

si nu e nimic de jelit aici, pentru ca astia care-si cumpara host la max 5 euro, astia sunt copii care-si trag addonuri de windows gata facute pe linux, dupa care contacteaza suportul, deci sa nu te miri de ce la firmele ieftine, suportul e de tot rahatul
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information