TNI E HOST?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Jan 2015, 20:56

Carnacior wrote:
smileye wrote:Daca si TNI e ieftin atunci sa-mi trag palme.E aproape acelasi pret cu toolz si zeroping, aproape si de krond daca iei de la resellerul pork sau alt reseller.Va zgarciti pentru 20 de lei, dar bine ca va laudati cu IPhonuri de 40 milioane.Mai prost ca romanu nu-i altu pe lume.
mai bine las-o balta, incerci sa le explici la copii sub 15 ani ca primesti ceea ce platesti
asa cum vor host cs 32 1000 fps cu suport non stop la 5 euro, asa vor si un mod complet de joc amxx mai ieftin ca hostu pe o luna :)) crede-ma ca-ti zic din experienta

si nu e nimic de jelit aici, pentru ca astia care-si cumpara host la max 5 euro, astia sunt copii care-si trag addonuri de windows gata facute pe linux, dupa care contacteaza suportul, deci sa nu te miri de ce la firmele ieftine, suportul e de tot rahatul
Iti dau perfecta dreptate, dar de fapt astia care au servere ieftine se mai lauda ca au Iphone si ca nu stiu cat i-a costat, pe cand ei se zgarcesc la 10 lei lunar.Iphonurile alea nu le au decat de la cineva din strainatate sau is pe banii parintilor.

PS. Carnacior, am primit si eu PM cu un mesaj ca al tau de la semnatura daca nu vand contul de pe extreamcs.Cred ca e vreun tepar din asta care urmareste conturi "nepatate" ca sa bage tepe.
RoyalServer
User avatar
IObit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 734
Joined: 27 Jan 2015, 18:25
Detinator Steam: Da
CS Status: furien.ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

30 Jan 2015, 21:19

smileye wrote:PS. Carnacior, am primit si eu PM cu un mesaj ca al tau de la semnatura daca nu vand contul de pe extreamcs.Cred ca e vreun tepar din asta care urmareste conturi "nepatate" ca sa bage tepe.
E teparul de b@nditu' , ai dovezi cu el la security zone .:)
www.furien.ro - cu și despre modul furien
Counter Strike: 1.6
testing885
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 19 Nov 2014, 01:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2015, 23:29

vorbiti fara sa stiti, am avut server la tni in top200 1 an si nu am avut nicio problema
User avatar
IObit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 734
Joined: 27 Jan 2015, 18:25
Detinator Steam: Da
CS Status: furien.ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

30 Jan 2015, 23:50

Si eu am serverul de la semnatura la tni si sunt multumit .
Am fost rank 200 cu serverul dar mi-sa resetat rank-ul cand i-am dat claim =))))

@smileye Voi vreti si servere super bune si la pret foarte mic . Ti-am dat serverul kgb free chaiar dupa ce iesisem din boost saptamanal , de ce nu l-ai tinut pe ala si a trebuie sa-ti cumperi de la altii ?
Era deja populat , dar tu ai zis ca-ti cumperi alt server , bagi simple redirect de la 0 . Pai cine-ti mai permite tie sa pui simple redirect de la 0 ? Doar firmele alea de ***** , cu hosturi la 3-4euro gen takehost sau truehost .
www.furien.ro - cu și despre modul furien
Counter Strike: 1.6
User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1682
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

30 Jan 2015, 23:50

Carnacior wrote:
smileye wrote:Daca si TNI e ieftin atunci sa-mi trag palme.E aproape acelasi pret cu toolz si zeroping, aproape si de krond daca iei de la resellerul pork sau alt reseller.Va zgarciti pentru 20 de lei, dar bine ca va laudati cu IPhonuri de 40 milioane.Mai prost ca romanu nu-i altu pe lume.
mai bine las-o balta, incerci sa le explici la copii sub 15 ani ca primesti ceea ce platesti
asa cum vor host cs 32 1000 fps cu suport non stop la 5 euro, asa vor si un mod complet de joc amxx mai ieftin ca hostu pe o luna :)) crede-ma ca-ti zic din experienta

si nu e nimic de jelit aici, pentru ca astia care-si cumpara host la max 5 euro, astia sunt copii care-si trag addonuri de windows gata facute pe linux, dupa care contacteaza suportul, deci sa nu te miri de ce la firmele ieftine, suportul e de tot rahatul
A lovit-o bine carnatu, sunt fix de acceasi parere cu el.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Jan 2015, 09:22

IObit wrote:Si eu am serverul de la semnatura la tni si sunt multumit .
Am fost rank 200 cu serverul dar mi-sa resetat rank-ul cand i-am dat claim =))))

@smileye Voi vreti si servere super bune si la pret foarte mic . Ti-am dat serverul kgb free chaiar dupa ce iesisem din boost saptamanal , de ce nu l-ai tinut pe ala si a trebuie sa-ti cumperi de la altii ?
Era deja populat , dar tu ai zis ca-ti cumperi alt server , bagi simple redirect de la 0 . Pai cine-ti mai permite tie sa pui simple redirect de la 0 ? Doar firmele alea de ***** , cu hosturi la 3-4euro gen takehost sau truehost .
Veziti de treaba, orice firma care se respecta odata ce serverul este platit poti sa faci ce vrei cu el, mai putin sa nu fie banat pe gt.com sau gtrs.Am scris eu undeva ca vreau host ieftin?Aberezi, eu as fi comandat tni la 80 lei, dar cu seriozitatea lor am lasat-o balta.Daca vad ca din prima cum am apelat la ei m-au tratat asa, cum ma vor trata mai departe?
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

31 Jan 2015, 09:29

Ce fac astia de comenteaza de host de 3-4 euro lalala e ca si cu aia din topicul de bodybuilding: copii de 14 ani, cu 5 cm bratul si ei dau sfaturi de proteine si alimentatie ... pe pamantul asta si mai ales in Ro nu ai cu cine ! :-q

@smiley ... ignore toti popandaii care comenteaza aiurea :) 8->
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

31 Jan 2015, 11:02

Eu am dat un mesaj la nr afisat pe site si in 10 min m-a rezolvat iar dupa 15 secunde dupa mesaj mi-a creeat ticket .
Daca vreau sa bag playeri fake pe un sv tni nu merge , chiar daca nu sunt setarile pentru dproto , insa pe krond daca nu e dproto merge . :)
De aici va dati seama care sunt mai buni .
Mitrut
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 21 Aug 2009, 09:06
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

31 Jan 2015, 11:17

Sincer va spun eu am 6 servere la TNI din 2010 si nici odata n-am avut probleme , cand aveam nevoie de razvan il contactam si venea la mine pe ts si rezolvam problemele.
Mi sa oferit de multe ori din partea TNI servere gratis ts gratis , si sincer va spun nu am acceptat aceaste oferte , numi place sa am ceva ce nu este al meu daca nu aloc bani in serviciul cel intretin.
Imi pare rau ca acest smileye e sucevean de-al meu dar sincer iti spun esti (n-am cuvinte) rau de tot , unde vezi topic cu TNI hop si tu cu coment aiurea cu cat ca nu ai servicii de la TNI. dupa cate vad tia dat un baiat de aici server kgb de ce nu l-ai tinut si intretinut ? deoarece e scump ? ca vad ca tot te plangi de preturi , ca ala are "x" preturi ca ala are "x" minune si etc. tu crezi ca toti stau nonstop la comanda ta ? vai vine domnul smileye faceti loc ca e jale , e vai de tine nu de TNI
Tia dat razvan coment aici in topic, de ce nu raspunzi intrebarilor ce ti lea dat ? deoarece nici macar nai comandat serviciul nici macar nu l-ai sunat , nici macar nu l-ai cautat pe ts asa cum specifici tu in acest topic , doar ai facut topicul sa tragi ceva atentie la papagali ce te sustin asta ai facut , aici tia fost ideia, nu pentru a cumpara un serviciu de la TNI. multi de aici vorbesc in necunostinta de cauza , habar nu au dar cat face ca dau si ei un coment la un topic. am contul din 2009 puteam sa am sute de comentari in aceasta comunitate, dar numi place sa ma bag unde nu stiu despre "x" ce face sau ce probleme are acel user/utilizator cu "x" problema sau plangerea deschisa din acel topic. daca puteam sa ajut ajutam daca nu taceam.
Nu ti place serviciul de la TNI foarte bine cauta in alta parte , ce tot atat mancati ***** cu mana , cumparativa fratilor o lingurita. vad ca esti sucevean , dati frate o intalnire cu razvan in suceava si rezolvi problema cu TNI, piatra neamt - suceava e foarte aproape.
Si eu pana sa vin la TNI am avut serviciu de la TOOLZ, 2 servere + webhost , am plecat deoarece nu mi-a placut cum raspundea la tikete, ma vezi ca deschid topicuri cu TOOLZ ? sa ma plang toata ziua ca nu mi-a raspuns la tikete ca nu mi-a facut o problema la server si etc , nu cred , nu mi-a placut iam parasit ce tot atata tamtam.
Si nu-ti bate capul TNI nu va merge in jos ca tu faci topicuri total aiurea si fara dovezi clare. as avea multe de zis dar n-am loc de intoarcere deoarece aici sunteti in turma , daca cineva zice ca ala e tont hop inca 5-6 papagali sal sustina cu cat ca nu stie cine e ala dar cat face ca a dat un coment in topicul domnului "x"
Succes.
Nu ai voie cu mai mult de o reclama simpla in semnatura. Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Jan 2015, 11:51

@ Mitrut, e alegerea ta in ce bagi banii.Eu am precizat ca am avut server la tni inca de cand era clasa 89.35 sau 89.39 ceva de genul, de atunci au schimbat de 4 sau 5 ori datacenterul.Fara parere de rau, dar ce host e ala care se respecta daca clientii vor avea numai de pierdut jucatori.Tu nu esti cumva Mhz care ai avut comunitatea evilz si te-ai schimbat pe evilzcs?Nu am treaba cu Razvan, e baiat ok doar ca se ocupa el singur de tot si asta cand si unde are el chef, ts3 doar cand vrea intra, la telefon nu raspunde..am explicat asta in topic nu vreau sa intru iar in detalii.Mie da imi place ca Razvan e din Moldova(Piatra Neamt), dar ce folos daca datacenteru e in Bucuresti (Voxility), are el dedicatele la indemana precum Krond/0ping/toolz?Lucreaza cred prin via kvm.Crezi ca eu is bucuros ca dau bani celor ce is plini de bani, ca de explu celor de la Krond?
Last edited by smileye on 31 Jan 2015, 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

31 Jan 2015, 11:51

Romanul s-a invatat sa critice pe altul ca nu are, ca nu isi permite dar sa moara de foame in acelasi timp in casa lui.smileye asta daca te uiti in topicurile lui orice vrea sa faca, chiar si un card la banca daca vrea sa isi deschida face 5 pagini in loc sa isi deplaseze curul pana la banca sa afle informatia direct.El nici nu a vrut sa plateasca la TNI doar sa comande sa vada reactia celui de acolo si atat.Eu nu am fost, nu sunt si nici nu voi fi client TNI vreodata doar vad ca cineva daca vrea sa infunde pe altcineva aici cauta nod in papura si o face pana la urma adica profilul romanului muritor de foame care rade de altul cand el nu stie ce sa mai faca sa aiba ceva.
User avatar
Papierkorb
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 94
Joined: 23 Jan 2015, 16:04
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Jan 2015, 11:54

Acuzaţii nefondate, deţii vreo dovadă cum că ai trimis ticket, email şi alte lucruri menţionate de tine?
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information