Tni toolz

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
THEKING.
Manager CS
Manager CS
Posts: 3339
Joined: 21 Apr 2012, 17:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: cs.extreamcs.com
SteamID: divinsx
Reputatie: Fost super moderator
Manager CS
Nume anterior: CLAU.
1/3
Location: Romania
Has thanked: 84 times
Been thanked: 74 times

31 Dec 2015, 10:46

Dupa cum ti-am mai zis , mergi pe toolz.
RoyalServer 2
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

31 Dec 2015, 11:04

La TNI pe orice server hostat la ei am avut ping peste 50 :| Am net de la RDS și din câte am înțeles au ceva conflicte cu ei... Până și la TrueHost ți se mișcă mai bine dacă ești pe RDS. Eu aș alege toolz deoarece ping-ul acolo nu îmi sare de 20, :P la fel și la TrueHost. Dacă vrei ceva mai multă calitate încearcă Krond, însă prețurile sunt prea mari acolo și pot zice că au aproape aceași calitate ca toolz sau TrueHost.
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

31 Dec 2015, 11:15

toolz.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

31 Dec 2015, 11:57

Krond
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

31 Dec 2015, 15:32

^Head$hot^ wrote:La TNI pe orice server hostat la ei am avut ping peste 50 :| Am net de la RDS și din câte am înțeles au ceva conflicte cu ei... Până și la TrueHost ți se mișcă mai bine dacă ești pe RDS. Eu aș alege toolz deoarece ping-ul acolo nu îmi sare de 20, :P la fel și la TrueHost. Dacă vrei ceva mai multă calitate încearcă Krond, însă prețurile sunt prea mari acolo și pot zice că au aproape aceași calitate ca toolz sau TrueHost.
gresit eu am rds in oras si nu am pingu mare maxim 20 rar sa am probleme cu netu sa urce la 40
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

31 Dec 2015, 17:37

Toolz, am in comunitate 8 servere de mix de la ei. Daca doresti intra pe link-ul din semnatura si dai Join sa te duca direct pe server. :gusta
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

31 Dec 2015, 18:54

^ionutz^ wrote:
^Head$hot^ wrote:La TNI pe orice server hostat la ei am avut ping peste 50 :| Am net de la RDS și din câte am înțeles au ceva conflicte cu ei... Până și la TrueHost ți se mișcă mai bine dacă ești pe RDS. Eu aș alege toolz deoarece ping-ul acolo nu îmi sare de 20, :P la fel și la TrueHost. Dacă vrei ceva mai multă calitate încearcă Krond, însă prețurile sunt prea mari acolo și pot zice că au aproape aceași calitate ca toolz sau TrueHost.
gresit eu am rds in oras si nu am pingu mare maxim 20 rar sa am probleme cu netu sa urce la 40
De cât îți este net-ul?
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Dec 2015, 21:18

Fantasy mereu vorbesti prostioare, ai vorbit si o sa vorbesti in continuare.

TNI-ul tau arata la fel de cand e(2010), toolz, krond, 0ping au schimbat de cel putin 2 ori interfata siteului.Numai prin asta se vede cui ii pasa de clientii sai, iar tni nu par profesionisti.

Si toolz si krond au 1000 fps, doar ca krondistii recomanda 500fps.Eram acum cateva zile pe 1000fps la Krond si m-am convins.
http://www.krond.org/knowledgebase/103/ ... 1000-.html

Recomand toolz, stiu ce zic.
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

01 Jan 2016, 05:44

smileye wrote:Fantasy mereu vorbesti prostioare, ai vorbit si o sa vorbesti in continuare.

TNI-ul tau arata la fel de cand e(2010), toolz, krond, 0ping au schimbat de cel putin 2 ori interfata siteului.Numai prin asta se vede cui ii pasa de clientii sai, iar tni nu par profesionisti.

Si toolz si krond au 1000 fps, doar ca krondistii recomanda 500fps.Eram acum cateva zile pe 1000fps la Krond si m-am convins.
http://www.krond.org/knowledgebase/103/ ... 1000-.html

Recomand toolz, stiu ce zic.
Nu stiu care dintre voi vorbeste prostii. Daca ai fii citit atent TOS-ul de pe site, ai fii observat un lucru important.
Krond ofera fps 1k, dar pe SERVER, sys_tickrate fiind setat tot la 512.
Dar, ce nu stiti voi, krond are restrictii pe CLIENT la fps, ceea ce nu-ti permite sa joci cu mai mult de 101 FPS.
Pe cand, la tni ai optiunea de a vedea din panou direct ce si cum, pe cate fps-uri ruleaza serverul, si nu ai nici ce-a mai mica restrictie cand vine vorba de client.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

01 Jan 2016, 12:13

Nici nu stiu de ce ti-ar trebui mai mult de 101 fps-uri pe clasic sincer :))
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

01 Jan 2016, 12:16

laurwtf wrote:
smileye wrote:Fantasy mereu vorbesti prostioare, ai vorbit si o sa vorbesti in continuare.

TNI-ul tau arata la fel de cand e(2010), toolz, krond, 0ping au schimbat de cel putin 2 ori interfata siteului.Numai prin asta se vede cui ii pasa de clientii sai, iar tni nu par profesionisti.

Si toolz si krond au 1000 fps, doar ca krondistii recomanda 500fps.Eram acum cateva zile pe 1000fps la Krond si m-am convins.
http://www.krond.org/knowledgebase/103/ ... 1000-.html

Recomand toolz, stiu ce zic.
Nu stiu care dintre voi vorbeste prostii. Daca ai fii citit atent TOS-ul de pe site, ai fii observat un lucru important.
Krond ofera fps 1k, dar pe SERVER, sys_tickrate fiind setat tot la 512.
Dar, ce nu stiti voi, krond are restrictii pe CLIENT la fps, ceea ce nu-ti permite sa joci cu mai mult de 101 FPS.
Pe cand, la tni ai optiunea de a vedea din panou direct ce si cum, pe cate fps-uri ruleaza serverul, si nu ai nici ce-a mai mica restrictie cand vine vorba de client.
Haha, m-ai facut si tu sa rad.Nu inteleg de ce ladauti niste servicii la care nici nu aveti dovezi ca ruleaza pe client mai mult de 101 FPS.
Daca nu as fi testat nu as fi vorbit.Orice host limiteaza la maxim 101 fps oricat ai pune in config "fps_max 10000".
Am testat pe doua servere de 1000 fps cum zic ei, si nu doar o zic ci aduc si dovezi...
http://imgur.com/a/cBMGd

Sa nu se interpreteze ca am ceva cu tni, e moldovean de-al meu dar nu e cu nimic peste alte servicii gen Krond, toolz.
Si-au schimbat de nu stiu cate ori clasele de IP si asta inseamna pierdere de jucatori din partea clientului.Nu mai zic de site cum arata, a incarcat meniul "Servicii" de l-a facut jumate de pagina.
Daca tot spuneti ca au servicii mai bune decat altii aduceti si dovezi nu doar vorbe in vant.

@aware's, pentru a atrage clientii sau o strategie de marketing cum e acum la moda.Ca si cum ar oferi ceva in plus fata de alti, dar nimic nu e justificat.
User avatar
CristianG.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 262
Joined: 25 Jun 2013, 16:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: CSA-PanelV3.4 UnderDev
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Contact:

01 Jan 2016, 16:48

Nu doresc sa aduc atacuri asupra nimanui dar nu poti face comparati intre firme de host.

De ce zic asta ?

Fiecare are un + sau - indiferent nu poti aduce dovezi cine este cel mai bun pe piata. Nu doresc sa comentez calitatea din moment ce aici nu este vorba de PING`ul vostru.
@Smile tu esti un moldovean prost care arunci doar cuvinte ca sa fi in cunostinta de cauza. in primu rand TNI nu restrictioneaza FPS cum fac alte firme si te invit pe un server in care sa verifici chiar tu asta.
@Smile de cand te cunosc pe tine tu esti doar un comentator de proasta calitate care arunci doar cuvinte pe care nu ai habar despre ce vorbiti.

Sfatul meu e simplu, comparatiile nu pot fi facute din moment ce + si - exista !
CSAPanel Members 1.0 (Lista utilizatori seriosi/neseriosi) :
[*]Demo Project
[*]GitHub Project

CSA War System Engine Final 2.0.0 :
[*]Buy your own license!
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information