Toolz sau 0ping

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

24 May 2013, 11:55

EduArT wrote:
LinkServer wrote:
EduArT wrote:Pai a fost reinstalat de la zero tot, linux si gamecp. Practic s-a luat de la 0 cu absolut tot de 4 ori. Faza a fost in felul urmator, omul care mi-a spart dedicatele a cumparat un VPS de la ssnet si fiind aceeasi retea, cu putine cunostinte a intrat in toolz si m-a "ars" doar pe mine ca eu eram targetul. Oricum Daniel a aflat cine a fost, stiu si eu bineinteles dar nu a luat masuri atunci desii eu am insistat.
Scuza-ma ca ti-o zic pe fata, dar esti batut in cap, mi-e mila de asa zisii clienti ai tai.
Ce legatura are ca a cumparat un VPS pe intern sau ca iti accesa serverul de pe extern ?
Te-a ars fiindca nu esti in stare sa intretii un server, putea la fel de bine sa iti penetreze serverul si din Botswana si din Bucikistan, sunt sigur ca tu ai avut GameCP instalat by default, fara nici un modul de securitate compilat pe apache si/sau PHP compilat ca si modul pe apache cu strictul necesar de securitate.
Deci nu toolz e de vina pentru prostia ta.
Nu tin cu Daniel/toolz, prin simpla afiliere cu SSNET au devenit patetici. Dar ce spui tu aici sunt aberatii.
Daca esti prost, prost ramai :)). Nu ai de unde sa stii tu anumite chestii, plus astea nu se discuta pe un forum public.
Am fost intrebat cum s-a intamplat? Am explicat? Nu am specificat sa vi tu sa jurizezi, ca nu am nevoie de mucosi ca tine pe aici.

LE, nu postez in acest topic sa ne certam, dar pastreaza si tu limita bunului simt.
De ce iti bati capul degeaba?,nu inteleg.
Fiecare cu parerile lui,chiar daca ai dreptate :)),0ping e 0ping,toolz e toolz :)
RoyalServer 2
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

24 May 2013, 13:17

0ping peste toolz cu mult, si la peering extern ( am lag mai ridicat pe serverele toolz), sa numai discutam despre gazduire care umbli prin ea ca prin branza.
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
Al Jazeera
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 247
Joined: 11 Apr 2013, 11:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: ...
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times
Contact:

24 May 2013, 15:19

Toolz !
User avatar
aLiN :x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 762
Joined: 21 Dec 2012, 20:03
Detinator Steam: Da
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

24 May 2013, 22:08

S!l@ba wrote:Eu unul recomand TOOLZ, au o calitate excepționala !
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

24 May 2013, 23:01

0PING , am avut servere la foarte multe hosturi dar nu si toolz .. ma rog inainte sa achizitionez un server ma informam , de multe ori am gresit cumparand de la "firmele" aparute peste noapte ... folosesc 0ping cam de 6 luni si calitatea este exceptionala ... NU AM INCERCAT TOOLZ dar recomand 0PING .
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
squaremaster
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 275
Joined: 19 May 2013, 13:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Gothenburg, Sweden
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

25 May 2013, 00:43

EduArT wrote:
LinkServer wrote:
EduArT wrote:Pai a fost reinstalat de la zero tot, linux si gamecp. Practic s-a luat de la 0 cu absolut tot de 4 ori. Faza a fost in felul urmator, omul care mi-a spart dedicatele a cumparat un VPS de la ssnet si fiind aceeasi retea, cu putine cunostinte a intrat in toolz si m-a "ars" doar pe mine ca eu eram targetul. Oricum Daniel a aflat cine a fost, stiu si eu bineinteles dar nu a luat masuri atunci desii eu am insistat.
Scuza-ma ca ti-o zic pe fata, dar esti batut in cap, mi-e mila de asa zisii clienti ai tai.
Ce legatura are ca a cumparat un VPS pe intern sau ca iti accesa serverul de pe extern ?
Te-a ars fiindca nu esti in stare sa intretii un server, putea la fel de bine sa iti penetreze serverul si din Botswana si din Bucikistan, sunt sigur ca tu ai avut GameCP instalat by default, fara nici un modul de securitate compilat pe apache si/sau PHP compilat ca si modul pe apache cu strictul necesar de securitate.
Deci nu toolz e de vina pentru prostia ta.
Nu tin cu Daniel/toolz, prin simpla afiliere cu SSNET au devenit patetici. Dar ce spui tu aici sunt aberatii.
Daca esti prost, prost ramai :)). Nu ai de unde sa stii tu anumite chestii, plus astea nu se discuta pe un forum public.
Am fost intrebat cum s-a intamplat? Am explicat? Nu am specificat sa vi tu sa jurizezi, ca nu am nevoie de mucosi ca tine pe aici.

LE, nu postez in acest topic sa ne certam, dar pastreaza si tu limita bunului simt.
Imi place ca ai inceput fraza prin a te prezenta. E un lucru foarte important pentru comunicare.
Strict ceea ce ai postat tu in topic-ul asta rezulta ca habar nu ai pic de linux & basic training, argumentand ca "fiind in aceeasi retea" a reusit sa `te arda` (ce faci in viata ta personala should stay private, dar ma rog). Iar in ultima fraza evidentiata, cred ca in mod inconstient iti descrii pachetul de cunostiinte acumulate care te reprezinta.

PS: Fara sa vrem, toti oamenii avem muci, insa doar in nas. I know u're different.
bobongabriel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 06 May 2013, 18:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

25 May 2013, 13:02

Salut, poti incerca si oferta noastra de VPS, www.VPStore.ro iti oferim suportul necesar si avem si o oferta care include o licenta gratuita de cPanel timp de o luna.
User avatar
EduArT
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 199
Joined: 29 Nov 2010, 14:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Revelation
Detinator server CS: Deathrow Gaming
SteamID: /EduArT/
Location: Suceava
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times
Contact:

26 May 2013, 19:09

LinkServer wrote:
EduArT wrote:
LinkServer wrote: Scuza-ma ca ti-o zic pe fata, dar esti batut in cap, mi-e mila de asa zisii clienti ai tai.
Ce legatura are ca a cumparat un VPS pe intern sau ca iti accesa serverul de pe extern ?
Te-a ars fiindca nu esti in stare sa intretii un server, putea la fel de bine sa iti penetreze serverul si din Botswana si din Bucikistan, sunt sigur ca tu ai avut GameCP instalat by default, fara nici un modul de securitate compilat pe apache si/sau PHP compilat ca si modul pe apache cu strictul necesar de securitate.
Deci nu toolz e de vina pentru prostia ta.
Nu tin cu Daniel/toolz, prin simpla afiliere cu SSNET au devenit patetici. Dar ce spui tu aici sunt aberatii.
Daca esti prost, prost ramai :)). Nu ai de unde sa stii tu anumite chestii, plus astea nu se discuta pe un forum public.
Am fost intrebat cum s-a intamplat? Am explicat? Nu am specificat sa vi tu sa jurizezi, ca nu am nevoie de mucosi ca tine pe aici.

LE, nu postez in acest topic sa ne certam, dar pastreaza si tu limita bunului simt.
Imi place ca ai inceput fraza prin a te prezenta. E un lucru foarte important pentru comunicare.
Strict ceea ce ai postat tu in topic-ul asta rezulta ca habar nu ai pic de linux & basic training, argumentand ca "fiind in aceeasi retea" a reusit sa `te arda` (ce faci in viata ta personala should stay private, dar ma rog). Iar in ultima fraza evidentiata, cred ca in mod inconstient iti descrii pachetul de cunostiinte acumulate care te reprezinta.

PS: Fara sa vrem, toti oamenii avem muci, insa doar in nas. I know u're different.
Sunt total de acord la partea cu mucii, toti ii avem insa nu la toti ne ajung la barba precum tie.
Nu m-am dat mare ca stiu linux sau mai stiu eu ce pe acest forum public. Vorbesti aiurea, sal + zat. Mai ai de dat din cioc, te astept pe PM nu la umplut impresii pe aici. Eu am povestit ce mi s-a intamplat, nu am aruncat cu noroi in nimeni.

LE, "argumentand ca "fiind in aceeasi retea" a reusit sa `te arda`" , adica tu acuma ce vrei sa fac tutorial hack pe un forum public? Am dat cateva indicii sa intelegeala unii oameni, daca tu n-ai aceasta capacitate, nu intelegi.
Last edited by EduArT on 26 May 2013, 19:14, edited 1 time in total.
Image
User avatar
C.F.
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 10
Joined: 30 Apr 2013, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Contact:

26 May 2013, 19:14

Eu unul iti recomand ZeroPing. Cat timp am detinut server-ul la ei, a mers perfect. Fara lag, ce sa mai zic? Totul a functionat perfect.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

26 May 2013, 23:23

Alte pareri??
Astept si alte firme dar autorizate...
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

27 May 2013, 12:58

Daca vrei ceva mai ieftin si bun iti recomand webtcf.ro
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

28 May 2013, 10:04

S3ekEr^ wrote:Daca vrei ceva mai ieftin si bun iti recomand webtcf.ro
Nu mi se par cine stie ce...au probleme pe site :-?...ce spuneti despre TNI pachetul Economic E cam cum ar merge?? :-?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information