Se tot restarteaza pc

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

bebeSTAR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 30
Joined: 03 Jul 2009, 22:20
Detinator Steam: Nu

05 Jul 2009, 23:20

ASA MI-A FACUT SI MIE !
nu e de la nici o placa sau altele , ci de la ventilatorul ala , s-a terminat acea "pasta" ... bazaie aiurea , cateodata nu merge , arde de numa .. si se blocheaza sau se restarteaza ( daca continui tot asa o sa ajunga sa ti se opreasca doar ) .
asta doar cand te joci , garantez , daca ii dai drumul si stai pe net sau pe mess nu ti se incalzeste

eu mi-am luat alta unitate .. oricum lu aia` i-a trecut vremea .. de 4 ani :-"
RoyalServer 2
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

06 Jul 2009, 00:43

waS wrote:
aLLinuTz wrote:Pai .. de fiecare data cand intru intr`un joc , incepe sa bazaie pc si dupa vreo 10-15 minute se restarteaza .. am curatat coolerul de la procesor .... face mai putin zgomot dar tot se restarteaza ... si se incalzeste foarte repede si chiar nu stiu de ce ... vreo idee ce ii pot face?
Nu ai ce-i face, si trabantu meu (PC-ul) face asa, de 3 ori l-am dat la reparat si degeaba ;) ...
Solutie: Alt PC :P
Daca se restarteaza trebuie sa iti iei alt PC ? Se vede ca n-ai nici 10 ani. Esti pe alta lume, te rog nu mai posta, intai mai documenteaza-te.

Iar cat despre PC-ul tau, daca zici ca e bun n-ar trebui sa se restarteze, poate ai vreun virus ceva. Eu, rabla mea, daca il las aprins 2-3 zile, sau chiar o noapte, dimineata il vad restartat. Nu face de fiecare data asa, doar cand vrea el. Cred ca este suprasolicitata placa de baza/video, nu stiu ce sa zic.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
aLLinuTz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 342
Joined: 11 Aug 2008, 21:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

06 Jul 2009, 03:52

Voi incerca sfaturile voastre si oricum in cateva zile trebuie sa vina cineva sa ii repare calculatorul mamei si ii zic sa se uite si la al meu :)
Multumesc de ajutor !
Image
Image
Image
Image
Voi intra mai rar , a inceput vacanta :X

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information