TOTUL despre masini (topic oficial)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Bogus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3375
Joined: 19 Sep 2009, 11:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Has thanked: 90 times
Been thanked: 210 times

10 Mar 2019, 09:37

orice ai lua la banii astia o sa fie cu diferite probleme..daca esti incepator ia benzina aspirat
RoyalServer
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

11 Mar 2019, 11:34

DeMeN wrote:
09 Mar 2019, 11:00
COLBYLICIOUS wrote:
09 Mar 2019, 10:57
Dacia Logan, Golf 4, Opel Astra G.

La 1200-1300 euro un Golf 4 fara dotari o sa gasesti, si cel mai probabil cu km dati inapoi. Norocul tau ar fi sa gasesti o masina care a fost rulata in Romania mai multi ani si atunci stii sigur ca aia sunt km reali. ;)
Am verificat putin ofertele de pe OLX si am vazut niste modele frumoase, fara rugina, cu cateva dotari, cum ar fi geamuri electrice, inchidere centralizata. Acum nu stiu cat de bune ar fi ele...m-ar interesa preturile ca sa imi iau una la sfarsitul verii.
Boss, in mod normal ti-as inchide topicul pe loc, nu ai banii dar ceri pareri.
Eu zic sa revii cu intrebari de genul cand ai banii in mana si chiar vrei sa-ti iei, ca pana la sfarsitul verii se schimba multe.
Si la banii aia, sa stii ca trebuie sa fii si cat de cat mecanic sau sa ai o sursa de venit din care sa-ti permiti sa o repari, ca o sa strice destul de des.
Sper totusi ca ai carnet..
Image
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

11 Mar 2019, 16:11

Audi a3/a4/a6.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Mar 2019, 17:44

Salut, vreau să-mi cumpăr o mașină, în bugetul de 3200 euro. Preferabil ceva dupa 2007, motorină și consum destul de mic (4-5%)
Aștept sfaturi/link uri/etc.
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

11 Mar 2019, 18:54

Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
DeMeN
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1174
Joined: 18 Aug 2013, 19:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Location: Suceava, România
Has thanked: 20 times
Been thanked: 135 times

11 Mar 2019, 20:26

# Kerosen. wrote:
11 Mar 2019, 11:34
DeMeN wrote:
09 Mar 2019, 11:00
COLBYLICIOUS wrote:
09 Mar 2019, 10:57
Dacia Logan, Golf 4, Opel Astra G.

La 1200-1300 euro un Golf 4 fara dotari o sa gasesti, si cel mai probabil cu km dati inapoi. Norocul tau ar fi sa gasesti o masina care a fost rulata in Romania mai multi ani si atunci stii sigur ca aia sunt km reali. ;)
Am verificat putin ofertele de pe OLX si am vazut niste modele frumoase, fara rugina, cu cateva dotari, cum ar fi geamuri electrice, inchidere centralizata. Acum nu stiu cat de bune ar fi ele...m-ar interesa preturile ca sa imi iau una la sfarsitul verii.
Boss, in mod normal ti-as inchide topicul pe loc, nu ai banii dar ceri pareri.
Eu zic sa revii cu intrebari de genul cand ai banii in mana si chiar vrei sa-ti iei, ca pana la sfarsitul verii se schimba multe.
Si la banii aia, sa stii ca trebuie sa fii si cat de cat mecanic sau sa ai o sursa de venit din care sa-ti permiti sa o repari, ca o sa strice destul de des.
Sper totusi ca ai carnet..
Ce relevanta are daca am banii sau nu? Eu nu inteleg cum aveti voi moderator pe forumul asta, inainte extreamcs avea moderatori capabili. In primul rand, am cerut doar o parere, chiar daca am banii sau nu ii am, eu am pus o intrebare. Poate ca nu voi avea nici macar 100 de lei pana atunci, dar era doar o simpla intrebare. In al doilea rand, nu ar trebui sa te intereseze pe tine daca fac banii aia sau nu...masina nu mi-o cumpar doar din banii munciti de mine, ci mai mult din banii parintilor, deci am o sursa de venit si ca sa mi-o cumpar, si ca sa o repar in caz ca se strica, insa nu cred ca ar fi trebuit sa iti specific tie cat salariu are mama, cat salariu are tata, cu ce se ocupa, cati ani am, daca am permis sau nu etc. Esti penibil "boss".
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

11 Mar 2019, 21:22

DeMeN wrote:
11 Mar 2019, 20:26
# Kerosen. wrote:
11 Mar 2019, 11:34
DeMeN wrote:
09 Mar 2019, 11:00


Am verificat putin ofertele de pe OLX si am vazut niste modele frumoase, fara rugina, cu cateva dotari, cum ar fi geamuri electrice, inchidere centralizata. Acum nu stiu cat de bune ar fi ele...m-ar interesa preturile ca sa imi iau una la sfarsitul verii.
Boss, in mod normal ti-as inchide topicul pe loc, nu ai banii dar ceri pareri.
Eu zic sa revii cu intrebari de genul cand ai banii in mana si chiar vrei sa-ti iei, ca pana la sfarsitul verii se schimba multe.
Si la banii aia, sa stii ca trebuie sa fii si cat de cat mecanic sau sa ai o sursa de venit din care sa-ti permiti sa o repari, ca o sa strice destul de des.
Sper totusi ca ai carnet..
Ce relevanta are daca am banii sau nu? Eu nu inteleg cum aveti voi moderator pe forumul asta, inainte extreamcs avea moderatori capabili. In primul rand, am cerut doar o parere, chiar daca am banii sau nu ii am, eu am pus o intrebare. Poate ca nu voi avea nici macar 100 de lei pana atunci, dar era doar o simpla intrebare. In al doilea rand, nu ar trebui sa te intereseze pe tine daca fac banii aia sau nu...masina nu mi-o cumpar doar din banii munciti de mine, ci mai mult din banii parintilor, deci am o sursa de venit si ca sa mi-o cumpar, si ca sa o repar in caz ca se strica, insa nu cred ca ar fi trebuit sa iti specific tie cat salariu are mama, cat salariu are tata, cu ce se ocupa, cati ani am, daca am permis sau nu etc. Esti penibil "boss".
Bai prietene eu ti-am zis doar sa ceri pareri cand ai banii in mana, nu sa ceri pareri cand vrei sa-ti iei ceva peste juma de an
Asa pot sa cer si eu pareri la un Lambo pe care l-am vazut pe olx, si probabil mi-l permit in 20 de ani
Si nu m-am legat de tine ca nu ai bani sa o repari, ti-am zis doar adevarul, ca trebuie sa stii si niste mecanica sa nu mai platesti manopera la varste d-astea si sa ti-l permiti in adevaratul sens al cuvantului, ca pana la urma, nu iti permiti un lucru cu adevarat daca nu ti-l permiti de 2 ori.
Si nu aduce vorba de grad, ca tu d-aia nu-l mai ai.
Image
User avatar
Stereo#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 899
Joined: 10 Jun 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

05 Apr 2019, 19:35

Frate te doare pe tine ca nu are banii sa-si ia una mai scumpa ?Fiecare isi permite in fuctie de posibilitati si cu reparatiile la fel, macar sa-i pice lui din prima luna vreo turbina ca se descurca.
ON: Mergi pe passat b5 sau golf 4.
B5 ala de 1.9/131cp are un motor foarte fiabil care nu se strica asa usor.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

05 Apr 2019, 22:55

Rainq wrote:
05 Apr 2019, 19:29
# Kerosen. wrote:
11 Mar 2019, 21:22
DeMeN wrote:
11 Mar 2019, 20:26


Ce relevanta are daca am banii sau nu? Eu nu inteleg cum aveti voi moderator pe forumul asta, inainte extreamcs avea moderatori capabili. In primul rand, am cerut doar o parere, chiar daca am banii sau nu ii am, eu am pus o intrebare. Poate ca nu voi avea nici macar 100 de lei pana atunci, dar era doar o simpla intrebare. In al doilea rand, nu ar trebui sa te intereseze pe tine daca fac banii aia sau nu...masina nu mi-o cumpar doar din banii munciti de mine, ci mai mult din banii parintilor, deci am o sursa de venit si ca sa mi-o cumpar, si ca sa o repar in caz ca se strica, insa nu cred ca ar fi trebuit sa iti specific tie cat salariu are mama, cat salariu are tata, cu ce se ocupa, cati ani am, daca am permis sau nu etc. Esti penibil "boss".
Bai prietene eu ti-am zis doar sa ceri pareri cand ai banii in mana, nu sa ceri pareri cand vrei sa-ti iei ceva peste juma de an
Asa pot sa cer si eu pareri la un Lambo pe care l-am vazut pe olx, si probabil mi-l permit in 20 de ani
Si nu m-am legat de tine ca nu ai bani sa o repari, ti-am zis doar adevarul, ca trebuie sa stii si niste mecanica sa nu mai platesti manopera la varste d-astea si sa ti-l permiti in adevaratul sens al cuvantului, ca pana la urma, nu iti permiti un lucru cu adevarat daca nu ti-l permiti de 2 ori.
Si nu aduce vorba de grad, ca tu d-aia nu-l mai ai.
aici ai vorbit prost,poate sa intrebe atata timp cat e on topic
'
Posturile au fost mutate aici, in topicul dedicat.
El a creat acel topic cu subiect pe masura, si aici si raspunsul.
Bafta !
Image
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

16 Apr 2019, 19:38

Știe cineva cât de serioși sunt cei de la dispaco.ro ? Este vorba de niste piese auto.
Multumesc
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

21 Apr 2019, 21:09

Baieti, cei care sititi ma refer. Daca dau masina in P incepe sa trepideze rau si se aude un batut pe la motor(nu stiu ce), sa fie oare de la EGR? Nu am mai scos masina de 4-5k km din oras...
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

22 Apr 2019, 21:35

Vand jante borbet blx 101, 5x112, 235/40 19.
Pret 500€
| Afiseaza codul
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information