Traficantii de organe.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sCh # Jamez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 22 Sep 2009, 15:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Realitatea este mereu o iluzie.
Detinator server CS: actually no
SteamID: jamezpaul
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times

12 Jul 2011, 11:38

TheCrow1337 wrote:Du-te ba Madaline ! Imi amintesc de acum 1-2 ani cand prin zona (Ploiesti) toti vorbeau despre renumita "Duba Neagra" care fura copii pentru organe, si eu am vazut o ambulanta cu copii in ea, si o duba neagra, si o salvare fara cruce, dar NU CRED NIMIC ! O fi fost posibil sa fie adevarat,acum numai cred nimic.
Era acum vreo 4 ani chestia cu Duba Neagra si nu doar in Ploiesti, prin toata Prahova. (idiotenie)

ON: Daca puneti botu la toate porcariile normal k incepeti sa credeti in ele. Totul a inceput cu un mesaj pe fb de la un descreierat si apoi toata presa si politia "sariti baaa se fura copii pentru organe".
NU! S-au furat copii, se fura si probabil se vor mai fura multi ani de aici inainte! Politistii raporteaza niste cazuri care cu 2 ani in urma le treceau cu vederea, totul este in imaginatia gibonilor. Nu se intampla nimic nou.
Image
Inventive Frogs - Totul despre creatiile digitale (Tutoriale + chestii inspirationale/funny).
Image
Image
Image
Image

Daca te-am ajutat apasa butonul Image
RoyalServer
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

12 Jul 2011, 13:57

Madalin wrote:[...] La controlul medical s-a constatat ca baietelului ii lipseau jumatate de plaman, jumatate de ficat si un rinichi! [...]
Nu stiu eu multa medicina, dar nu cred ca poti sa recoltezi un organ pe nas, pe gura sau pe rect. Trebuie sa il cam tai pe bietul copil. Ai nevoie de control medical ca sa constati ca un om a fost supus unei interventii chirurgicale ?

Cei mici dispar de cand e lumea asta, din diferite motive, iar neatentia insotitorilor este cauza principala. Sunt zeci de stiri pe net privind aceasta prostie cu rapirile pentru recoltarea de organe, dar in nici un articol nu sunt date amanunte exacte si nu este citata o persoana care sa zica "mie mi`a fost rapit copilul". Peste tot sunt citati diferiti indivizi mai mult sau mai putini imaginari, care povestesc ca ei cunosc un prieten, un vecin sau au auzit de cineva caruia i s`a intamplat asta.

Hai sa fim seriosi. Romanul este un popor credul si caruia ii place barfa. Asa se explica si multitudinea de emisiuni de pe la TV care prezinta "fapte reale", dar care in realitate au un scenariu in spate (Ochii din umbra, Drept la tinta, etc).

Dar de aici si pana la nebunia care a aparut pe marginea acestui subiect aparut din neant, este drum lung. De blamat sunt multi, incepand cu presa care preia stiri fara sa le verifice, continuand cu Politia care nu se sesizeaza si sa faca niste cercetari si terminand cu cei care cred toate tampenile aparute in presa si pe Internet.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

15 Jul 2011, 07:32

Am vazut si eu ştirea la televizor.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
czmfcsb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 270
Joined: 20 Mar 2011, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeea!.
Detinator server CS: :)
SteamID: :)
Has thanked: 38 times
Been thanked: 12 times

15 Jul 2011, 10:12

Intr`o seara ma intorceam de afara , era ceasul ca-m 22:45 - 23:00 ! si pe langa BRICOSTOR (REGIE-CRANGASI) am vazut o ambulanta neagra cu numarul 555 + girofare , am incremenit numai stiam ce sa fac imi luase dumnezeu picioarele ! :) si la cate-va zile un prieten care face rugby pe ciurel a vazut acceiasi masina in timpul ZILEI , si se uita la el !
ZM.CEJUCAM.RO [ ZOMBIE PLAGUE ADVANCE ]
Image
RESPAWN.CEJUCAM.RO [ RESPAWN + SENTRY GUN ]
Image
platinum
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 320
Joined: 17 May 2011, 10:46
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

15 Jul 2011, 10:27

nu e fake,iar aia fac bani buni pe chestiile astea
Sunt atat de aproape ca ne desparte doar un prezervativ...
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

15 Jul 2011, 14:17

platinum wrote:nu e fake,iar aia fac bani buni pe chestiile astea
Iar tu esti atat de sigur pentru ca ai fost chiar tu rapit si ti`au furat cativa neuroni, dupa care te`au lasat la usa parintilor. Acestia nu si`au dat seama ca iti lipseste ceva, iar tu acum esti mai "perspicace" ca inainte.

Toata lumea care vorbeste de asta citeaza terti indivizi. Nimeni nu zice "mie mi sa intamplat asta" sau "mie mi`a fost rapit copilul". Toti cunosc pe cineva care ar fi patit asa ceva si multi parinti au descoperit ca celor mici le lipseste un organ la analize, ca cicatricea de la operatie se putea confunda cu o muscatura de tantar ... /:)
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
@L1N
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1351
Joined: 25 Mar 2008, 18:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 2 luni !
Location: Lupeni / Hunedoara / Romania
Has thanked: 34 times
Been thanked: 45 times

15 Jul 2011, 14:37

Du-te ba Madaline ! Imi amintesc de acum 1-2 ani cand prin zona (Ploiesti) toti vorbeau despre renumita "Duba Neagra" care fura copii pentru organe, si eu am vazut o ambulanta cu copii in ea, si o duba neagra, si o salvare fara cruce, dar NU CRED NIMIC ! O fi fost posibil sa fie adevarat,acum numai cred nimic.
Da ma ,am auzit si eu ca la mine in oras era o dubita rosie si iesea scufita rosie si te intreba ''Daca nu mai ai nevoie de organe urca aici'' ,ce penibil pentru voi sa credeti asemenea idiotenii.


@patinum tu crezi ca sunt droguri sa se vanda la colt de strada ? sunt organe mergi tu pe strada si te intreaba unu imbracat in negru ''co.ae vrei niste organe ?'' .

Aiurea sa crezi tot ce zboara ,este doar o stire pana nu vad live cum il taie pe unu in mall cu sabia si ii ia organele eu nu cred :( .
Image
karpen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 13 Jul 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 2 luni !
Has thanked: 4 times
Contact:

15 Jul 2011, 14:45

bunicu cand s-a dus la biserica, popa o venit intr-un mertan negru si i-o zis sa se urce, a doua zi o venit fara pul4 si fara co.ae :|
User avatar
NERRO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1335
Joined: 21 Nov 2010, 12:40
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume Anterior: NerroXro
Fost moderator ajutator
Location: Maramureş
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times

15 Jul 2011, 14:46

Deci pana la urma exista ? ati mai auzit de aia ? :-? la mine nu e nicio miscare nici nu vorbesc oamenii
Last edited by NERRO on 15 Jul 2011, 21:05, edited 1 time in total.
karpen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 13 Jul 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 2 luni !
Has thanked: 4 times
Contact:

15 Jul 2011, 14:50



asta vine si va fura organele
User avatar
Florinkent
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 26 Mar 2011, 10:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Niciodata nu spune NU!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Contact:

15 Jul 2011, 15:32

Stateam azi si vorbeam,deodata vine cineva si ne spune despre un copil care putea fii furat.Din pacate acest copil este cam handicapat in sensul ca nu poate vorbii si altele.Mamaia vazu o masina de politia la poarta vecinilor.Acolo era familia copilulul care se certa cu 'mafia siciliana' sus asa deoarece cine a vrut sa il fure pe copil este de neam italienesc (barbatu) si de neam romanesc(femeie).Fmilia copilulul a intrat la banuieli pentru ca copilul venea cel putin in ultimele zile cu cate 4 lei,10 lei ,10 lei si tot asa.Ei fiind saraci au apelat la rudele lor sperand ca o sa gaseasca niste sfaturi bune, spre fericirea lor asa a fost,aceasta i-au indemnat sa se duca la politie.Victima (copilul) ajungand in postul de politia a luat telefonul politaiului si a tastat numaru masinei
Last edited by Florinkent on 15 Jul 2011, 16:31, edited 3 times in total.
Beat My Heart:X
TheCrow1337

15 Jul 2011, 15:39

Florinkent wrote:Deci stateam azi de vorba cu veru,si familia .Cand ne trezim cu mamaie si ne sperie ca a venit politia la o vecina cu o familie motiv: copilul acelei familii era handicapat ' italianul si cu sotia lui s-au gandit ca n-are ce sa spuna daca este handicapat adica nu poate sa vorbeasca si il ademeneau intro zi 4 lei in alta zi 10 lei si tot asa pana la urma mama acelui copil ia legatura cu politia si se duce acolo navastasa italianului copilul cum a putut a spus ca italianul ia zis sa se duca la porumb, dar ce copil destept ia tastat numaru masinei pe telefon:D
ia luat telefonul politaiului si a tastat:D...Acu italianul se pregateste sa plece cu o masina:D cu geamuri fumuri


Rovine ,Ialomita
Ceva mai explicit? N-am inteles nimic. :|
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Semrush [Bot] and 711 guests