Tragere la sorti semifinale UCL

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cine va castiga UCL 2014 ?

Real Madrid
10
56%
Bayern Munchen
2
11%
Atletico Madrid
5
28%
Chelsea
1
6%
 
Total votes: 18
User avatar
nicuandrey
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 12 Jun 2009, 19:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Apr 2014, 18:06

Dupa parerea mea Bayern Munchen se va impune clar in fata celor de la Real Madrid iar Atletico Madrid va trece de Chelsea. Prevad o finala intre Bayern Munchen - Atletico Madrid,cea din urma fiind si castigatoarea UCL.

Bayern Munchen nu o sa le faca fata celor de la Atletico Madrid,au aceea organizare incredibila,acel stil de presing formidabil,tineti cont ca Barcelona a inventat tiki-taka iar Atletico au dat de pamant cu ei,cred ca asa va decurge si meciul cu Bayern Munchen,desigur daca se vor califica.

In orice caz,sper sa avem parte de doua semifinale foarte bune.
RoyalServer
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

11 Apr 2014, 18:39

Am adaugat si un poll. Ce meciuri tari o sa fie :D Bayern o sa castige cu Real doar daca nu joaca Ronaldo, au si avantajul returului acasa.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

11 Apr 2014, 18:41

Tur :
Real - Bayern 2-0/2-1/3-1
Retur :
Bayern - Real 1-1/ 2-1
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Crytek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 182
Joined: 14 Jul 2012, 12:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

11 Apr 2014, 19:13

daca real madrid ajunge la ora meciului la potential maxim nu i dau nici o sansa lui bayern
@nicuandrey nu ai nici o treaba cu fotbalu, tiki-taka trebuie sa faci si cu jucatori de clasa mondiala, daca iei parte in parte echipa lui bayern cu barca doar pe messi nu il poate depasi un jucator, in rest toti sunt sub, nu cred ca ai vazut meciurile bune de tiki-taka ale lui bayern
@cu dortmund a fost un simplu accident, daca di maria nu rata penalty putea fi 2-0 pentru real, practic sa repetat istoria de anu trecut, real sa calificat mai departe ca si cum sa calificat si anu trecut dortmund pe bernabeu, sufocati
User avatar
nicuandrey
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 12 Jun 2009, 19:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Apr 2014, 19:51

Crytek wrote:daca real madrid ajunge la ora meciului la potential maxim nu i dau nici o sansa lui bayern
@nicuandrey nu ai nici o treaba cu fotbalu, tiki-taka trebuie sa faci si cu jucatori de clasa mondiala, daca iei parte in parte echipa lui bayern cu barca doar pe messi nu il poate depasi un jucator, in rest toti sunt sub, nu cred ca ai vazut meciurile bune de tiki-taka ale lui bayern
@cu dortmund a fost un simplu accident, daca di maria nu rata penalty putea fi 2-0 pentru real, practic sa repetat istoria de anu trecut, real sa calificat mai departe ca si cum sa calificat si anu trecut dortmund pe bernabeu, sufocati

Posibil sa ai dreptate,sa nu am nicio treaba cu fotbalul dar ramane de vazut. Aceasta strategie,mod,tiki-taka functioneaza doar daca echipa adversa se largeste pe teren iar la modul cum se apara Atletico Madrid,nu vad sa dea vreo sansa celor de la Bayern Munchen,ai sa vezi. Cat a durat ca Bayern Munchen sa marceze in meciul retur cu Man.Utd? doar atunci cand i-au luat prin surprindere si au repus repede mingea dupa gol,tine cont ca au jucat cu Man.Utd. care scuza-ma abia joaca.

Se intampla cam des aceste accidente cu Real Madrid.O sa fie strivita de Bayern Munchen.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

11 Apr 2014, 21:24

Pacat ca Ronaldo nu o sa joace in tur, poate fi un mare avantaj pentru Bayern.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

11 Apr 2014, 21:26

QAZW wrote:Pacat ca Ronaldo nu o sa joace in tur, poate fi un mare avantaj pentru Bayern.
Cine te-a mintit pe tine ca nu joaca Ronaldo in tur ?
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

11 Apr 2014, 21:38

Il menajeaza Ancelotti in Copa del Rey cu Barca si va juca in semifinale. Cel mai nasol e ca Ramos, Alonso, Carvajal, Modric, Bale sunt la 1 galben de suspendare.

Code: Select all

Real Madrid's last 6 HOME games against Bayern.

RM 2-1 FCB 
RM 3-2 FCB
RM 1-0 FCB
RM 2-0 FCB
RM 0-1 FCB
RM 2-0 FCB
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

11 Apr 2014, 22:00

S!l@ba wrote:
QAZW wrote:Pacat ca Ronaldo nu o sa joace in tur, poate fi un mare avantaj pentru Bayern.
Cine te-a mintit pe tine ca nu joaca Ronaldo in tur ?
Asa vazusem azi la stiri... :))
Crytek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 182
Joined: 14 Jul 2012, 12:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

12 Apr 2014, 00:28

nicuandrey wrote:
Crytek wrote:daca real madrid ajunge la ora meciului la potential maxim nu i dau nici o sansa lui bayern
@nicuandrey nu ai nici o treaba cu fotbalu, tiki-taka trebuie sa faci si cu jucatori de clasa mondiala, daca iei parte in parte echipa lui bayern cu barca doar pe messi nu il poate depasi un jucator, in rest toti sunt sub, nu cred ca ai vazut meciurile bune de tiki-taka ale lui bayern
@cu dortmund a fost un simplu accident, daca di maria nu rata penalty putea fi 2-0 pentru real, practic sa repetat istoria de anu trecut, real sa calificat mai departe ca si cum sa calificat si anu trecut dortmund pe bernabeu, sufocati

Posibil sa ai dreptate,sa nu am nicio treaba cu fotbalul dar ramane de vazut. Aceasta strategie,mod,tiki-taka functioneaza doar daca echipa adversa se largeste pe teren iar la modul cum se apara Atletico Madrid,nu vad sa dea vreo sansa celor de la Bayern Munchen,ai sa vezi. Cat a durat ca Bayern Munchen sa marceze in meciul retur cu Man.Utd? doar atunci cand i-au luat prin surprindere si au repus repede mingea dupa gol,tine cont ca au jucat cu Man.Utd. care scuza-ma abia joaca.

Se intampla cam des aceste accidente cu Real Madrid.O sa fie strivita de Bayern Munchen.
au unele momente proaste cum orice echipa le are, dar cand joaca la potential maxim nu stiu daca poate misca o echipa in fata lor, o spun din perspectiva ca iam urmarit aproape toate meciurile sezonu acesta
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

12 Apr 2014, 08:54

De cand a venit Pep la Bayern a stricat echipa,ce mult imi placea de Bayern sezonul trecut cand era Jupp,fotbalul care-l jucau era cel mai frumos(mie genul ala de fotbal imi place) !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information