transfer mate-info

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Morhpeus
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 05 Nov 2016, 23:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Just spammin'
Detinator server CS: nu
SteamID: secret
Fond eXtream: 0
Location: Matrix
Contact:

07 Nov 2016, 00:02

IsTI37, bre, pai cum necum trage el la un 5. E imposibil, chiar si cu un an lipsa, sa nu treci la fizica si chimie, mai ales ca materia e pe capitole si sunt multe capitole ce introduc notiuni noi si separate. Daca trage putin la mate (hai si cu putina pregatire, desi nu prea imi place ideea) ar trebui sa ajunga la zi usor. In plus, bacul presupun ca o sa il dea la Informatica, nu la fizica/chimie.
Morhpeus | sa-mi fie tastatura a ****..
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

07 Nov 2016, 01:51

Morhpeus wrote:IsTI37, bre, pai cum necum trage el la un 5. E imposibil, chiar si cu un an lipsa, sa nu treci la fizica si chimie, mai ales ca materia e pe capitole si sunt multe capitole ce introduc notiuni noi si separate. Daca trage putin la mate (hai si cu putina pregatire, desi nu prea imi place ideea) ar trebui sa ajunga la zi usor. In plus, bacul presupun ca o sa il dea la Informatica, nu la fizica/chimie.
Daca da de profesori care ii scriu 2 in catalog cum n-a facut o tema sau doua apar problemele, la teste scoti un 5 da pana la un test ai si teme.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

07 Nov 2016, 15:41

Mutex wrote:

Code: Select all

mergi la orele de pregatire suplimentara care se organizeaza in 99% dintre licee, gratuit.
Se numeste centru de excelenta si merg doar cei care se pregatesc pentru olimpiada (probabil ca poti merge si fara sa completezi acea foaie, nu am vazut pe nimeni in judetul meu care sa fie fara foaie respectiv sa nu mearga la olimpiada).
Sunt in clasa a 10-a (mate-info) si pot sa iti spun ca este destul de greu, pe langa matematica si informatica ai si fizica la care trebuie sa inveti foarte bine, iti va trebui pe cand o sa ajungi la facultate. In cazul in care te muti si vrei sa participi la olimpiada (vezi site-ul ciaro.ro) iti recomand sa aplici la C sharp (C#), insa e ok si TIC (in clasa X ai foarte mult html, excel, word).

Decizia este doar a ta, daca crezi ca poti face fata si nu te duci la acel profil doar sa zici ca esti la profilul matematica-informatica atunci transfera-te.
Esti idiot? Sunt clasa a 12 a si fac ore de pregatire pentru bac. Orice liceu este obligat sa faca, pentru ca la final de an se preda o foaie cu prezenta la fiecare ora.
Sunt a 12 a la mate-info,Nu fa prostia sa te muti la mate-info daca nu stii matematica, la informatica in a 9 a se face pseudocodul, in a 10 a si a 11 a se face c++ si in a 12 a se presupune ca stii deja c++ si o sa faci si baze de date.
Nu te gandi ca gata te muti la mate-info si pana in a 12 a o sa fii hacker sau ce visezi tu. Asta e doar un pas, urmatorul pas este atunci cand intri la facultate si acolo chiar inveti ceva.

Chit ca esti la mate-info, fara o facultate poti la fel ca cei de la stiinte sociale, sa lucrezi la spatii verzi. Asa ca inainte sa faci acest pas gandeste-te ce vrei sa faci cu viata ta. Nu gata m-am mutat la mate-info o sa fiu Bill Gates.

Si cu bac-ul, nu stiu cum se procedeaza in alte licee, dar la mine daca vad profesorii ca esti bata nu te baga in bac, nota de 1 in generala nu exista, la mine in clasa e nota standard :)) asa ca mai bine te gandesti, daca merita sa iti pierzi creierii invatand matrice,determinanti,morfisme,integrale,derivate si alte rahaturi care majoritatea oameniilor de succes nu le stiu.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information