Transfer profil

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

01 Feb 2015, 20:56

Vreau sa ma transfer la alt profil, alea fiind Electronica si Automatizari / Telecomunicatii . Stie cineva,care probabil e la profilele dintre cele doua,la care ar merita sa ma transfer ?
Care e diferenta dintre cele doua ?
RoyalServer
User avatar
FizZle
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

01 Feb 2015, 21:09

Telecomunicatii , fartele meu a terminat facultatea , telecomunicatii e printre cele mai grele facultati , peste academia de politie .
Insa trebuie sa tragi tare .
User avatar
duduftw
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 0
Joined: 19 Dec 2012, 20:30
Detinator Steam: Da
CS Status: sdd
SteamID: duduftw
Reputatie: Utilizator neserios
Location: Constanta
Has thanked: 97 times
Been thanked: 57 times

01 Feb 2015, 21:18

Cauta sa te bagi pe Mecanica, si electrica este banoasa daca prinzi ceva pe vapor in 2-3 ani poti sa iei si 3-4.000 $ pe luna, asculta ce zice bossu ;)
ne mai pensionam si noi ?
User avatar
unpack
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 07 May 2013, 20:48
Detinator Steam: Da
CS Status: SlowHack Legion.
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie moderator
Nume anterior: unpackRo, HyperDesk, -Hyperion-
Location: Delphi \ .Net \ C++ \ Php \ Pawn.
Has thanked: 76 times
Been thanked: 70 times
Contact:

01 Feb 2015, 21:20

duduftw wrote:Cauta sa te bagi pe Mecanica, si electrica este banoasa daca prinzi ceva pe vapor in 2-3 ani poti sa iei si 3-4.000 $ pe luna, asculta ce zice bossu ;)
Tehnician Operator Tehnica De Calcul e baza

dar Electronica din ce ai precizat tu.
www.Ms-Boost.com - Counter-Strike 1.6 Server Boost.

Cu Stima,
Unpack - www.Ms-Boost.com

Image
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

01 Feb 2015, 22:10

duduftw wrote:Cauta sa te bagi pe Mecanica, si electrica este banoasa daca prinzi ceva pe vapor in 2-3 ani poti sa iei si 3-4.000 $ pe luna, asculta ce zice bossu ;)
De la Mecanica vreau sa ma transfer eu. :))
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1808
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

01 Feb 2015, 22:25

duduftw wrote:Cauta sa te bagi pe Mecanica, si electrica este banoasa daca prinzi ceva pe vapor in 2-3 ani poti sa iei si 3-4.000 $ pe luna, asculta ce zice bossu ;)
Cu liceul normal (la profil electric) nu ajungi nicaieri, iei decat diploma de tehnician si nu te ajuta cu nimic.
Eu am fost la astfel de clasa in a 9-a insa pe urma m-am mutat la singura clasa din Muntenia de Electrician Exploatare Centrale, Statii si Retele electrice (scoala profesionala 2 ani) si am luat si diploma, acum urmand sa ocup un post in ENEL (Bucuresti), avand si practica facuta la ei (5 saptamani) pe parcusul scolii profesionale.
Deci sfatul meu este, sa faci si o scoala profesionala daca vrei sa inveti meserie (multa practica), am vazut la televizor ca acum o sa fie 3 ani scoala profesionala, eu am prins doar 2 ani, ai mai multe ocazii acum sa inveti mai multe.
Acum am vorbit strict legat de electricieni.

Daca la tine in liceu ai decat alea 2 profile, incearca tot la scoala profesionala sa te bagi la una din ele (sau care aveti voi), mergi pe Electronica si Automatizari. Succes \m/
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

02 Feb 2015, 10:18

RAZVANN. wrote:
duduftw wrote:Cauta sa te bagi pe Mecanica, si electrica este banoasa daca prinzi ceva pe vapor in 2-3 ani poti sa iei si 3-4.000 $ pe luna, asculta ce zice bossu ;)
Cu liceul normal (la profil electric) nu ajungi nicaieri, iei decat diploma de tehnician si nu te ajuta cu nimic.
Eu am fost la astfel de clasa in a 9-a insa pe urma m-am mutat la singura clasa din Muntenia de Electrician Exploatare Centrale, Statii si Retele electrice (scoala profesionala 2 ani) si am luat si diploma, acum urmand sa ocup un post in ENEL (Bucuresti), avand si practica facuta la ei (5 saptamani) pe parcusul scolii profesionale.
Deci sfatul meu este, sa faci si o scoala profesionala daca vrei sa inveti meserie (multa practica), am vazut la televizor ca acum o sa fie 3 ani scoala profesionala, eu am prins doar 2 ani, ai mai multe ocazii acum sa inveti mai multe.
Acum am vorbit strict legat de electricieni.

Daca la tine in liceu ai decat alea 2 profile, incearca tot la scoala profesionala sa te bagi la una din ele (sau care aveti voi), mergi pe Electronica si Automatizari. Succes \m/
Problema e alta,ca la noi in oras,scoala profesionala doar bucatar/ospatar este. Si aia e la cel mai varza liceu.
De aia am zis ca m-as transfera de la Mecanica la unul dintre profilele de mai sus,doar ca nu sunt decis inca la care sa ma transfer. Acum o sa vad eu.
Initial am zis ca raman la Mecanica,doar am niste colegi foarte tarani,majoritatea sunt de pe la tara,si se satisfac aici la mine in clasa,si nu prea intelegi nimic de ei,ca isi arata talentele. Daca nu,nu m-as fi transferat. Si oricum optiunea mea,pentru liceu,ar fi fost Electronica si automatizari,doar ca am zis ca scot medie mai mare decat ultimul intrat,dupa primul semestru,acum o sa vad.
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 0
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

02 Feb 2015, 16:08

Eu sunt la electronica si automatizari, te pune sa faci montaje electrice (cu diode, tranzitori si toate prostiile), baga multe ore de module, am vreo 10 pe saptamana, cls a X a. In rest e super ok, daca ai intrebari, da-mi pm si te ajut.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

02 Feb 2015, 16:16

florinxDD wrote:Eu sunt la electronica si automatizari, te pune sa faci montaje electrice (cu diode, tranzitori si toate prostiile), baga multe ore de module, am vreo 10 pe saptamana, cls a X a. In rest e super ok, daca ai intrebari, da-mi pm si te ajut.
Nu faci cam acelasi lucru,ca si la Telecomunicatii ? Cel putin la noi in liceu,e cam acelasi lucru,la aceste profile. :-?
Inca nu sunt decis,la care dintre aceste doua,sa ma transfer.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information