Transfer de la o scoala la alta

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

11 Dec 2012, 18:49

Nu are nici un rost sa te transferi acum in ultimul moment.
Cel mai bine e sa te dai pe langa ei,sa fii cuminte la ore,sa raspunzi etc mai ales sa stai in banca ta si sa nu razi cu colegu.Fara sa duci flori,cafele pana mea ca n-are rost...dupa aia o sa creada ca vrei sa-i prostesti.
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

11 Dec 2012, 18:56

Cat de scazuta e nota ta la purtare ? :)
Daca nu e nimic sub 6-7 nu te chinui sa te transferi, nici eu n-am avut purtarea mai mare, bine eu nu ma duceam jumatate de semestru la scoala dar n-aveam probleme cu nimeni.
User avatar
Cocostarc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 445
Joined: 01 Sep 2011, 21:20
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Location: LONDON
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

11 Dec 2012, 20:24

mama imi spune ca daca imi scade media la purtare ajung boschetar
despre partea cu impacarea si cu datul bine, degeaba, am incercat... ce nu intelegeti ca eu de 4 ani am problemele astea,s-a certat mama cu diriga si cu aproape toti profesorii sa am si eu media la purtare bine, de data asta chiar e serios, mi-au promis vreo 3 profesori inclusiv diriginta :| nu cred ca mai am loc in clasa in care sunt acum, de asta cred ca e mai bine pentru mine sa ma duc la alta scoala unde nu ma cunoaste nimeni si nu isi face impresii false despre mine ...
Pronosticuri zilnice.Biletul zilei
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

11 Dec 2012, 20:42

Cocostarc wrote:
muzikq wrote:Nu ştiu dacă mai merită, mai ai incă un semestru şi te duci la liceu.
Cred că mai poţi rezista,dacă rezistă si profesorii
Bafta in alegerea pe care o iei.
pai conflictele sunt de mult timp, frate mi se scade nota la purtare treb sa plec de la scoala asta,am vrut in clasa a 7-a dar mama nu a vrut si acum tot ma rog de ea, ca m-am saturat, s-a adunat atata ura in 4 ani si numai vreau sa stau la scoala asta, pentru ca toti comenteaza de mine daca eu nu ma inteleg cu vreun profesor, app un semestru nu e asa putin din pacate:(
iti trebuie dosarul de elev de la scoala la care esti acum, aprobare de la scoala la care vrei sa mergi si acordul scolii la care esti acum (cred!)
nu stiu sincer daca te transfera cineva acuma dar incearca, vorbeste acuma cat mai ai timp
Cocostarc wrote:mama imi spune ca daca imi scade media la purtare ajung boschetar
despre partea cu impacarea si cu datul bine, degeaba, am incercat... ce nu intelegeti ca eu de 4 ani am problemele astea,s-a certat mama cu diriga si cu aproape toti profesorii sa am si eu media la purtare bine, de data asta chiar e serios, mi-au promis vreo 3 profesori inclusiv diriginta :| nu cred ca mai am loc in clasa in care sunt acum, de asta cred ca e mai bine pentru mine sa ma duc la alta scoala unde nu ma cunoaste nimeni si nu isi face impresii false despre mine ...
daca s-au certat ai tai cu profii nu-i bine, mutate ca atfel no sa-ti fie bine...nu se intampla nimic daca iti scade nota la purtare dar iti inchide niste usi, gen politie, armata, etc...
User avatar
Cocostarc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 445
Joined: 01 Sep 2011, 21:20
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Location: LONDON
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

11 Dec 2012, 20:48

aNNakin wrote:
Cocostarc wrote:
muzikq wrote:Nu ştiu dacă mai merită, mai ai incă un semestru şi te duci la liceu.
Cred că mai poţi rezista,dacă rezistă si profesorii
Bafta in alegerea pe care o iei.
pai conflictele sunt de mult timp, frate mi se scade nota la purtare treb sa plec de la scoala asta,am vrut in clasa a 7-a dar mama nu a vrut si acum tot ma rog de ea, ca m-am saturat, s-a adunat atata ura in 4 ani si numai vreau sa stau la scoala asta, pentru ca toti comenteaza de mine daca eu nu ma inteleg cu vreun profesor, app un semestru nu e asa putin din pacate:(
iti trebuie dosarul de elev de la scoala la care esti acum, aprobare de la scoala la care vrei sa mergi si acordul scolii la care esti acum (cred!)
nu stiu sincer daca te transfera cineva acuma dar incearca, vorbeste acuma cat mai ai timp
Cocostarc wrote:mama imi spune ca daca imi scade media la purtare ajung boschetar
despre partea cu impacarea si cu datul bine, degeaba, am incercat... ce nu intelegeti ca eu de 4 ani am problemele astea,s-a certat mama cu diriga si cu aproape toti profesorii sa am si eu media la purtare bine, de data asta chiar e serios, mi-au promis vreo 3 profesori inclusiv diriginta :| nu cred ca mai am loc in clasa in care sunt acum, de asta cred ca e mai bine pentru mine sa ma duc la alta scoala unde nu ma cunoaste nimeni si nu isi face impresii false despre mine ...
daca s-au certat ai tai cu profii nu-i bine, mutate ca atfel no sa-ti fie bine...nu se intampla nimic daca iti scade nota la purtare dar iti inchide niste usi, gen politie, armata, etc...

imi afecteaza intrarea la liceu din vara ? adica ma rog daca vreau sa intru la un liceu mai bun,nu unul de mecanica sau agricol ..
Pronosticuri zilnice.Biletul zilei
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

11 Dec 2012, 20:51

N-ai treaba, acolo calculatorul iti decide soarta .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

11 Dec 2012, 20:52

iti afecteaza media generala, adica intrarea la liceu...nu cred ca daca ai 8 la purtare nu te accepta la liceu, nu stiu sistemul de acum...nu e mare lucru nota la purtare nu-ti face griji, sa ai grija doar sa nu ai sub 6
User avatar
high.#
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 30 Nov 2012, 22:54
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 6 times

11 Dec 2012, 20:53

Eu stiam ca daca ai nota nu te accepta la liceu
Image
User avatar
snickers
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1076
Joined: 12 Feb 2010, 13:42
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Moderator ajutator
Nume anterior: MeRRy
Location: New York
Has thanked: 29 times
Been thanked: 148 times

11 Dec 2012, 20:53

Cocostarc wrote:imi afecteaza intrarea la liceu din vara ? adica ma rog daca vreau sa intru la un liceu mai bun,nu unul de mecanica sau agricol ..
Nu,intrarea la liceu consta in media generală de absolvire a claselor V- VIII si rezultatele la evaluarea pe care o vei da la sfarsit de an
Last edited by snickers on 11 Dec 2012, 20:54, edited 1 time in total.
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

11 Dec 2012, 20:54

partea nasoala e ca-ti scade media :)
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
Chimie
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 08 Dec 2012, 12:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nimic.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: -
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

11 Dec 2012, 20:54

Cocostarc wrote:
aNNakin wrote:
Cocostarc wrote: pai conflictele sunt de mult timp, frate mi se scade nota la purtare treb sa plec de la scoala asta,am vrut in clasa a 7-a dar mama nu a vrut si acum tot ma rog de ea, ca m-am saturat, s-a adunat atata ura in 4 ani si numai vreau sa stau la scoala asta, pentru ca toti comenteaza de mine daca eu nu ma inteleg cu vreun profesor, app un semestru nu e asa putin din pacate:(
iti trebuie dosarul de elev de la scoala la care esti acum, aprobare de la scoala la care vrei sa mergi si acordul scolii la care esti acum (cred!)
nu stiu sincer daca te transfera cineva acuma dar incearca, vorbeste acuma cat mai ai timp
Cocostarc wrote:mama imi spune ca daca imi scade media la purtare ajung boschetar
despre partea cu impacarea si cu datul bine, degeaba, am incercat... ce nu intelegeti ca eu de 4 ani am problemele astea,s-a certat mama cu diriga si cu aproape toti profesorii sa am si eu media la purtare bine, de data asta chiar e serios, mi-au promis vreo 3 profesori inclusiv diriginta :| nu cred ca mai am loc in clasa in care sunt acum, de asta cred ca e mai bine pentru mine sa ma duc la alta scoala unde nu ma cunoaste nimeni si nu isi face impresii false despre mine ...
daca s-au certat ai tai cu profii nu-i bine, mutate ca atfel no sa-ti fie bine...nu se intampla nimic daca iti scade nota la purtare dar iti inchide niste usi, gen politie, armata, etc...

imi afecteaza intrarea la liceu din vara ? adica ma rog daca vreau sa intru la un liceu mai bun,nu unul de mecanica sau agricol ..
Mecanica ? Ce ai cu mecanica ?

Eu sunt la Electric am fost la mecanic, ce are prietene profilul asta ?

Vezi ca nota scazuta purtare iti va afecta mult viitorul tau de a alege un liceu bun.
Prima oara cand m-am transferat la alt liceu primul si primul lucru m-a intrebat nota la purtare ;).
ZACK ~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 35
Joined: 10 Dec 2012, 21:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Contact:

11 Dec 2012, 21:29

Mark. xPeria wrote:Da te poti muta, dar nu merita pentru un semestru. Ai indurat atat 4 ani, cum si eu am indurat acelasi lucru ca tine doar ca din partea colegilor, asa sa faci tu. Lasa-i in colo de profesori. Ai rezistat 4 ani, 6 luni daca mai stai nu vine sfarsitul lumii.

Sincer la ce moye ai //

Si eu mi-as bate pola de tine non-stop :| !
Last edited by compaq on 12 Dec 2012, 14:44, edited 2 times in total.
Reason: Paul: Ai primit avertisment pentru atac la persoana!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information