Trucuri cu carti de joc

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

15 Feb 2009, 10:09

Ca in titlu,dar si explicatii.
Ps:in legatura cu postul meu asemanator pus la cos
1.kenz0 , am cautat pe youtube si aia nu dau explicatii
2.toica2 , daca tot m-ai jignit atata, ia posteaza un truc gasit pe google.iti garantez ca nu o sa gasesti (cu tot cu explicati) :)) . Ia sa vedem acum cine este mai fraier dintre noi doi!
RoyalServer 2
toica2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 247
Joined: 31 Jan 2009, 08:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni ! (Permanent)
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 2 luni !
Has thanked: 37 times

15 Feb 2009, 10:29

Loati doua carti sa zicem as... un as de rosu sau unu de negru... tineti asul de negru in spatele celui de rosu perfect si aratati doar cartea de rosu...apoi pogniti din degetele in care tineti cartile si cartea de neagra din spate va aparea in fata si cea de rosu va fi in spate... defapt cartile vor face schimb intre ele... cu degetul din fata trageti cartea de rosu in jos si o aduceti in spate ... exact cum pogniti din degete....
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Folositi un pachet normal de 52 de carti pentru acest numar. Inainte de a incepe aceasta scamatorie, uitati-va repede la ultima carte din pachet. Sa zicem, de exemplu, ca ultima carte este un as de inima neagra. Rasfirati cartile in evantai, apoi cereti unui spectator sa aleaga o carte. Lasati-l sa o scoata din pachet si sa o memoreze. Asezati pachetul cu fata in jos pe masa si cereti spectatorului sa isi aseze cartea aleasa deasupra si sa taie pachetul. Ridicati pachetul si cautati asul de inima neagra care era la inceput la fundul pachetului. Cartea ce se afla imediat in stanga lui va fi cartea pe care spectatorul a ales-o!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aveti nevoie de un pachet de carti de joc. Spuneti-i unui prieten sa aleaga 4 carti de acelasi fel (de exemplu 4 dame). Fara ca acesta sa vada, puneti una dintre dame deasupra cartilor. Spuneti-i prietenului sa puna una dintre cele 3 dame deasupra, una dedesupt si una pe la mijloc, unde vrea el. Luati de deasupra cate carti doriti, dar fara sa le amestecati si adaugati-le dedesupt. Spuneti-i amicului ca cele 3 dame se vor aseza singure una langa alta. Intindeti-le una dupa alta in ordinea initiala si veti observa ca cele 3 dame sunt una langa alta.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trebuie sa iei dintr-un pachet de carti toti cei patru asi si sa ii ascunzi in buzunarul de la spate al pantalonilor. Amesteci cartile in fata "publicului". Spui ca tu poti amesteca pachetul de carti astfel incat toti cei 4 asi sa se aseza unul dupa altul. Duci cartile la spate si puii asii in pachet, deasupra. Dupa acea ceri cuiva sa extraga primele patru carti. Va gasi cei 4 asi!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alegeti oricare 21 de carti de joc si amestecati-le foarte bine. Deschideti-le apoi ca pe un eventai, cu fata spre un prieten si rugati-l sa tina minte o carte.
Amestecati din nou si asezati-le una cate una, la rand, pe trei coloane cu fata in sus. La sfarsit intrebati-l pe acel prieten in care din acele coloane este cartea sa, fara sa v-o arate.
Puneti randul indicat de el intre celelalte 2. Fara a mai amesteca, repetati operatia de 3 ori. Aveti grija ca de fiecare data sa puneti coloana pe casre v-o indica intre celelalte doua.
Apoi, intoarceti cartile cu fata in jos si in incepeti sa numarati . Cea dea 11 carte e cea magica. ( trucul iese sigur)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

I iti ajunge ca mi-e lene sa le dau la toti ..... trucuri cu carti care dureaza 2 secunde + 1 dubluclick pentru a le afla :|
User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

15 Feb 2009, 11:12

toica2 wrote:Loati doua carti sa zicem as... un as de rosu sau unu de negru... tineti asul de negru in spatele celui de rosu perfect si aratati doar cartea de rosu...apoi pogniti din degetele in care tineti cartile si cartea de neagra din spate va aparea in fata si cea de rosu va fi in spate... defapt cartile vor face schimb intre ele... cu degetul din fata trageti cartea de rosu in jos si o aduceti in spate ... exact cum pogniti din degete....
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Folositi un pachet normal de 52 de carti pentru acest numar. Inainte de a incepe aceasta scamatorie, uitati-va repede la ultima carte din pachet. Sa zicem, de exemplu, ca ultima carte este un as de inima neagra. Rasfirati cartile in evantai, apoi cereti unui spectator sa aleaga o carte. Lasati-l sa o scoata din pachet si sa o memoreze. Asezati pachetul cu fata in jos pe masa si cereti spectatorului sa isi aseze cartea aleasa deasupra si sa taie pachetul. Ridicati pachetul si cautati asul de inima neagra care era la inceput la fundul pachetului. Cartea ce se afla imediat in stanga lui va fi cartea pe care spectatorul a ales-o!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aveti nevoie de un pachet de carti de joc. Spuneti-i unui prieten sa aleaga 4 carti de acelasi fel (de exemplu 4 dame). Fara ca acesta sa vada, puneti una dintre dame deasupra cartilor. Spuneti-i prietenului sa puna una dintre cele 3 dame deasupra, una dedesupt si una pe la mijloc, unde vrea el. Luati de deasupra cate carti doriti, dar fara sa le amestecati si adaugati-le dedesupt. Spuneti-i amicului ca cele 3 dame se vor aseza singure una langa alta. Intindeti-le una dupa alta in ordinea initiala si veti observa ca cele 3 dame sunt una langa alta.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trebuie sa iei dintr-un pachet de carti toti cei patru asi si sa ii ascunzi in buzunarul de la spate al pantalonilor. Amesteci cartile in fata "publicului". Spui ca tu poti amesteca pachetul de carti astfel incat toti cei 4 asi sa se aseza unul dupa altul. Duci cartile la spate si puii asii in pachet, deasupra. Dupa acea ceri cuiva sa extraga primele patru carti. Va gasi cei 4 asi!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alegeti oricare 21 de carti de joc si amestecati-le foarte bine. Deschideti-le apoi ca pe un eventai, cu fata spre un prieten si rugati-l sa tina minte o carte.
Amestecati din nou si asezati-le una cate una, la rand, pe trei coloane cu fata in sus. La sfarsit intrebati-l pe acel prieten in care din acele coloane este cartea sa, fara sa v-o arate.
Puneti randul indicat de el intre celelalte 2. Fara a mai amesteca, repetati operatia de 3 ori. Aveti grija ca de fiecare data sa puneti coloana pe casre v-o indica intre celelalte doua.
Apoi, intoarceti cartile cu fata in jos si in incepeti sa numarati . Cea dea 11 carte e cea magica. ( trucul iese sigur)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

I iti ajunge ca mi-e lene sa le dau la toti ..... trucuri cu carti care dureaza 2 secunde + 1 dubluclick pentru a le afla :|
Da-mi si mie url la trucurile astea te roog
toica2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 247
Joined: 31 Jan 2009, 08:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni ! (Permanent)
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 2 luni !
Has thanked: 37 times

15 Feb 2009, 12:25

ia zi ma alien care e mai fraer dintre noi eu sau tu ??
User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

15 Feb 2009, 12:45

toica2 wrote:ia zi ma alien care e mai fraer dintre noi eu sau tu ??
da url de la trucurile alea pe care le-ai postat
ps: daca le-ai gasit pe youtube, tu esti mai fraier, fiindca ti-am spus sa-mi gasesti pe google :P
ps2: nu am inteles primul truc :|
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

15 Feb 2009, 12:50

Code: Select all

se folosesc toate cartile mai putin jokeri si cartile de romb

se intorc toate cartile cu varful in sus (cele de romb problema e ca nu poti stii care e varful..ca au 2)

ii spui persoanei sa aleaga o carte si apoi sa o puna la loc .Iar tu in acel timp intorci repede pachetul invers astfel incat varfurile sa vina in jos, astfel respectivul va pune cartea avand varful in sus(in cazul in care respectivul intoarce cartea mai intorci si tu o data pachetul)

la sfarsit amesteci pachetul de 1 mie ori sau cat e necesar sal convingi ca e amestecaaat bine bine de tot..eventual il dai si lui sal amestece

iar la sfarsit tu poti ghici ce carte a ales el....singura carte cu varful in sus

ar trebui sa iasa cam asa: el sa aleaga o carte si sa o puna la loc...apoi sa amesteci bine bine astfel incat tu sa nu ai cum sa stii ce carte a pus el acolo
si brusc tu sa ghicesti
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

15 Feb 2009, 13:48

Soimul wrote:

Code: Select all

se folosesc toate cartile mai putin jokeri si cartile de romb

se intorc toate cartile cu varful in sus (cele de romb problema e ca nu poti stii care e varful..ca au 2)

ii spui persoanei sa aleaga o carte si apoi sa o puna la loc .Iar tu in acel timp intorci repede pachetul invers astfel incat varfurile sa vina in jos, astfel respectivul va pune cartea avand varful in sus(in cazul in care respectivul intoarce cartea mai intorci si tu o data pachetul)

la sfarsit amesteci pachetul de 1 mie ori sau cat e necesar sal convingi ca e amestecaaat bine bine de tot..eventual il dai si lui sal amestece

iar la sfarsit tu poti ghici ce carte a ales el....singura carte cu varful in sus

ar trebui sa iasa cam asa: el sa aleaga o carte si sa o puna la loc...apoi sa amesteci bine bine astfel incat tu sa nu ai cum sa stii ce carte a pus el acolo
si brusc tu sa ghicesti
o stiu :P
toica2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 247
Joined: 31 Jan 2009, 08:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni ! (Permanent)
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 2 luni !
Has thanked: 37 times

15 Feb 2009, 20:54

ma scutesti x( eu NU MA MAI BAG IN TOPICU ASTA x( DOAMNEEEEEEE CE OMM x( BAAAA CAUTA PE MAGICLAND CA GASESTI ORICE DAR ... TU VREI SA TI SE ADUCA PE TAVA AI NOROC CA AM 2 WARNURI CA ALTFEL ITI ZICEAO EU TIE ;)
User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

16 Feb 2009, 10:24

toica2 wrote:ma scutesti x( eu NU MA MAI BAG IN TOPICU ASTA x( DOAMNEEEEEEE CE OMM x( BAAAA CAUTA PE MAGICLAND CA GASESTI ORICE DAR ... TU VREI SA TI SE ADUCA PE TAVA AI NOROC CA AM 2 WARNURI CA ALTFEL ITI ZICEAO EU TIE ;)
1.trucurile pe care le-ai postat le-am gasit si eu pe google si nu inteleg nimic din ele
2.magicland este un site pentru copii :))
3.si mie imi vine sa te injur, dar ma abtin
compaq
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2598
Joined: 01 Dec 2008, 15:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Fost manager
Fost Scripter eXtreamCS
Has thanked: 15 times
Been thanked: 152 times

16 Feb 2009, 18:47

Code: Select all

Iei un pachet de carti, nu de poker, din alea care se gasesc in ungaria/romania si ii spui sa aleaga o carte la prietenul tau. Iti da cartea in mana, si tu o pui sub tine (trebuie sa stai pe scaun).
Le amesteci, iei cartea de sub tine, si o pui ultima, sub pachet. Tu ii arati prima carte, si el o sa zica ca nu e aceea, mai iei o carte si il intrebi daca e aceea. O sa zica tot nu. Ii zici sa puna mainile pe masa, si pui prima carte din pachet. Iei ultima carte din pachet, pe ascunse, sa nu isi dea seama (nu pui pachetul la spate, sau ceva) si i-o pui in cealalta mana. Sufli peste ea, si ii apare cartea care a ales-o la inceput.
User avatar
Alien Runner
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 549
Joined: 17 Apr 2008, 13:27
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

16 Feb 2009, 19:12

compaq_extream wrote:

Code: Select all

Iei un pachet de carti, nu de poker, din alea care se gasesc in ungaria/romania si ii spui sa aleaga o carte la prietenul tau. Iti da cartea in mana, si tu o pui sub tine (trebuie sa stai pe scaun).
Le amesteci, iei cartea de sub tine, si o pui ultima, sub pachet. Tu ii arati prima carte, si el o sa zica ca nu e aceea, mai iei o carte si il intrebi daca e aceea. O sa zica tot nu. Ii zici sa puna mainile pe masa, si pui prima carte din pachet. Iei ultima carte din pachet, pe ascunse, sa nu isi dea seama (nu pui pachetul la spate, sau ceva) si i-o pui in cealalta mana. Sufli peste ea, si ii apare cartea care a ales-o la inceput.
o stiu ...... :P
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 427 guests