Pareri : Furien + War3FT

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1682
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

09 Jun 2014, 10:02

1. In caz ca ai furien cu modele de jucatori , o sa trebuiasca scoase , altfel bug la chameleon
2. Bug la viteza si gravitatie la furien ( trebuie modificat war3ft -> undead , socks , boots , daca esti furien sa nu functioneze )
3. Bug cum a zis Mzu la invizibilitate ( daca folosesti furien lui aragon nu o sa fie problema , daca folosesti alt furien trebuie modificat in war3ft -> human invisibility , cloak , sa nu functioneze daca esti furien )
4. Plugin separat de respawn ( nu csdm si cu block corpse ) care o sa mearga bine ( obiectivele raman deci se termina runda deci castiga cineva si la o adica se schimb echipele ) , totusi daca zici ca furienii campeaza nu e o problema oricum iau respawn oamenii si ii fac varza + un eventual spawn protection 5 secunde sau ceva gen
5. Arme CSO depinde ce arme doar sa fie scriptate bine , daca gasesti un plugin de arme facut de aragon ar fi si mai bine
6. Scoasa restrictia de viteza maxima din war3ft ( nu te lasa mai mult de 600 de unitati )

Fa astea ce ti-am zis aici si 90% e fixat , ce or sa mai fie daca or sa mai fie ceva buguri or sa fie minore , cele mai mari sunt astea de mai sus
RoyalServer
User avatar
Snow.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 243
Joined: 18 Mar 2014, 21:59
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 58 times
Been thanked: 24 times

09 Jun 2014, 10:35

ONEMDX wrote:1. In caz ca ai furien cu modele de jucatori , o sa trebuiasca scoase , altfel bug la chameleon
2. Bug la viteza si gravitatie la furien ( trebuie modificat war3ft -> undead , socks , boots , daca esti furien sa nu functioneze )
3. Bug cum a zis Mzu la invizibilitate ( daca folosesti furien lui aragon nu o sa fie problema , daca folosesti alt furien trebuie modificat in war3ft -> human invisibility , cloak , sa nu functioneze daca esti furien )
4. Plugin separat de respawn ( nu csdm si cu block corpse ) care o sa mearga bine ( obiectivele raman deci se termina runda deci castiga cineva si la o adica se schimb echipele ) , totusi daca zici ca furienii campeaza nu e o problema oricum iau respawn oamenii si ii fac varza + un eventual spawn protection 5 secunde sau ceva gen
5. Arme CSO depinde ce arme doar sa fie scriptate bine , daca gasesti un plugin de arme facut de aragon ar fi si mai bine
6. Scoasa restrictia de viteza maxima din war3ft ( nu te lasa mai mult de 600 de unitati )

Fa astea ce ti-am zis aici si 90% e fixat , ce or sa mai fie daca or sa mai fie ceva buguri or sa fie minore , cele mai mari sunt astea de mai sus
Deja am fixat toate probleme,eu inca incerc sa fac rost de host...
Ion Creanga - Romania Juna, 1869 wrote:Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jurul meu, prind curaj !
Image
sKl*Cyber
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 09 Jun 2014, 10:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jun 2014, 10:55

Interesant,as juca pe un astfel de server :D>-
User avatar
Snow.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 243
Joined: 18 Mar 2014, 21:59
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 58 times
Been thanked: 24 times

09 Jun 2014, 15:16

Puteti sterge. Multumesc pentru pareri.
Ion Creanga - Romania Juna, 1869 wrote:Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jurul meu, prind curaj !
Image
sKl*Cyber
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 09 Jun 2014, 10:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jun 2014, 18:17

SERVER ONLINE ! PM PENTRU IP
sKl*Cyber
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 09 Jun 2014, 10:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jun 2014, 18:56

Mai asteptam pareri,cine are un sv_downloadurl pentru server pm me
sKl*Cyber
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 09 Jun 2014, 10:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Jun 2014, 15:12

SERVER ON # NIGHT.ECILA.RO # SUNTEM IN CAUTARE DE SV_DWDURL MAI BUN
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 210 guests