Unde a ajuns grafica din zilele noastre ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jun 2008, 01:36

Azi am dat peste acest trailer :[/u]

http://www.gametrailers.com/player/31751.html?type (MotorStorm Pacific Rift doar PS3)

Mi se pare ca daca jocul va fi asa va fi una din cele mai tari de pana acum.
Dar sa discutam despre grafica. Crysis si alte ne au uimit cu grafica lor extrem de realista dar daca jocurile vor fi la nivelul ca si in trailerul de sus cum mai vom desparti realitatea de virtual in unele jocuri ?

Iar MSG 4 : Guns of Patriots (PS3) ne spune cat de penal este csul.

1. Close Combat : http://www.gametrailers.com/player/35159.html?type=
2. Review : http://www.gametrailers.com/player/35050.html
RoyalServer 2
User avatar
easy*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 280
Joined: 17 Aug 2007, 12:11
Detinator Steam: Da
CS Status: aFk
Reputatie: Fost moderator
Location: Mangalia
Been thanked: 1 time
Contact:

16 Jun 2008, 13:05

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Jun 2008, 13:29

easy* wrote:Foarte tare :)

http://youtube.com/watch?v=OfT4A5fql_0
Eu am zis doar jocuri care exista. Jocul din videoul ala nu exista cum e in video. Counter-Strike Online e un mod la half-life 1 doar ca platesti pe timpul jucat si rank dar e tot cs 1.6,cz mai complex si va fi lansat doar in korea. Sa nu uitam ca este cel mai ***** fps tactic. Trebuie sa fii foarte dependent ca sa iti dai seama ca joci un joc tactic si trebuie sa joci in echipa ca sa castigi. Nu ai nici un obiectiv clar in joc pentru care sa joci, doar pentru fraguri.
Sa nu luam in considerare si problema cea mai mare a jocului : Joci online dar joci cu boti...
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

16 Jun 2008, 16:31

:o :o mda...deci....mda :| deci aia grafica :| uitati-va cate detalii doar pe jos :| prea tare :|
User avatar
EmanueL
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 12 Mar 2008, 18:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu copia pe nimeni, fii unic !
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Logitech
Location: Bistrita
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

16 Jun 2008, 18:19

Pai daca in anul 2008 este aceasta grafica ... in 2100 ??(un exemplu)
In 2100 ce grafica ?:|
  • Unul dintre veteranii acestui forum !
rkostrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 288
Joined: 03 Jun 2008, 12:08
Detinator Steam: Nu

16 Jun 2008, 20:40

este prea smecher cum a zis si Logitech oare cum va fi :-" 8->
User avatar
mitranalagrasu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 339
Joined: 10 Sep 2007, 22:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma Joc Cu MiTra CS !
Detinator server CS: joc Mario Online
SteamID: matzi001
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (31 feb)
Location: Bucuresti
Has thanked: 33 times
Been thanked: 117 times
Contact:

16 Jun 2008, 22:09

Exista Pe PC ? (Nu Prea Cred ;)) )

Cand fac jocurile astia sa inventeze si iei un PC performant nu conteaza banii dar sa mearga jocurile gend GTA 4 :D

p.s: Poate lumea nu are PS3 sau 2
citeste regulamentul!
andutzu9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 166
Joined: 06 Apr 2008, 14:15
Detinator Steam: Nu

16 Jun 2008, 22:43

in cativa ani nu prea cred ca o sa avem jocuri care sa nu fie 99% realistice
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Jun 2008, 01:06

mitranalagrasu wrote:Exista Pe PC ? (Nu Prea Cred ;)) )

Cand fac jocurile astia sa inventeze si iei un PC performant nu conteaza banii dar sa mearga jocurile gen GTA 4 :D

p.s: Poate lumea nu are PS3 sau 2

Trebuie sa fii **** mintal sa iti iei un pc pentru jocuri. Calculatoarele NU sunt pentru jocuri si niciodata nu vor fi. Un PS3 are 3 processoare care fiecare functioneaza la 3.2 Ghz. (Cell Broadband Engine). Un calculator de obicei are un processor cu 2 core uri fiecare la maximum 3 Ghz (starting from 6000 ron) Exista calculatoare care sunt in stare sa ruleze jocurile astea dar nu exista cunostintele necesare pentru a crea un engine pentru joc care sa poata sa ruleze pe un calculator asa ca e abandonat pcul. E mult mai bine sa iti iei un PS3 sau un Xbox360 la 2000ron decat un pc cand e vorba de jocuri. E mult mai fun si mai ieftin. O consola poate sa ruleze orice joc pe un ecran lcd de 120cm fara probleme. Cel mai performant calculator din romania nu cred ca poate mai mult de 50 fps la rezolutia aia.

Poti sa iti vinzi calculatorul tau performant s i-ati un PS3 sau un Xbox360 la doar 1300-1900 ron iar din banii ramasi iti poti lua un calculator cu care sa iti mearga messengerul,cs 1.6 fara probleme.
User avatar
mitranalagrasu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 339
Joined: 10 Sep 2007, 22:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma Joc Cu MiTra CS !
Detinator server CS: joc Mario Online
SteamID: matzi001
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (31 feb)
Location: Bucuresti
Has thanked: 33 times
Been thanked: 117 times
Contact:

17 Jun 2008, 07:28

Acum depinde IsTI37 cei care nu au posibilitati :| de exemplu eu am si PS3 si PC da ma referam la unii oameni care au doar PC mai varza si nu ii permite bugetu sa isi cumpere un PS3 ! Sper ca peste cativa ani sa apara ;)
citeste regulamentul!
User avatar
cipri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 25 May 2008, 11:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost programator eXtreamCS
Has thanked: 12 times
Been thanked: 65 times

18 Jun 2008, 05:33

:x e si normal sa evolueze grafica si odata cu ea consolele si PC'urile
User avatar
tupac_apocalypse
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 18 May 2008, 11:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu sunt de parere ca are vreo importanta
Location: Ploiesti, Prahova

18 Jun 2008, 18:13

IsTI37 wrote:Trebuie sa fii **** mintal sa iti iei un pc pentru jocuri. Calculatoarele NU sunt pentru jocuri si niciodata nu vor fi. Un PS3 are 3 processoare care fiecare functioneaza la 3.2 Ghz. (Cell Broadband Engine). Un calculator de obicei are un processor cu 2 core uri fiecare la maximum 3 Ghz (starting from 6000 ron) Exista calculatoare care sunt in stare sa ruleze jocurile astea dar nu exista cunostintele necesare pentru a crea un engine pentru joc care sa poata sa ruleze pe un calculator asa ca e abandonat pcul. E mult mai bine sa iti iei un PS3 sau un Xbox360 la 2000ron decat un pc cand e vorba de jocuri. E mult mai fun si mai ieftin. O consola poate sa ruleze orice joc pe un ecran lcd de 120cm fara probleme. Cel mai performant calculator din romania nu cred ca poate mai mult de 50 fps la rezolutia aia.

Poti sa iti vinzi calculatorul tau performant s i-ati un PS3 sau un Xbox360 la doar 1300-1900 ron iar din banii ramasi iti poti lua un calculator cu care sa iti mearga messengerul,cs 1.6 fara probleme.
asa ca fapt divers:
1.
Trebuie sa fii **** mintal sa iti iei un pc pentru jocuri. Calculatoarele NU sunt pentru jocuri si niciodata nu vor fi.
N-ai idee cata lume are calculator de ultima generatie. Crede-ma ca am vazut de prea am vazut.
2.
Un calculator de obicei are un processor cu 2 core uri fiecare la maximum 3 Ghz (starting from 6000 ron)
Ca fapt divers: cred ca ai vrut sa zici 600 RON in niciuin caz 6000!!! cu 6000 RON eu iti aduc un calculator complet de zici ca-i racheta (ma refer la performante).
3.
Exista calculatoare care sunt in stare sa ruleze jocurile astea dar nu exista cunostintele necesare pentru a crea un engine pentru joc care sa poata sa ruleze pe un calculator asa ca e abandonat pcul.
De fapt este abandonat din cauza faptului ca pe PC se pirateaza mult mai ushor jocurile decat pe PS X (1, 2, 3, 4) sau XBox360
4.
O consola poate sa ruleze orice joc pe un ecran lcd de 120cm fara probleme.
Ash vrea sa te vad si pe tine cum te joci Splinter Cell Double Agent sau Splinter Cell Conviction sau Assassin's Creed sau orice alt joc mai performant pe PS1 STANDARD!!! Barem specifica ce fel de sonsola ca nu merge orice urjuma de acum nu stiu cati ani. Sau un xbox de prin primele modele.
5.
Cel mai performant calculator din romania nu cred ca poate mai mult de 50 fps la rezolutia aia.
Poate de de prea poate, dar din pacate tu vorbesti in totala necunostinta de cauza. Am avut ocazia sa pun mana pe o opera de arta acum vreun an - un an si ceva la fratimiu la munca :p. Avea ceva de genu': 8 GB RAM, Procesor 10 - 20 GHz, Statie grafica 2-3 GB, HDD nu mai tin minte (daca esti ca mine, atunci pana nu o sa vezi nu o sa crezi. Am pus asa la procesor si la "placa vidoe" pentru k nu mai tin minte). Surprinzator este faptul ca ulterior am descoperit aceste specimene de calculatoare, la oameni in casa .... Deci nu mai fii asa sigur ca nu se investeste in calculatoare. Baga romanashii nostrii de nici n-ai u idee. Zici ca maine vine apocalipsa si ei n-au apucat sa joace ultima versiune de Zuma sau Solitaire 2 ;))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information