De unde atat agramatism?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
amaru
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 674
Joined: 02 Aug 2010, 13:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: cs.ugaming.net
Has thanked: 28 times
Been thanked: 22 times
Contact:

03 Mar 2012, 10:21

Ma uit cateodata pe forumul asta si ma intreb daca unii useri au mers vreodata la scoala. Si mai penibil e ca am intrat pe un forum si proprietarul nu stia cum se scrie un verb la plural ("lasa-ti"). De unde naiba atat agramatism pe forumul asta !? Nu am nimic personal cu nimeni, dar parca unii dau de forumul asta de la coada vacii. Oare chiar asa e?


Fara flame va rog :)
Oamenii care au aspirații mărunte, continuă să trăiască viețile unor oameni mărunți.
CompTIA A+ certified
EUCIP certified.
RoyalServer
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

03 Mar 2012, 10:27

Retelele de socializare si aplicatiile de tip chat sunt marea problema dupa parerea mea. Nici eu nu sunt "AS" dar...
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

03 Mar 2012, 10:30

Nu degeaba se spune ca suntem analfabeții Europei.Ma gândesc la cei care scriu asa,cum fac oare sa reziste la scoală?(după mine par prea reduși mintal sa nu știe sa pună o cratima într-un cuvânt etc....)
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

03 Mar 2012, 10:45

Eu la fiecare ora de Lb. Romana pe care o am la scoala, 15-20 de minute rad efectiv. Inaintea studierii unei noi nuvele, poezii suntem pusi sa citim asa frumos pe rand sa ne facem o idee despre ce si cum... jumatate dintre coleguti mei dragi inca mai citesc pe silabe si incurca cuvintele intre ele, e ok. Am ajuns la concluzia ca mess-ul si lipsa de interes ne-au facut asa. Preferam sa ne prostim sau ma rog, dupa unii, sa fim cool punand 1,2,3 litere-n plus pe langa un cuvant (sh, tz, etc.).

Jumatate dintre aceste persoane, in ziua de azi nu mai sunt in stare sa-si argumenteze nici macar propria opinie in legatura cu ceva. Ne vom trezi peste cativa zeci de ani cu un presedinte care cel mai probabil in campania electorala, pentru a-si castiga voturi va folosi un slogan, unul care sa aduca incredere. Ei bine, din punctul meu de vedere probabil va arata cam asa: "Tzine minte si eu am fost k tine ( doua puncte x )!"
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

03 Mar 2012, 11:03

Si eu mai gresesc uneori, dar in 95% din cazuri ma grabesc :))

In clasa mea sunt cateva persoane care au probleme in pronuntie sau/si scriere. Uneori stau si ma intreb cum au ajuns in clasa a 11-a, ca sa numai zic profil mate-info .. Dar realizezi mai apoi ca daca ai bani, te descurci.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

03 Mar 2012, 11:19

Daniel M. wrote:Eu la fiecare ora de Lb. Romana pe care o am la scoala, 15-20 de minute rad efectiv. Inaintea studierii unei noi nuvele, poezii suntem pusi sa citim asa frumos pe rand sa ne facem o idee despre ce si cum... jumatate dintre coleguti mei dragi inca mai citesc pe silabe si incurca cuvintele intre ele, e ok. Am ajuns la concluzia ca mess-ul si lipsa de interes ne-au facut asa. Preferam sa ne prostim sau ma rog, dupa unii, sa fim cool punand 1,2,3 litere-n plus pe langa un cuvant (sh, t, etc.).

Jumatate dintre aceste persoane, in ziua de azi nu mai sunt in stare sa-si argumenteze nici macar propria opinie in legatura cu ceva. Ne vom trezi peste cativa zeci de ani cu un presedinte care cel mai probabil in campania electorala, pentru a-si castiga voturi va folosi un slogan, unul care sa aduca incredere. Ei bine, din punctul meu de vedere probabil va arata cam asa: "Tzine minte si eu am fost k tine ( doua puncte x )!"
Apreciez, la fel mi se intampla si mie.

O sa ajungem o tara de anagramati :| !
amaru
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 674
Joined: 02 Aug 2010, 13:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: cs.ugaming.net
Has thanked: 28 times
Been thanked: 22 times
Contact:

03 Mar 2012, 11:32

Confuzius wrote: Apreciez, la fel mi se intampla si mie.

O sa ajungem o tara de anagramati :| !
Asa e :)
ANAGRAMÁ, anagramez, vb. I. Tranz. A schimba ordinea literelor unui cuvânt pentru a obține alt cuvânt; a transcrie sub formă de anagramă; a anagramatiza. – Din anagramă.
Oamenii care au aspirații mărunte, continuă să trăiască viețile unor oameni mărunți.
CompTIA A+ certified
EUCIP certified.
User avatar
bZk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Jan 2012, 12:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: dai cu bere dai cu vinu
Reputatie: Ban 3 luni!
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 12 times
Contact:

03 Mar 2012, 11:36

credeti ca ei se obosesc sa citeasca mesajul vostru ?pentru ei conteaza doar comunitatea lor :-j
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

03 Mar 2012, 11:51

ei sunt in lumea lor ... cei care au sub 15 ani inca sunt copii trebuie sa se distreze , sa faca forumuri , sa fie smecheri , sa posteze cuvinte gen sh,tz,caractere ciudate etc. Cand a inceput toata febra asta cu n1ckn4m3ur1l3 toti le foloseau chiar incepusem sa cred ca asta e noua moda (eram tanar pe atunci) dar cu timpul te maturizezi si nu mai ai chef de toate prostiile astea. Pe cand problemele gramaticale sunt rezultatul formei de invatamant si al educatiei primite.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

03 Mar 2012, 12:23

Si cica noi suntem o generatie naspa, ia sa vedem ce se alege de astia de vni dupa noi :)).

Btw, am si eu fosti colegi de liceu care nu erau in stare sa citeasca un cuvant fara a-l silabisi, dar n-au trecut de bac sau sunt la niste facultati vai de ele :).
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Catalin.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 28 Apr 2010, 19:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Reteaua eXtreamCS
Detinator server CS: Nu.
SteamID: catalinspinuuu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Bucuresti.
Has thanked: 2 times
Been thanked: 39 times
Contact:

03 Mar 2012, 12:35

Sunt unii imbracati in haine de mii de euro , si cand deschid gura , pe langa faptul ca miros , mai si scot balarii pe gura. Va dati seama ... Bine acum , sa fim realisti , sunt situatii in care oamenii duc lipsa , si duc un trai mai mult decat modest , decent si urmasii lor la camp isi fac veacu nu la scoala.. Of , grea viata asta.. cand ma gandesc la altii.. :(
Reteaua eXtream - Totul despre eXtream!
Calitate superioara la preturi avantajoase - eXtream Hosting.
Magazin virtual cu plati prin SMS - eXtream Shop.
eXtream Portal - Portalul eXtream.
eXtream Fun - eXtream Fun.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Petal [Bot] and 357 guests