De unde bagati carburant?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

13 Oct 2017, 22:17

snd wrote:am auzit recent ca cea mai buna ar fi de la lukoil
De la mine din scoala la motoare majoritatea de la lukoil..
Image
RoyalServer 2
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

13 Oct 2017, 22:46

MOL
Daca n-am in apropiere, bag la OMV, desi nu-mi convine ca mai fura din cand in cand pompa.
User avatar
MdFk. =]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 624
Joined: 06 Sep 2014, 17:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

14 Oct 2017, 01:21

Vlad wrote:MOL
Daca n-am in apropiere, bag la OMV, desi nu-mi convine ca mai fura din cand in cand pompa.
La ce te referi?
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

14 Oct 2017, 11:08

Eram cu un prieten la OMV si m-am oprit putin din alimentare, pusesem deja de vreo 50 de lei dar am facut o pauza sa vorbim ceva si tineam pompa in mana (fara sa apas pe nimic) iar suma crestea, chiar daca nu curgea motorina. Cat am stat si am vorbit s-a facut mai bine de un leu. Stiu ca nu e mare avere, dar e aiurea.
User avatar
MdFk. =]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 624
Joined: 06 Sep 2014, 17:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

14 Oct 2017, 15:09

1 leu de la tine,unu de la mine,unu de la ala.. se aduna
RyanAirr
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 01 Feb 2015, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: /
Fond eXtream: 0

14 Oct 2017, 18:45

Petrom de obicei, daca nu OMV (e acelasi carburant), iar daca nu gasesc una din cele doua -> MOL

Evit Lukoil, Rompetrol.
User avatar
MdFk. =]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 624
Joined: 06 Sep 2014, 17:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

14 Oct 2017, 20:53

Loveru` wrote:Doar din mol, de la lukoil dupa ce am facut un plin mi-am terminat filtru de motorina schimbat de 2 saptamani :troll
Nu are cum..
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

14 Oct 2017, 22:19

Mol si benzina si gpl, iar gpl din cand in cand de la Lukoil
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
MdFk. =]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 624
Joined: 06 Sep 2014, 17:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

15 Oct 2017, 00:58

Loveru` wrote:
MdFk. wrote:
Loveru` wrote:Doar din mol, de la lukoil dupa ce am facut un plin mi-am terminat filtru de motorina schimbat de 2 saptamani :troll
Nu are cum..
Ba da, am plecat la bistrita cu cineva acum vreo 10 zile, am facut plinu de la lukoil, filtru de motorina era schimbat cu vreo 5-7 zile inainte sa fac plinu asta, si cu 20 km inainte sa ajung in bistrita abia ma taraiam cu 50km/h intra 5 ca era terminat filtru de motorina. Am aruncat vreo 15 litri de motorina, asa arata filtru de motorina de zici ca era de vreo 50 de ani neschimbat. Nu recomand lukoil .
nu stiu .. ce sa fi avut motorina aia in ea.. gunoaie cacalau?
eu am facut schimbul de la ulei si am schimbat filtrele acum o saptamana , eu le schimb la 10.000 km ca eu merg tare("coxat") cu ea si nu avea cine stie ce filtrul, ba ca nu era nici de schimbat, era bun, dar tot l-am schimbat..

doar ca de filtru de aer m-am speriat era negru din cap pana in picioare dar au spus cei de la reprezentanta ca sa nu ma sperii ca e normal.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

15 Oct 2017, 02:38

Se mai intampla sa fie atat de idioti incat sa puna apa cu carburant amestecata pana le vine cisterna, nu e imposibil ce zice.

Daca te duci si te iei de ei, spun ca masina ta e de vina. Trebuie bani si avocati care sa-ti faci dreptate, angajatii te trimit la seful de statie, seful de statie te trimite la cel mai apropiat oras mare intr-un anumit sediu etc, stai o gramada pe drumuri si tot mai bine o faci pe banii tai chiar daca stii ce ai patit...
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7747
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

15 Oct 2017, 04:12

Loveru` wrote:
MdFk. wrote:
Loveru` wrote:Doar din mol, de la lukoil dupa ce am facut un plin mi-am terminat filtru de motorina schimbat de 2 saptamani :troll
Nu are cum..
Ba da, am plecat la bistrita cu cineva acum vreo 10 zile, am facut plinu de la lukoil, filtru de motorina era schimbat cu vreo 5-7 zile inainte sa fac plinu asta, si cu 20 km inainte sa ajung in bistrita abia ma taraiam cu 50km/h intra 5 ca era terminat filtru de motorina. Am aruncat vreo 15 litri de motorina, asa arata filtru de motorina de zici ca era de vreo 50 de ani neschimbat. Nu recomand lukoil .
In a 5-a la 50 km/h? Cum dracu poti merge asa subturat cu o masina diesel :') :') :').
situationgang
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 176
Joined: 07 Sep 2016, 15:14
Detinator Steam: Da
CS Status: marja de eroare mica
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2017, 11:37

Mitzocul wrote:
Loveru` wrote:
MdFk. wrote:
Nu are cum..
Ba da, am plecat la bistrita cu cineva acum vreo 10 zile, am facut plinu de la lukoil, filtru de motorina era schimbat cu vreo 5-7 zile inainte sa fac plinu asta, si cu 20 km inainte sa ajung in bistrita abia ma taraiam cu 50km/h intra 5 ca era terminat filtru de motorina. Am aruncat vreo 15 litri de motorina, asa arata filtru de motorina de zici ca era de vreo 50 de ani neschimbat. Nu recomand lukoil .
In a 5-a la 50 km/h? Cum dracu poti merge asa subturat cu o masina diesel :') :') :').
asta nici permis nu cred ca are
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: aSh, Bing [Bot], Semrush [Bot] and 385 guests