Unde sunt cei mari?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

08 Sep 2012, 09:42

Pai, s-a cam saturat lumea de cstrike 1.6. Parerea mea!
RoyalServer 2
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

08 Sep 2012, 10:03

Trance99 wrote:Cred ca si redirectele astea si-au spus cuvantul. Nu mai e nicio placere sa joci cu straini si cu codati. Pe de alta parte regret ca am fost primul care a "descoperit" vps-urile ieftine de la straini pe care puteai tine sute de redirecte aprinse (primele redirecte fake facute de vld). Dar, daca nu eram eu era altul :))

Am urmarit o comunitate din strainatate. Le ei serverele sunt deschise de administratori dupa consultarea cu ceilalti membrii si la plata participa mai multi. Au inchiriate propriile dedicate. Si au 20-30 de servere dupa cativa ani buni. La noi erau comunitati care aveau peste 100 dupa 2-3 ani.
Se merita oricand sa deschizi o comunitate, iti faci noi prietenii, cunosti persoane noi,vorbiti pe chat, e misto:)
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

08 Sep 2012, 10:08

De ce gaming mai nou inseamna cs 1.6?Nu sunt decat 1-2 comunitati de gaming restul sunt forumuri de cs1.6 .
O comunitate de gaming ar trebui sa acopere toate,sau macar 5-10 jocuri nu doar cs1.6 sa se numeasca comunitate de gaming.
Si au scazut din cauza ca se deschid zilnic zeci de forumuri si sute de servere care stau goale si impiedica lumea sa ajunga la cei mari.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

08 Sep 2012, 10:14

SUNDER wrote:eXtreamCS are orice , de la cs pana la intrebari [ ce fac daca mi-am spart capul ? ]
Are " orice " mai putin servere bine populate si cineva care sa aiba grija de ele :) .
Ar putea foarte bine sa nu ti-l hostat degeaba si sa-l fa cun mod mai atractiv, cu un addons bun, sa se dea admine fara bani la inceput si ar fi full ..
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

08 Sep 2012, 15:25

Dupa parerea mea comunitatile din Romania au ajuns foarte rau. Foarte multe apar peste noapte si dupa dispar dupa 2-3 luni pe motiv ca nu au resursele necesare pentru a le face cunoscute..eu zic ca maxim 3 sau 4 din comunitatile mai mari si bune ar trebui sa ramana restu' pa :-h.
User avatar
david17sm
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1051
Joined: 03 Jul 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Satu Mare
Has thanked: 32 times
Been thanked: 136 times
Contact:

08 Sep 2012, 16:14

S-a saturat lumea de cs 1.6? NU, sunt prea multe servere si playeri "se pierd" in drop-uri, redirecte, xredirect, s.a.m.d, cine nu vrea un server 32/32?

Administratorii nu au stiut sa administreze pana la capat aceste comunitati? Unii stiu, altii si daca stiu nu au $$ si au concurenta cu alte sute de forumuri de "gaming = cs16"

E prea mare dorinta copiilor de a avea propriul server si propria comunitate? DA! oricine vrea sa fie "barosan" e multumit cand isi cumpara domeniu .ro + server + ce mai vor, pierd lejer 100 lei (din buzunarul parintilor logic) si peste 1 luna la expirarea webhostului = down.


Ce mi-as dori de la o comunitate ?
mezzzu wrote: Simplu , originalitate .
Care este parerea voastra? Prea mult plagiat, un control U la index si e si al tau (chiar daca creatorul a stat ore, sa il ai si tu, asta conteaza) ce are si ala pe server, vreau si eu! s.a.m.d

mezzzu wrote:Romanu' nu inventeaza , romanu' fura ! ( Asta vad peste tot , nu doar pe internet)
+ au un comportament si un limbaj exceptional, injura si pleaca/iese, "smecherie" cuvantul lor de baza.

Ce v-ati dori de la o comunitate de gaming? Depinde la ce te referi tu la cuvantul "gaming" , gaming = jocuri, o comunitate de gaming romaneasca e asa: un server de CS (cel putin) si/ sau unul de SA:MP.
Exista comunitati dedicata gaming-ului iar altele in mare parte.. , Linkmania,uitatati-va la categoria Play Online si Jocuri, ComputerGames (si cred ca mai sunt, astea 2 le stiu eu)
Eu unul mi-as dori fair-play pe server/ele lor si originalitate

Code: Select all

Sunt multe servere bune in Romania , insa nu sunt in top pe gametracker 
Sunt, dar sunt "pline" aia e atractia principala a oricarui jucator.

Eu unul joc pe server straine (Rusia, China, s.a.m.d) au harti mai interesante decat cele clasice si jcuate in RO, e mult mai placut, toti vorbesc la microfon (chiar daca nu stiu eu ce zic dar se distreaza si vorbesc peste 4-6 sau mai multi => playeri fideli) pe un server romana, daca cineva vorbeste la microfon in timp ce joaca CS, primeste gag sau kick. :|

@ Prea multe fite si fitosi.
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

08 Sep 2012, 20:08

Tot vorbiti de faptul ca mai exista servere unde te poti relaxa fara sa iti faci nervi. Poate imi lasati si mie pe pm cateva. Fara babauri va rog ca va raportez (joke).

Eu am incercat sa fac o comunitate care sa aiba mai multe tipuri de servere de jocuri. La un moment dat am contactat diversi administratori de comunitati pentru a crea o comunitate in adevaratul sens al cuvantului. Nu s-a bagat nimeni pentru ca toti vroiau sa fie stapani absoluti pe mosie :)) N'ai cu cine in tara asta :(
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

08 Sep 2012, 20:12

Trance99 wrote:Tot vorbiti de faptul ca mai exista servere unde te poti relaxa fara sa iti faci nervi. Poate imi lasati si mie pe pm cateva. Fara babauri va rog ca va raportez (joke).

Eu am incercat sa fac o comunitate care sa aiba mai multe tipuri de servere de jocuri. La un moment dat am contactat diversi administratori de comunitati pentru a crea o comunitate in adevaratul sens al cuvantului. Nu s-a bagat nimeni pentru ca toti vroiau sa fie stapani absoluti pe mosie :)) N'ai cu cine in tara asta :(
Adevarat.De aceea e foarte greu.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

08 Sep 2012, 20:22

LaLeagane a lovit pamantul din dorinta acerba de castig financiar. Nu se vor mai ridica niciodata la ceea ce au fost.
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

08 Sep 2012, 23:30

Daniel M. wrote:LaLeagane a lovit pamantul din dorinta acerba de castig financiar. Nu se vor mai ridica niciodata la ceea ce au fost.
Cand le ceri la niste pusti bani pentru un amarat de rang pe forum chiar nu mai e nimic de comentat.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

08 Sep 2012, 23:47

Acum, cu aparitia noului joc si anume CS:GO, vom fi din nou inundati de zeci de chipurile "comunitati". Ypii!

Majoritatea vor sa faca bani din forum-urile lor (nu ca ar fi un lucru rau) si asta ii pune de cele mai multe ori la pamant. Ma refer la comunitatile mari, nu la zecile de ciuperci ce au aparut dupa ploaie.
User avatar
madlen
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 287
Joined: 15 Sep 2008, 21:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 9 times
Been thanked: 54 times
Contact:

09 Sep 2012, 00:14

Trance99 wrote:
Daniel M. wrote:LaLeagane a lovit pamantul din dorinta acerba de castig financiar. Nu se vor mai ridica niciodata la ceea ce au fost.
Cand le ceri la niste pusti bani pentru un amarat de rang pe forum chiar nu mai e nimic de comentat.
Mai nou iti poti "achizitiona" cont din 2008... Toti limbricii stau la "coada" sa doneze 3E doar pentru o data de inregistrare.. Si stii care e culmea ? ca ei nici n-au habar cum arata forumul pe atunci )).
Si nu ca ar fi o problema dar, mai vezi pe cate unul cu account din acela cumparat cu 3E ca iti comenteaza si vine cu fraze gen "lol esti inregistrat in 2011 pleaca naibii" si iti rade in nas, ca un prost (scuzati expresia) = )).. ca na, asa e romanul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 422 guests