Unde sunt cei mari?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

09 Sep 2012, 01:20

Trance99 wrote:Eu m-am lasat de gaming dar asta seara faceam o analiza a gaming-ului in Romania. Am observat ca cei care erau odata mari s-au facut foarte mici.

Amintesc aici de:

laleagane
gameszone
linkmania
acleague
extaziuss

Exceptand pgl observ ca inca se tin bine indungi si cs16 (dar si aici observ o scadere a numarului de servere).

S-a saturat lumea de cs 1.6?
Administratorii nu au stiut sa administreze pana la capat aceste comunitati?
E prea mare dorinta copiilor de a avea propriul server si propria comunitate?

Cred ca la ora actuala sunt mai multe site-uri care vand servere decat comunitati :D

Care este parerea voastra?
Ce v-ati dori de la o comunitate de gaming?
Ce jocuri online v-ar interesa?

Va rog sa completati daca mai sunt comunitati care erau odata mari sau comunitati care inca rezista.
acleague & extaziuss nici nu stiam de ele :-j au numai 12 mii de membri nu prea fac parte din categoria "comunitatilor mari"
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
RoyalServer
Skidz0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 14 May 2012, 23:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni
Restrictionare mesaje private !
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

09 Sep 2012, 13:24

nici extreamcs nu mai este ce a fost, doar pustani :)
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

09 Sep 2012, 16:44

Java acleague si extaziuss au fost doua comunitati frumoase la vremea lor. Acleague organiza si competitii de cs. Ca nu ai auzi tu de ele e altceva.
User avatar
*Joker*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 297
Joined: 16 Jul 2009, 09:11
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: wicke7
Been thanked: 9 times

09 Sep 2012, 20:09

old school frate. server simplu, pe mine unu nu m-ar interesa sau impresiona ca un sv sa fie non-stop. cat poate omu sa il tina bine, cat nu aia e, ca nici eu nu stau non-stop pe calculator. un server simplu cat mai multi, sa nu sacadeze, poate sa fie lagu 10000 daca nu sacadeaza e perfect. astia mai nou daca au lagu 15 cik .. da' e lagu mare nu pot juca :| . nu o sa mai fie ce a fost! bucurati-va astia care ati prins vremurile alea. eu am prins dar nu prea mult.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

09 Sep 2012, 23:09

Gamingul de afară nu o să fie ca cel ROMÂNESC never, mă zbat de 9luni cu un proiect susținut de o firmă de internet și dabia acum începe să se miște treaba, poți să vi și cu mama prețurilor și poți hosta și mama tipurilor de jocuri că în RO o să vezi numai cs 1.6 și mai nou minecraft. La început am zis să deschidem servere de cod, tf2, hl și multe altele, dar am ajuns la concluzia că în RO nu rentează și succesul este aproape 0 cu astfel de servere. În schimb în astea 9 luni am reușit să strângem oameni pe serverele de 1.6 grupa mare fără redirecte/dropuri și altele pentru că toată lumea asta joacă.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

09 Sep 2012, 23:13

Nimeni nu a mentionat freakz? :))
User avatar
hNsRoMaNiA_A1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 03 Sep 2012, 23:22
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 17 times
Contact:

09 Sep 2012, 23:14

mariuss615 wrote:Gamingul de afară nu o să fie ca cel ROMÂNESC never, mă zbat de 9luni cu un proiect susținut de o firmă de internet și dabia acum începe să se miște treaba, poți să vi și cu mama prețurilor și poți hosta și mama tipurilor de jocuri că în RO o să vezi numai cs 1.6 și mai nou minecraft. La început am zis să deschidem servere de cod, tf2, hl și multe altele, dar am ajuns la concluzia că în RO nu rentează și succesul este aproape 0 cu astfel de servere. În schimb în astea 9 luni am reușit să strângem oameni pe serverele de 1.6 grupa mare fără redirecte/dropuri și altele pentru că toată lumea asta joacă.
Un PM cu acel proiect? :D
Image - Butonul interzis. Nu il apasa! :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information