Update Windows

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

31 Dec 2013, 15:09

Daca nu ii faci update pc'ul tau ramane in urma din toate punctele de vedere,apar versiuni mai noi la bsplayer de exemplu si poate nu iti merge cum trebuie.
RoyalServer
teNNeke.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 318
Joined: 01 Sep 2013, 17:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times
Contact:

31 Dec 2013, 15:11

scosmynnnn wrote:Daca nu ii faci update pc'ul tau ramane in urma din toate punctele de vedere,apar versiuni mai noi la bsplayer de exemplu si poate nu iti merge cum trebuie.
Bsplayer si alte programe instalate individual nu cred ca au treaba cu acele update-uri, are treaba doar IE, si care nu prea il folosesc doar in situatii speciale.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

31 Dec 2013, 15:27

teNNeke. wrote:
scosmynnnn wrote:Daca nu ii faci update pc'ul tau ramane in urma din toate punctele de vedere,apar versiuni mai noi la bsplayer de exemplu si poate nu iti merge cum trebuie.
Bsplayer si alte programe instalate individual nu cred ca au treaba cu acele update-uri, are treaba doar IE, si care nu prea il folosesc doar in situatii speciale.
Exact.
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

31 Dec 2013, 15:50

teNNeke. wrote:
scosmynnnn wrote:Daca nu ii faci update pc'ul tau ramane in urma din toate punctele de vedere,apar versiuni mai noi la bsplayer de exemplu si poate nu iti merge cum trebuie.
Bsplayer si alte programe instalate individual nu cred ca au treaba cu acele update-uri, are treaba doar IE, si care nu prea il folosesc doar in situatii speciale.
Vulnerabilitati apar toata ziua, daca vrei sa fii protejat impotriva lor le faci, daca nu, nu le fa si ramai in urma.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
teNNeke.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 318
Joined: 01 Sep 2013, 17:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times
Contact:

31 Dec 2013, 15:59

Marius wrote:
teNNeke. wrote:
scosmynnnn wrote:Daca nu ii faci update pc'ul tau ramane in urma din toate punctele de vedere,apar versiuni mai noi la bsplayer de exemplu si poate nu iti merge cum trebuie.
Bsplayer si alte programe instalate individual nu cred ca au treaba cu acele update-uri, are treaba doar IE, si care nu prea il folosesc doar in situatii speciale.
Vulnerabilitati apar toata ziua, daca vrei sa fii protejat impotriva lor le faci, daca nu, nu le fa si ramai in urma.
Updateurile astea pot avea si pana la cativa gb, am de unde pentru ca am 1TB HDD-ul dar parca nu mi-l recomanda nimeni, pana ieri zic sa bag si antivirusul " Microsoft Security Essentials " care cere sa faci updatezi si sa pui firewall pe ON si is in dubii.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

31 Dec 2013, 16:16

Faci cum doresti, insa pui problema asta actualizarilor de parca cine stie ce ti s-ar intampla daca le-ai face. Nu-ti afecteaza sistemul de operare in niciun fel.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
teNNeke.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 318
Joined: 01 Sep 2013, 17:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times
Contact:

31 Dec 2013, 16:23

Marius wrote:Faci cum doresti, insa pui problema asta actualizarilor de parca cine stie ce ti s-ar intampla daca le-ai face. Nu-ti afecteaza sistemul de operare in niciun fel.
Prea multe aplicatii stie tot romanul ca ar consuma din resurse (procesor, rami) si internet, intrarea in windows ar putea fi mai greoaie.Cred ca ramane sa fac update dar nu cred ca la toate, decat cele importante, nu as vedea farmecul de ce sa imi descarce in pc acel program " Silverlight" daca nu l-as folosi.
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

31 Dec 2013, 16:30

teNNeke. wrote:
Marius wrote:Faci cum doresti, insa pui problema asta actualizarilor de parca cine stie ce ti s-ar intampla daca le-ai face. Nu-ti afecteaza sistemul de operare in niciun fel.
Prea multe aplicatii stie tot romanul ca ar consuma din resurse (procesor, rami) si internet, intrarea in windows ar putea fi mai greoaie.Cred ca ramane sa fac update dar nu cred ca la toate, decat cele importante, nu as vedea farmecul de ce sa imi descarce in pc acel program " Silverlight" daca nu l-as folosi.
Ala e singurul update, pe langa language pack pe care nu l-am facut nici eu.

In rest mai toate sunt importante, insa care sunt foarte importante ti le catalogheaza acolo zice ca sunt Important sau ceva de genu.
Prea multe aplicatii stie tot romanul ca ar consuma din resurse
ce treaba au aplicatiile, aici era vorba de update nu? Nu ingreuneaza semnificativ sistemul update-urile. Ele doar modifica windowsul

Daca ai un pc mai slab, atunci instaleaza windows 8.1, se misca mai bine ca windows 7
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
teNNeke.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 318
Joined: 01 Sep 2013, 17:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times
Contact:

31 Dec 2013, 16:33

!UL!@N wrote:
teNNeke. wrote:
Marius wrote:Faci cum doresti, insa pui problema asta actualizarilor de parca cine stie ce ti s-ar intampla daca le-ai face. Nu-ti afecteaza sistemul de operare in niciun fel.
Prea multe aplicatii stie tot romanul ca ar consuma din resurse (procesor, rami) si internet, intrarea in windows ar putea fi mai greoaie.Cred ca ramane sa fac update dar nu cred ca la toate, decat cele importante, nu as vedea farmecul de ce sa imi descarce in pc acel program " Silverlight" daca nu l-as folosi.
Ala e singurul update, pe langa language pack pe care nu l-am facut nici eu.

In rest mai toate sunt importante, insa care sunt foarte importante ti le catalogheaza acolo zice ca sunt Important sau ceva de genu.
Prea multe aplicatii stie tot romanul ca ar consuma din resurse
ce treaba au aplicatiile, aici era vorba de update nu? Nu ingreuneaza semnificativ sistemul update-urile. Ele doar modifica windowsul

Daca ai un pc mai slab, atunci instaleaza windows 8.1, se misca mai bine ca windows 7
Am pc-ul bunicel, merge orice joc la maxim, dar nu am driver pentru placa video la W8.1, W8 nu are Start si e urat, W7 e ok, dar parca as vrea sa ii fac update si nu prea.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 431 guests