Vacanta de vara ar putea fi mai scurta

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

27 Jan 2012, 22:44

Dar uni termina liceul debea in iulie cu tot cu practica,ce vacanta mai au ei?O luna si ceva?
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

27 Jan 2012, 22:44

Pentru cei care sunt a12a tine pana in Octombrie am impresia, dar in rest s-ar putea sa fie mai scurta.
amaru
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 674
Joined: 02 Aug 2010, 13:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: cs.ugaming.net
Has thanked: 28 times
Been thanked: 22 times
Contact:

27 Jan 2012, 22:45

xdc wrote:Invatamant-ul romanesc e cel mai de *****,cu niste prosti cu "P mare" in Minister-ul Educatiei,eu termin liceul in iulie cu tot cu practica,am vacanta o luna si ceva doar.Ce vacanta de vara mai e asta?
wtf? Se vede ca e praf... De cand cuvintele in romana se articuleaza asa? :)))
On: E o mare tampenie. Prefer sa o scoata de tot pe aia de iarna si sa avem vacanta de vara 4 luni :))
Last edited by amaru on 27 Jan 2012, 22:46, edited 1 time in total.
Oamenii care au aspirații mărunte, continuă să trăiască viețile unor oameni mărunți.
CompTIA A+ certified
EUCIP certified.
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

27 Jan 2012, 22:49

E usor sa judeci greselile altuia,dar mai intai uita-te la tine inainte sa judeci pe cineva. :) Bafta
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

27 Jan 2012, 22:52

xdc wrote:Dar uni termina liceul debea in iulie cu tot cu practica,ce vacanta mai au ei?O luna si ceva?
Stiu ma ca e aiurea..si eu la fel am terminat ca tine..ca am avut practica..
Dar gandeste-te..nu zic ca nu e bine sa avem vara 3 luni..e super..dar o vor marii pe cea de iarna..o vor face 1 luna..daca nu este facuta deja..este da :))..Si iarna in timpu` ala..de cat sa te duci pe frig la scoala..ai vacanta..nu e bine si asa?
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

27 Jan 2012, 22:55

Da,dar in tot acest timp daca este ger si viscol cum este acuma,stai in casa toata ziua si te plictisesti,asa vara mai iesi la un suc , cu prietena ... etc.
Be the best , and fuck the rest ;)
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

27 Jan 2012, 23:09

Hai sa va spun parerea mea despre invatamantul "romanesc" si de ce se intampla in "tara" asta :


O gramada de teorie pusa la gramada si bagata fortat in capul elevilor . Pentru ce ? Pentru a deveni roboti ? Frate , exista calculatoare :o . Sincer sa fiu , sunt la cel mai bun liceu din oras , practica nu se face deloc ( Vorbesc la fizica , chimie , mate ) . Profesorii se mira de ce la chimie/fizica avem medii de 6 . Cum pasarica masii sa nu avem medii de astea cand tu ne bagi doar teorie in cap . De unde sa stiu cum se scrie Hidroxid de puliniu cand eu nu stiu cum arata acesta . Is scarbit de acuma de tara asta , de cei care ne conduc si de cei care isi bat joc de noi . Cat frate sa mai suportam ? De sanatate isi bat joc , de salariile parintilor nostrii isi bat joc , de educatie isi bat joc , si inca nimeni aproape nu se impune . ~20000 oameni din tara asta au iesit in strada si si-au rupt plamanii pentru a cere acea "LIBERTATE" , pe cand restul tarii stateam acasa si frecam veverita . Romanul are o vorba : " Lasa , se putea sa fie si mai urat" . Am lasat ieri , am lasat si azi , lasam si maine , poimaine si uite asa o sa ajungem de rasul paduchilor de pe strada . Inainte ma simteam prost cand vedeam la TV sau auzeam pe strada ca lumea pleaca din tara , acum sincer , chiar i-as felicita si le-as strange mana pentru ce au facut , pentru ca au fost mai destepti ca multi altii . In Romania nu trebuie sa fie un presedinte roman ! Romanul fura ! Niciodata nu se multumeste cu cat are ! Pe noi trebuie sa ne conduca strainii ca de altfel ne ducem de rapa . Cum imi zicea si maicamea : " Lasa Vlad , poate nepotii copiilor tai o vor duce mai bine decat noi in ziua de astazi " .


Incepe sa imi para rau ca m-am nascut in Romania si ca sunt roman , gandindu-ma la cum o duc cei din USA la momentul de fata(din punct de vedere modern,educational , economic ) .

Mi-am spus parerea despre ce se intampla in zilele noastre . Nu am nevoie de critici .
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

27 Jan 2012, 23:16

Si mie mi se pare ca in Romania se baga prea multa materie ... ar trebui facut si ceva mai interactiv nu toate orele invatam ceva nou care ne va folosi sa masuram care e distanta de la niveru marii pana pe acoperis.
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

27 Jan 2012, 23:18

Ellement wrote:Si mie mi se pare ca in Romania se baga prea multa materie ... ar trebui facut si ceva mai interactiv nu toate orele invatam ceva nou care ne va folosi sa masuram care e distanta de la niveru marii pana pe acoperis.
Daca nu ma insel, inainte de vacanta de Pasti este "Scoala Altfel".. sau ceva de genul. Facem cu totul alte activitati.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
Sparrow
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 122
Joined: 09 Jan 2012, 18:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 23 times
Been thanked: 7 times
Contact:

27 Jan 2012, 23:27

xVib[E]R wrote:
Ellement wrote:Si mie mi se pare ca in Romania se baga prea multa materie ... ar trebui facut si ceva mai interactiv nu toate orele invatam ceva nou care ne va folosi sa masuram care e distanta de la niveru marii pana pe acoperis.
Daca nu ma insel, inainte de vacanta de Pasti este "Scoala Altfel".. sau ceva de genul. Facem cu totul alte activitati.
asa e => Te duci in excursi etc , mai bine ne dadea vacanta **** cu scoala altfel , mereu va fi la fel !
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

27 Jan 2012, 23:28

xVib[E]R wrote:
Ellement wrote:Si mie mi se pare ca in Romania se baga prea multa materie ... ar trebui facut si ceva mai interactiv nu toate orele invatam ceva nou care ne va folosi sa masuram care e distanta de la niveru marii pana pe acoperis.
Daca nu ma insel, inainte de vacanta de Pasti este "Scoala Altfel".. sau ceva de genul. Facem cu totul alte activitati.
Hmmm mare branza..si eu stiu ca..se fac diverse activitati...hotarate de elevi si dirigintii clasei..dar asta nu e mare lucru :-j
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

27 Jan 2012, 23:31

Wow ce frumos, n`am ce zice :-<. Pe langa ca termin scoala in 13 iulie, ca am practica, si incepem scoala prin 9 septembrie ce mai faci ?, freci menta :-j. Azi maine o sa aveam vacanta de vara de vreo 2-3 saptamani :-j
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information