Viata in afara Romaniei

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
racolta
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 27
Joined: 29 Mar 2015, 14:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jan 2016, 14:09

Cum este viata in afara Romaniei?
RoyalServer
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Jan 2016, 14:15

Diferită si plina de rasism!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

03 Jan 2016, 14:19

dDow wrote:Diferită si plina de rasism!
daca iei in calcul partea rea, da. Oricum oameni acolo mi se par mult mai civilizati, chiar daca nu i-ai vazut niciodata ei te saluta :meme de castig n-are rost sa zic nimic ca toti, vai ce bine se castiga acolo, daca stai sa te gandesti pentru un neamt e acelasi castig ca pentru un roman, dar tu ca roman daca pleci normal ca ti se pare ca, castigi mult, depinde de cursul valutar. Strict parerea mea.
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

03 Jan 2016, 14:24

dDow wrote:Diferită si plina de rasism!
Diferita da, dar sa nu exageram, rasismul exista peste tot.
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Jan 2016, 14:25

Eu cred ca ai dat tu de oameni ok pentru ca britanici sunt foarte prosti si nesimtiti ! Daca stai 10 ani acolo o sa vezi ca e mai bine in Romania din multe puncte de vedere .. mai putin economic ! Rasismul in Romania pentru alte natii nu exista .. exista xenofobism in Romania adresat tiganilor si maghiarilor :)
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

03 Jan 2016, 14:32

dDow wrote:Eu cred ca ai dat tu de oameni ok pentru ca britanici sunt foarte prosti si nesimtiti ! Daca stai 10 ani acolo o sa vezi ca e mai bine in Romania din multe puncte de vedere .. mai putin economic ! Rasismul in Romania pentru alte natii nu exista .. exista xenofobism in Romania adresat tiganilor si maghiarilor :)
Stiam ca o sa zici britanicii, ma mir ca n-ai zis si francezii.Cele mai scarboase persoane din lume si nici eu nu le suport.Dar in Spania de exemplu, nu prea am vazut rasism de romani, nici in Olanda, Norvegia sau tarile nordice.La noi sincer, e xefobonism pe buna dreptate.Spune-mi si mie, cati tigani si maghiari ai vazut de treaba?Am intalnit tigani de toate felurile, am si prieteni tigani de si in numar mic, dar ma intalnesc si cu tiganii cocalari care injura, scuipa lumea in fata, si fura de rupe.Daca e s-o luam asa, Rahova si Ferentari deja se iau la bataie cu sabii in acest moment in timp ce scriem noi. :troll Maghiari pana acum n-am vazut niciunu' de treaba..norocul tau daca ai vazut :)).
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

03 Jan 2016, 14:57

vladstar wrote:
dDow wrote:Eu cred ca ai dat tu de oameni ok pentru ca britanici sunt foarte prosti si nesimtiti ! Daca stai 10 ani acolo o sa vezi ca e mai bine in Romania din multe puncte de vedere .. mai putin economic ! Rasismul in Romania pentru alte natii nu exista .. exista xenofobism in Romania adresat tiganilor si maghiarilor :)
Stiam ca o sa zici britanicii, ma mir ca n-ai zis si francezii.Cele mai scarboase persoane din lume si nici eu nu le suport.Dar in Spania de exemplu, nu prea am vazut rasism de romani, nici in Olanda, Norvegia sau tarile nordice.La noi sincer, e xefobonism pe buna dreptate.Spune-mi si mie, cati tigani si maghiari ai vazut de treaba?Am intalnit tigani de toate felurile, am si prieteni tigani de si in numar mic, dar ma intalnesc si cu tiganii cocalari care injura, scuipa lumea in fata, si fura de rupe.Daca e s-o luam asa, Rahova si Ferentari deja se iau la bataie cu sabii in acest moment in timp ce scriem noi. :troll Maghiari pana acum n-am vazut niciunu' de treaba..norocul tau daca ai vazut :)).
Aici prin ardeal majoritatea ungurilor sunt ok, stiu sa vorbeasca romaneste bine si te ajuta cand ai nevoie. Depinde de mentalitatea omului nu ce natie are..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 425 guests