Victor Ponta acuzat de coruptie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

08 Jun 2015, 18:27

Si Basescu l-a amenintat pe Ponta cu puscaria de multe ori, cred ca o sa i se indeplineasca dorinta de catre Iohannis. Ponta era ok ca prim ministru, acum probabil o sa bage pe cineva care va corupe pe altii sub "aripa" lui Iohannis.
RoyalServer 2
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

08 Jun 2015, 20:19

winckler wrote:Inca sper sa te vad la 20:30 pe antena 3 vs mircea badea,avem nevoie de asta !
Nu ma vei vedea la 20:30 la antena 3 si nu ma mai uit de vreo 3-4 ani deloc acolo.Badea e un bou si asta va ramane! :troll :gusta
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

08 Jun 2015, 20:40

grande_ecks wrote:
Clic wrote:Ce era sa faca clovnul Klaus ? Altfel nu poate sa-si bage el cateii la ministere . Nu tin cu nimeni ... E prea multa hotie in tara asta . Daca ai pile faci ce vrei ( In cazul lui Basescu si Udrea ) .
Nu-l suport pe Klaus . Prostiile care le-a facut el de ce nu se fac televizate ? Faza cu copii care i-au dat in strainatate , faza cu scolile date germanilor . NU POTI AVEA INCREDERE IN NIMENI !
Acum am văzut ce prostie mare ai scris. Nu gândești deloc frumos și corect. Dacă ai peste 18 ani și dacă ai fost la vot, înseamnă că ai votat cu Victoraș - drept dovadă, Victoraș a mințit mult și nu a făcut nimic. După cum observi și dacă ești interesat de politică de când Klaus Iohannis este președinte s-a schimbat câte ceva - zilnic, de la mic la mare sunt anchetați de DNA. Nu poate repara în 5 ani ce a stricat altul în 10 ani. E foarte greu. Tot Iohannis o să iasă președinte și în 2019.

Mentalitatea ta, Clic, trebuie schimbată. Și trebuie să faci ceva în privința asta. Că „nu-l suporți” este o afirmație care dă dovadă de imaturitate și este egală cu 0 dar asta nu înseamnă că nu este un președinte bun.

Cum scria cineva: „România nu merită un așa președinte bun!

Asta scriam eu înainte să fie ales președinte, tot aici pe eXtreamCS.
grande_ecks wrote: Cum poţi afirma unele lucruri aşa doar, să-ţi faci simţită prezenţa pe forum? Sau ceilalţi care nu aveţi vârsta legală de vot...de ce scrieţi despre ceva despre care habar nu aveţi? Ok, sunteţi români, aveţi dreptul la o opinie...total de acord dar nu mai citiţi ce scriu unii şi alţii pe internet şi după aia veniţi pe alte forum-uri şi scrieţi exact ce a scris un alt idot pe un alt site.
Deocamdată, Sibiul este singurul oraș din România onorat cu funcția de Capitală Culturală a Europei. Putem discuta dacă primarul Klaus Iohannis a avut un merit decisiv sau nu în asumarea acestei misiuni în anul 2007. Eu cred că da, dar răspunsul nu contează foarte mult. Ceea ce contează este că orașul a confirmat și a crescut în tiparele așezate atunci, iar acest merit nu poate fi contestat. Numărul turiștilor din țară și din străinătate a crescut, evenimentele culturale au continuat să se desfășoare cu aceeași intensitate pe toată durata fiecărui an, din 2007 până astăzi, iar titlul de Capitală Culturală este afirmat zilnic. Printre “efectele secundare”: Sibiul are 10% din populația Bucureștiului, dar mai bine de jumătate din capacitatea lui de cazare.

Trăiesc în Sibiu, un oraș în care toată lumea vorbește despre Klaus Iohannis: locuitori, turiști, copii și adulți, români și străini. Era nevoie ca Forbes să claseze Sibiul pe locul 8 între cele mai idilice locuri pentru a trăi din Europa pentru a înțelege că viața în acest oraș are un farmec aparte? Probabil că nu, însă orice confirmare este binevenită…Câți dintre sibieni ar dori să trăiască într-un alt oraș din România? Să fie ceva ce se respiră în aer, plutește în apa de băut sau poate fi identificat în calitatea traiului de zi cu zi? Toată lumea zice că Sibiul este astfel datorită lui Klaus Iohannis…
Si Klaus ce a promis? :troll
Nu a facut nimic Iohannis dupa parerea mea, sta si se plimba omul asta, e un fel de Constantinescu, care doarme si ii se ordona sa actioneze cand vrea el.Care-i problema ca era Ponta presedinte ?! Nici Iohannis, nici Ponta nu aducea "mierea" in tara, amandoi sunt hoti, de fapt, toti din parlament sunt hoti si cum am spus, noi nu putem face mare lucru decat sa inghitim in sec si sa ne vedem de treburile noastre, sau doamne ajuta ca vom trece si peste aceasta criza odata.Un oras n-o sa schimbe Romania sa stii, sau 15.000 de persoane sau 150.000.E nevoie de o masa intreaga de oameni.Pe de alta parte, inca o data, nu vad ceva ce sa fi facut extraordinar.Ca au intrat cativa hoti la puscarie si le-a ramas averea in pom asta e altceva.
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

08 Jun 2015, 21:37

vladstar,dintre 2 rele,alegi raul mai bun.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

08 Jun 2015, 22:59

Încă ceva , ca presedinte nu poti da un ordin si voila ! O lege trece prin parlament , legea cu mărirea alocatiilor a trecut pentru ca opozitia nu era prezenta ! Ceausescu si revin la alti ani in care n-am trăit , el a fost singurul care a dat comenzi si s-a facut! La revolutie s-au păcălit oameni , in 2012 când a fost "război" in Bucuresti la fel pentru ca sunt jocuri politice bine puse la punct ! Indeamna oameni la revolta si ii pacalesc cu unele lovituri ! Am fost pacaliti la Revolutie dar si acum gratie bătrânilor care le baga in cap tinerilor traiul vechi apus de care nu avem nevoie ca ***** masii suntem in Europa .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

08 Jun 2015, 23:09

S-a mai discutat pe tema asta de n ori. Degeaba aveti asteptari mari de la Iohannis atata timp cat Guvernul Ponta e la putere.
Si presedintele da frau liber la justitie. Asta face Iohannis, asa a facut si Basescu.

Mi s-a parut amuzant ce a zis Ponta, cum ca parlamentul l-a propus ca prim-ministru. Se pare ca el nu stie constitutia bine. Presedintele propune, parlamentul voteaza, presedintele numeste dupa vot.
Image
Image
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

09 Jun 2015, 12:59

User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jun 2015, 19:17

winckler wrote:vladstar,dintre 2 rele,alegi raul mai bun.
Raul mai mic, nu bun.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

09 Jun 2015, 19:40

o aberatie: cele 2 rele: bun si rau? nu ba,toate doua sunt rele...fiti de de partea binelui ;) :gusta
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

09 Jun 2015, 20:04

TzaCaNeL wrote:S-a mai discutat pe tema asta de n ori. Degeaba aveti asteptari mari de la Iohannis atata timp cat Guvernul Ponta e la putere.
Si presedintele da frau liber la justitie. Asta face Iohannis, asa a facut si Basescu.

Mi s-a parut amuzant ce a zis Ponta, cum ca parlamentul l-a propus ca prim-ministru. Se pare ca el nu stie constitutia bine. Presedintele propune, parlamentul voteaza, presedintele numeste dupa vot.
Am inteles ca Basescu a fost om drept, nu a furat, nu si-a scos fratele din parnaie. Am auzit ca toata tara il iubea si il aclama. Stai, asta doar e iluzia ta, Basescu nu a dat frau liber la justitie, el a ordonat-o. Basistule !
P.S : Poti sa te superi, nu imi pasa de politica, nici de conducere. Dar tu prea esti Basist !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

10 Jun 2015, 15:50

Apropo de cuvantul ala, am aflat ce inseamna defapt. :troll
Băsiștii au gândirea limpede, independentă și liberă, se bazează pe fapte, rațiune și logică, nu se lasă manipulați de propagandă, bigotism, prejudecăți, ură, fanatism și alte dogme, nu se lasă controlați de mass media sau de opinia publică. Băsiștii au curajul să își asume și să-și expună părerile pe care și le formează, rezistând presiunilor de grup și înfruntând pericolul de a fi stigmatizați social de către cei care se supun mentalității de turmă.
PS: Sunt basist ca am tinut la ideea ca fratele sau sa fie inchis; la fel si la Udrea. Da man, sunt basist ca sunt in TNL si sunt basist ca voi credeti ca Basescu are treaba cu PNL-ul.
Image
Image
Image
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

10 Jun 2015, 18:41

In fiecare dimineata zambesc mandru ca sunt basist.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Semrush [Bot] and 427 guests