Vine vara - cum sa faci 6 pack

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Fps|Lampard
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1281
Joined: 09 Sep 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: #Nothing
Detinator server CS: No
SteamID: noth_ing
Has thanked: 45 times
Been thanked: 66 times
Contact:

21 May 2013, 19:38

[E]xPeRiEnCe wrote:
Fps|Lampard wrote:
Alleex47 wrote:Cand simtiti ca arde si ca doare de nu mai puteti, fortati, continuati cu exercitiile, abea atunci se pune musculatura.
Forteti fortezi si stai pe bara dupa, daca nu poate sa nu se omoara cu ele, face cat poate, cate un pic si se invata ;)
E valabil si in cazu ca ridic ceva si nu mai pot s-o tin si tu zici sa continui. Pai daca cedeaza mana cum vrei sa o tin?
Nu are legatura una cu alta. La abdomen trebuie sa fortezi ca altfel nu rezolvi nimic. Muschiul trebuie sa "se rupa" putin pentru a se modela cumva.
Bun asta am inteles, dar daca e incepator prima data, nul pui pe ala sa forteze ca se face praf.
Image
Teme SD: 1 2 3 4 5 6 7 8
------------------------------------------------
Image
RoyalServer
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

21 May 2013, 19:39

Fps|Lampard wrote: Bun asta am inteles, dar daca e incepator prima data, nul pui pe ala sa forteze ca se face praf.
La abdomen ar face bine sa se forteze daca vrea sa stea un maieu, camasa calumea pe el la vara.
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

21 May 2013, 20:01

Casual wrote:fetele nu ies cu abdomenul pe strada... dar cand arati dezastruos de la gat in sus macar sa compensezi cu ceva
a, si sa va dezvalui un mic amanunt mai mult decat esential, puteti sa faceti abdomene pana muriti fara dieta si intretinere

p.s. sunt frustrat ca n-am "6 pack"
ce frustrat

am facut doar jumatate, foarte greu
User avatar
release
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 16 Feb 2012, 23:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ma joc pe Zombie.Bestia.Ro
Detinator server CS: Zombie.Bestia.Ro
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Nurnberg
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times
Contact:

21 May 2013, 20:23

Daca tu reusesti sa faci tot exercitiu fara sa fii antrenat inseamna ca nu esti om normal
Cum ai vrea tu ca noi sa reusim asta din prima? asta ca sa reusesti treb fiecare exercitiu cam 1-2 saptamani fiecare exersat zilnic , poate chiar de 2-3 ori pe zi acelasi timp de 2 saptamani , cand ai ajuns si leai facut pe toate sa incerci sa faci macar jumate din cate exercitii sunt acolo 1-2 saptamani apoi sa incerci toate la un loc insa neantrenat prea calumea inainte nu prea ai cum sa reusesti nici asa!
[url=http://www.gametracker.com/server_info/ ... 100:27015/]Image[/url
Y!M: release_cs1
Skype: stefan.knight1
User avatar
Alleex47
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 24 Mar 2012, 11:05
Detinator Steam: Da
CS Status: FAQ YOU !
Location: localhost
Has thanked: 10 times
Been thanked: 87 times
Contact:

21 May 2013, 20:39

Sincer, poate nu ma credeti. Eu inainte sa ma apuc de exercitii eram vai de mine si am reusit sa fac toate acele exercitii din prima. Cum ? M-am fortat si a meritat. O saptamana plangeam de durere cand faceam exercitiile, nu mai puteam . Dar dupa am inceput sa rezist si uite ca sa format.

Echipa cu care lucrez eu .
Image

Deci sfatul meu, daca vrei 6 pack, forteaza abdomenu cand simti ca nu mai poti, fortezi la maxim.

Mai multe exercitii AICI
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

21 May 2013, 20:53

Nu toate exercitiile intr-o zi. E foarte important ca exercitiul asta sa fie cat de cat constant. Adica in fiecare zi de la ora... 2 exercitii. Ziua urmatoare alte 2 exercitii si tot asa.
Dubz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 480
Joined: 15 Jun 2012, 21:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times
Contact:

21 May 2013, 20:58

Am si eu o intrebare , m-am uitat peste videoclipurile de la pasion4profession si am vazut ca sunt mai multe modele , asta e set sau . . . ?
User avatar
Alleex47
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 24 Mar 2012, 11:05
Detinator Steam: Da
CS Status: FAQ YOU !
Location: localhost
Has thanked: 10 times
Been thanked: 87 times
Contact:

21 May 2013, 21:21

Ce am postat eu este cel recomandat pentru 6 pack, adica pentru un abdomen plat cu 6 patratele.
BuGz B.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 10 Feb 2013, 13:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times
Contact:

21 May 2013, 21:58

Alleex47 wrote:Cand simtiti ca arde si ca doare de nu mai puteti, fortati, continuati cu exercitiile, abea atunci se pune musculatura.
Prietenul meu este mai gras asa de fel si vrea sa slabeasca si isi doreste foarte mult un 6 pack , este posibil?
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

21 May 2013, 22:05

BuGz B. wrote:
Alleex47 wrote:Cand simtiti ca arde si ca doare de nu mai puteti, fortati, continuati cu exercitiile, abea atunci se pune musculatura.
Prietenul meu este mai gras asa de fel si vrea sa slabeasca si isi doreste foarte mult un 6 pack , este posibil?
Cum sa nu fie ? Sa bage la alergat pana simte ca lesina,timp de o luna-doua,dupa sa faca exercitii pentru 6 pack
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

22 May 2013, 16:00

Bine ca m-am nascut cu indicele de grasime foarte mic. Cica , ca sa apara patratele trebuie sa ai indicele de grasime corporala sub 10%. (ca sa apara , nu ca sa fie tabla de sah)
Eu sunt mai slabut de fel si de aceea am patratele , 0 burta , si pieptul incepe sa iasa. Fac si eu exercitii zilnice cu niste gantere acasa si se vede. Eu muncesc sa pun masa.

Nu va pot da sfaturi pentru dat burta jos dar eu as merge pe cardio. Bicicleta , ridicari picioare , sarituri , urcat scarile de la stadion de 10 ori
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

22 May 2013, 16:15

mafyotu19 wrote:Bine ca m-am nascut cu indicele de grasime foarte mic. Cica , ca sa apara patratele trebuie sa ai indicele de grasime corporala sub 10%. (ca sa apara , nu ca sa fie tabla de sah)
Eu sunt mai slabut de fel si de aceea am patratele , 0 burta , si pieptul incepe sa iasa. Fac si eu exercitii zilnice cu niste gantere acasa si se vede. Eu muncesc sa pun masa.

Nu va pot da sfaturi pentru dat burta jos dar eu as merge pe cardio. Bicicleta , ridicari picioare , sarituri , urcat scarile de la stadion de 10 ori
Cardio trebuie sa faci pentru abdomen chit ca ai sau nu strat de grasime.
Te ajuta sa arzi grasimile din corp adica mai pe scurt sa-ti evidentiezi patratelele mai repede si mai simplu.
Si eu sunt slabut fac de vreo 5 luni exercitii de la passion4profession si piept si abdomen si alerg aproximativ 2-3 km in ziua in care fac abdomen.
Nu prea am pofta de mancare si asta ma dezavantajeaza sa cresc si in masa .. de-aia ma gandeam sa ma apuc de sala cu proteine.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information