Vine vara - cum sa faci 6 pack

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Alleex47
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 24 Mar 2012, 11:05
Detinator Steam: Da
CS Status: FAQ YOU !
Location: localhost
Has thanked: 10 times
Been thanked: 87 times
Contact:

22 May 2013, 18:35

LEVIS+ wrote:
mafyotu19 wrote:Bine ca m-am nascut cu indicele de grasime foarte mic. Cica , ca sa apara patratele trebuie sa ai indicele de grasime corporala sub 10%. (ca sa apara , nu ca sa fie tabla de sah)
Eu sunt mai slabut de fel si de aceea am patratele , 0 burta , si pieptul incepe sa iasa. Fac si eu exercitii zilnice cu niste gantere acasa si se vede. Eu muncesc sa pun masa.

Nu va pot da sfaturi pentru dat burta jos dar eu as merge pe cardio. Bicicleta , ridicari picioare , sarituri , urcat scarile de la stadion de 10 ori
Cardio trebuie sa faci pentru abdomen chit ca ai sau nu strat de grasime.
Te ajuta sa arzi grasimile din corp adica mai pe scurt sa-ti evidentiezi patratelele mai repede si mai simplu.
Si eu sunt slabut fac de vreo 5 luni exercitii de la passion4profession si piept si abdomen si alerg aproximativ 2-3 km in ziua in care fac abdomen.
Nu prea am pofta de mancare si asta ma dezavantajeaza sa cresc si in masa .. de-aia ma gandeam sa ma apuc de sala cu proteine.
Cea mai mare greseala sa iei proteine. Nu recomand de nici un fel. Sala da, poti face, dar e jegos,transpiratie etc.
Iti recomand sa te apuci de Street Workout, este gimnatisca stradala (in multe orase din tara se practica si sunt locuri) si iti vei face un corp frumos si o masa musculara foarte puternica.

Pentru grasimile abdomniale, multa apa si miscare si fara fastfood !!!
RoyalServer 2
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

22 May 2013, 19:09

De ce sa fie greseala daca iau proteine ?
Din cate am inteles iti dau pofta de mancare si eu cum nu prea am o sa pun in masa peste 10 ani.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
Alleex47
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 24 Mar 2012, 11:05
Detinator Steam: Da
CS Status: FAQ YOU !
Location: localhost
Has thanked: 10 times
Been thanked: 87 times
Contact:

22 May 2013, 19:12

Iti strici ficatu si daca iei proteine si nu te tii de treaba, musculatura se lasa, se pleosteste.
Un amic a luat 2 luni cat facea sala si dupa sa lasat, cu timpu iau cedat muschii si pielea a inceput sa ii se faca ca la mosi. Tipu sa speriat, a fost la doctori , a facut analize si doctorii au vazut ce a iesit la analize si i-au spus de la ce e. Deci termina, mai bine bei shake-uri de fructe.
User avatar
TDB
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3853
Joined: 18 Oct 2008, 10:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Göteborg
Has thanked: 122 times
Been thanked: 294 times

20 Jul 2013, 19:46

Alleex47 wrote:Iti strici ficatu si daca iei proteine si nu te tii de treaba, musculatura se lasa, se pleosteste.
Un amic a luat 2 luni cat facea sala si dupa sa lasat, cu timpu iau cedat muschii si pielea a inceput sa ii se faca ca la mosi. Tipu sa speriat, a fost la doctori , a facut analize si doctorii au vazut ce a iesit la analize si i-au spus de la ce e. Deci termina, mai bine bei shake-uri de fructe.
Conteaza si ce proteine iei, daca cumperi la 100 lei borcanul de 10kg normal ca-s de proasta calitate.
Cele mai bune proteine sunt cele naturale pe baza de zer de la whey gold standard de la optinum nutrition.
PS: Foarte bune exercitiile pentru abdomen doar ca prima data trebuie sa scapi de grasime daca ai si dupa sa te apuci de el.
Image
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

21 Jul 2013, 00:42

In 1-2 luni 6 pack fara praf ?
Wtf, ce filme aveti in voi :))

Poate 1 sau 2 ani natur sa se vada calumea. Dar tineti minte, degeaba faci zilnic alea daca seara te retragi intr-un fastfood sa mananci o shaorma crispy.
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
CristianTudorPopescu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 59
Joined: 05 Jun 2013, 02:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 22 times
Been thanked: 4 times
Contact:

21 Jul 2013, 05:14

Cica daca te fortezi tare se rup ca un fel de "tendoane" si cand se rup alea cresc la loc mult mai puternice.
Eu am de gand sa incep sala de luni. Sa vad ce pot face cum e...
In orice caz bafta baieti xix pack coming soon. =))
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

21 Jul 2013, 19:51

Degeaba faceti voi abdomene daca mancati de la fast food si alte prostii .
Trebuie sa mananci sanatos , sa nu mancati prostii ca sa faceti patratele.
+ Cei slabi degeaba au patratele :)) trebuie si masa musculara pe langa patratele.
Deci degeaba faceti abdomene acasa , duceti-va la sala dar sa nu va asteptati la cine stie ce .
Mancati sanatos si faceti atrenamente , vedeti voi daca va tineti peste 1 an diferenta ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information